Circuit Assen klaar voor F1, nu nog geld 31 Vrachtauto schept renners Straf van drie duels Simeone Het was op de Malediven, vorig jaar november. Marin Cilic was er met zijn liefje Kristina op zonvakantie, toen hem werd verteld dat Roger Federer er ook op een opblaaskro- kodil ronddobberde met zijn vier kinderen. Twee dagen lag de Kroa tische tennisser te dubben in zijn hangmat: wel of geen sms'je? Uit eindelijk stuurde hij vanonder een palmboom toch maar een bericht. Of de grote tenniskoning misschien een balletje wilde slaan? De Zwitser vond het prima. Rustige, serieuze jongen, die Cilic. Waarom niet? Beetje in het ritme blijven. Het luie zweet eruit. Kan nooit kwaad. Twee keer die week sloegen ze elkaar 45 minuten een balletje toe. Federer, gisteren: „Het was heerlijk. Geen coaches, niks. Alleen hij en ik, een bal en een tennisbaan." Twee gelijkwaardige vakantie gangers met hun rackets, op een zonnig eiland in de Indische Oce aan. In de Rod Laver Arena gaat de sfeer morgen net even anders zijn. Een open deur, maar op ervaring heeft Federer niets te vrezen van Cilic. In 2014 won de Kroaat welis waar de US Open, na winst in de halve finale op de Zwitser. Maar van alle negen onderlinge duels was dat ook meteen het enige dat Cilic won. Daar komt bij dat hij pas aan zijn derde Grand Slam-finale begint. Federer jaagt in zijn dertig ste finale op zijn twintigste titel. Tennisfans Het is voor de miljoenen tennis fans vooral te hopen dat het span nender wordt dan die eindstrijd op Wimbledon, waar Cilic afgelopen zomer niet okselfris meer met 6-3 6-1 6-4 ten onder ging. Zelfs het trainingspartijtje op de Malediven moet spannender zijn geweest. Wat ook niet in het voordeel van de lange (1.98 meter) Kroaat spreekt: het verschil in arbeid, de laatste weken. Bijna vier uur getennist te gen Nadal. Drieënhalf uur tegen de PROGRAMMA Spanjaard Carreno Busta. En zelfs bij zijn openingspartij al drie uur en een kwartier in de weer met de Canadese qualifier Pospisil. Fede rer leverde nog geen set in en lan ger dan de kwartfinale van 2 uur en 14 minuten tegen Tomas Berdych stond hij in Melbourne niet op de baan. Het enige waar Cilic zich op voorhand aan vast kan houden was dat hij met zijn halve finale al op donderdagavond (winst op Kyle Edmund) een extra dag rust kreeg voor de finale. Maar een zware werkdag werd het voor Federer gis teren ook niet. Na 62 minuten was hij al klaar met de Koreaanse ver rassing Hyeon Chung, die opgaf met blaren. „Niet het ideale scenario voor ie dereen, maar mij kwam het wel goed uit", bekende de opgeluchte Federer. Het droombeeld van Max Verstap pen aan kop in een Hollandse GP is weer iets realistischer geworden. Charlie Whiting, racedirecteur van de internationale autosportfe deratie FIA onderwierp het TT Circuit in Assen vorige week vrij dag hoogstpersoonlijk aan een grondige inspectie en gaf een posi tieve beoordeling. Met vrij een voudige veiligheidsaanpassingen (kerbstones, vangrail, etc.) is het circuit straks Formule t-waardig. Daarnaast wenst de FIA hier en daar iets meer asfalt. De Strubbenbocht moet voor de show een meter breder, om inhaal acties te stimuleren. En de daarop volgende Veenslang moet als be oogde drs-zone langs de TT-knik verlengd worden tot 800 meter. „Het circuit hoeft hiermee geen geweld aan te worden gedaan. En het motorcircuit blijft met alle aan passingen intact", weet circuitvoor zitter Arjan Bos, die de kosten voor de aanpassingen schat op één a twee miljoen euro. „Wij zijn bereid die investeringen te doen, wanneer er ook zicht is op het realiseren van een Formule t-race. Die kans achtte ik eerst tien procent. Maar nu we weten dat het aan de baan zelf niet zal liggen, zeg ik: fifty-fifty." Daarvoor zijn echter nog genoeg stappen te nemen. Zo komt ook de FOM (Formula One Manageme- ment) de infrastructuur, racecon troleruimtes, het perscentrum en Nu we weten dat het niet aan de baan ligt, zeg ik: fifty-fifty de hospitality nog onder de loep nemen. „De volgende stap is dan dat er zich een promotor aan moet dienen die een Formule t-race in Assen financieel wil dragen", zo schetst Bos. „We hebben al wat glo bale interesse gehad van mensen, instellingen en bedrijven. En ik ver wacht dat dit nu alleen maar con creter gaat worden." In Assen gaan ze uit van een jaar lijkse fee van 15 a 20 miljoen euro. Het bestuur streeft naar een mini male contractsduur van 3 tot 5 jaar ('anders kom je niet eens op de ka lender') en mikt voor de eerste race op 2019 of 2020. „Wij verhuren straks het circuit aan de promotor en die moet dan met FOM in de slag voor een plaatsje op de kalender." Rijverbod voor Caenepeel UITSLAGEN zaterdag 27 januari 2018 WIELRENNEN Laurens De Plus en Petr Vakoc zijn tij dens een trainingskamp in Zuid-Afrika van achteren aangereden door een vrachtwagen. De twee wielrenners van Quick- Step zijn opgenomen in het ziekenhuis in Nelspruit. De Plus heeft wat kneuzingen, Vakoc brak enkele wervels en moet worden geope reerd. De twee waren met ploeggenoot Bob Jungels onderweg. VOETBAL De tuchtcom- missie van de Spaanse bond heeft trainer Diego Simeone van Atlético Ma drid voor drie bekerwed strijden in het volgende seizoen geschorst. De 47- jarige Argentijn werd deze week tijdens de verloren return in de kwartfinales van de Spaanse beker tegen Sevilla (3-1) naar de tribune gestuurd. Simeone gaf daarop een cynisch ap plausje ten beste. VOETBAL Jinty Caenepeel (foto) krijgt mogelijk een le venslang rijverbod. De 21- jarige speler van Excelsior kampt met een cannabis- verslaving en testte op 9 juli vorig jaar bij een con trole in Oostende positief. „Dit past niet bij ons top sportklimaat", geeft Excel sior, dat de Belg na de test contracteerde, als reactie. Kanonnenvoer Arjan Schouten Rotterdam/Melbourne Vrouwenfinale Vandaag, 09.30 uur: Halep (Roe/1) - Wozniacki (Den/2) Mannenfinale Morgen, 09.30 uur: Federer (Zwi/2) - Cilic (Kro/6) TV: Eurosport SCHAKEN Tata Steel Chess, elfde ronde: Anand (Ind) - Hou (Chi) 1-0, Mamed- jarov (Aze) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Matlakov (Rus) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Caruana (VS) - Giri (Ned, foto) 1/2- 1/2, Adhiban (Ind) - Wei (Chi) 1/2-1/2. TENNIS Australian Open. Enkelspel man nen, halve finale: Federer (Zwi/2) - Hyeon (ZKo) 6-1 5-2, opg. Dubbelspel vrouwen, finale: Babos/Mladenovic (Hon/Fra,5) - Ma- karova/Vesnina (Rus/2) 6-4 6-3. Gemengd dubbelspel, halve finales: Babos/Bopanna (Hon/lnd/5) - Marti- nez/Demoliner (Sp/Br) 7-5 5-710-6, Dabrowski/Pavic (Can/Kro/8) - Ma- karova/Soares (Rus/Bra/3) 6-1 6-4. Met het circuit is niks mis, weet de TT-organisatie in Assen na een inspectie van de FIA. Vol gende stap richting een Formule 1-race is een promotor vinden die het evenement financieel (jaarlijks 15 a 20 miljoen euro) wil dragen. - Arjan Bos, circuitvoorzitter Arjan Schouten Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31