Feyenoord rekent al op vertrek Jorgensen bouwwerk bij FC Utrecht zelf afbreken 27 een omweg van drie maanden alsnog bij de logische optie uit Is-ie er morgen nog bij? En zo ja, is ADO Den Haag thuis dan zijn afscheidswedstrijd voor Feyen oord? Als het aan Nicolai Jorgen sen zelf ligt, speelt hij over een week in de Premier League in het shirt van Newcastle United. De Engelsen, overigens niet de meest gulle club van de Premier League, hebben technisch direc teur Martin van Geel echter nog niet overtuigd met hun miljoe nen. i Die som geld van 20 miljoen euro lijkt op tafel te komen voor Jorgensen Trainer Giovanni van Bronck- horst houdt desondanks reke ning met een vertrek van zijn aanvalsleider, al ziet hij de Deense doelpuntenmaker uiter aard liever gewoon in de Kuip blijven. „Maar als Engelse clubs zich melden voor een van jouw spelers", zegt Van Bronckhorst. „Dan kan het gebeuren dat hij gaat. Ook als het nog maar een paar dagen voor het sluiten van de transfermarkt is. Het verrast mij niet dat hij naar de Premier League kan, maar ik had het na tuurlijk liever niet gehad. En als het inderdaad nog gebeurt, dan moeten we kijken welke moge lijkheden er nog voor ons zijn." Technisch directeur Martin van Geel vertelde tijdens het trainingskamp in het Spaanse Marbella nog dat de sterkhou- ders van het elftal Feyenoord in januari niet meer mochten ver laten. Behalve voor een 'exorbi tant bedrag'. En die som geld, naar verluidt meer dan 20 mil joen euro, lijkt inderdaad op tafel te komen. i In 2014 al dacht hij Feyenoord in te kunnen ruilen voor de job van bondscoach consulteerd. Eigenlijk had de KNVB eerst een technisch directeur willen aanstel len. Iemand die het Nederlands elf tal in zijn pakket krijgt. Maar Gudde en Berger vingen bot bij een aantal kandidaten onder wie Fred Rutten en Max Huiberts, de hui dige td van AZ.. „Idealiter stellen we de technisch directeur aan vóór de bondscoach, ja. Maar die procedures gaan nu parallel aan elkaar lopen," zei Gudde afgelopen woensdag nog rond de loting voor de Nations League. Koeman staat een zwaar eerste jaar te wachten bij Oranje. In de Na tions League, een nieuwe landen competitie onder de vlag van de UEFA, gaat Nederland spelen tegen Duitsland en Frankrijk. Die duels zijn komend najaar. Behalve Enge land treft Koeman in maart in zijn debuutweek ook Portugal bij een oefenduel in Genève. De Portuge zen zijn daar dan op trainingsstage. Koeman krijgt nu alsnog de baan die hij eerder misliep. In 2014 dacht hij Feyenoord rechtstreeks in te kunnen ruilen voor de job van bondscoach, maar bij de KNVB koos men destijds voor Guus Hid- dink. Ondanks die beslissing, die Koe man zelf als een forse teleurstelling omschreef, bleef de voormalig spe ler van FC Groningen, Ajax, PSV, FC Barcelona en Feyenoord lonken naar het bondscoachschap. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik het een mooie job vind", liet Koeman de afgelopen maanden bij meerdere gelegenheden weten. „Ik denk dat ik het goed zou kunnen en eigenlijk ook wel dat het nodig is." Bij Everton en daarvoor ook bij Southampton had Koeman zijn broer Erwin naast zich op de bank als assistent. Dat gaat nu bij Oranje niet gebeuren. Erwin wil zelf weer hoofdcoach zijn. Frans Hoek is de enige coach van de vorige staf. De keeperstrainer heeft een contract tot en met het komende WK. tjes kunnen kijken", grapt Jean- Paul de Jong. Leermeester De nieuwe trainer van Utrecht kijkt vooral uit naar het duel met zijn leermeester. „Hij was deze week nog hier om zijn laatste spul letjes op te halen. We kennen el kaar door en door. Erik is de grond legger van onze speelstijl. Van het topsportklimaat dat hij onze club heeft gebracht. Wij willen dat uit bouwen. Variatie aanbrengen. Na tuurlijk is het speciaal Erik nu te treffen, maar we zijn vooral met onszelf bezig. Ajax heeft geen ver rassingen voor ons, andersom zal dat ook niet zo zijn." De Jong hoopt vooral dat Ten Hag met respect wordt ontvangen. „We hebben samen succes meege maakt. Een bekerfinale gehaald, de play-offs gewonnen, Europees ge speeld. Ik ken de rivaliteit met Ajax, maar als mens vind ik dat je vooral trots moet zijn als een speler Ik ken de rivaliteit, maar je moet trots zijn als iemand van ons zo'n stap maakt of een trainer van ons zo'n stap maakt. Dat gun ik hem, maar op het veld moeten we van hem win nen." Ook Leo Beenhakker, een vracht ervaring op zak als trainer, stipt dat aan. „Spelers van Utrecht hebben respect voor Ten Hag, maar zullen heel graag van hem willen winnen. Dat zou je als een nadeel voor hem kunnen uitleggen." Of hij moet vrezen voor een negatieve ont vangst? De bekende zucht: „Joh, ik ben ook wel eens uitgemaakt voor overloper, hè. Als ik tegen mijn oude club speelde, keek ik wel eens dom voor me uit en dacht: hoe zou men reageren. Daarna ga je lekker met je eigen jongens aan de slag." zaterdag 27 januari 2018 ROTTERDAM Feyenoord zal de miljoenen van de Champi- ons League niet meer incas seren. Maar een megabedrag voor Nicolai Jorgensen kan een alternatief zijn. GO Ronald Koeman coa chend langs de lijn in de Premier League. FOTO PRO SHOTS - Jean-Paul de Jong Erik ten Hag met sloophamer in Gal genwaard. FOTOMONTAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27