Dromen van een plekje in Spanje Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Ik ben gisteravond weer eens tijdens De Wereld Draait Door op de bank in slaap gevallen. Het zal de leeftijd wel zijn. Daarna duurde het nog best lang voordat we ons bed opzochten. We kunnen altijd uitslapen, omdat we allebei werk loos zijn, maar dat doen we niet vaak. We zijn nogal ondernemende types. We zitten in ver schillende besturen en we hebben onze eigen wandelclub. En in de weekenden hebben we heel vaak de kleinkinde ren. Dan staat het huis op z'n kop, met overal in de woonkamer kussens en dekens. Eén grote kam- peerpartij. Dit weekend hebben we een leeg huis." „In eerste instantie is het onze droom om gezond te blijven. Dat is het belangrijkste. Zonder gezondheid ben je nergens. Dat hebben we een aantal jaren ge leden helaas moeten meemaken. Frank heeft kanker gehad. Het was een geluk bij een ongeluk dat we het op tijd ontdek ten. Er volgden een operatie, chemotherapie en de nodige controles. Daardoor moest hij zijn IT-bedrijf opgeven. Het is niet makkelijk om op onze leeftijd weer aan werk te komen. Maar als er morgen iemand komt die genoeg geld op tafel legt, is de hut verkocht en zitten wij met z'n tweeën in Spanje. Het is onze droom daar een horeca zaak te beginnen. De Spaanse zon is goed voor Franks gezondheid." „We gaan vandaag IKEA-kasten in elkaar zetten voor mijn moeder. Die woont in een verzor gingshuis en krijgt alle maal nieuwe meubels. De ouwe meuk eruit. Dat is niet het enige dat we dit weekend doen, hoor. Morgen is de verjaardag van de oudste twee klein kinderen en wij gaan de foto's maken." magazine 5 9.00 uur Christa van Kleef (58) uit Eist checkt Facebook terwijl haar man Frank Thomaschewsky (58) een boek leest. Later vandaag moeten kasten in elkaar worden gezet bij haar moeder. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69