ÏULTUUR 25 Stuntlegende Hammyde Beukelaer overleden Maak je volgende vakantie bijzonder! <!%ug'ef Karin's Altijd inclusief: vlucht huurauto hebben gevonden, want in het begin scoorde het zeer goed. Dus ze zullen alles op alles zetten om het te verbe teren en te behouden. Een eigen latenighttalkshow geeft de zender kwaliteitswaarde. Dat nu al stoppen is zonde. Maar het programma moet wel kijkers trekken. Als de cijfers zo blijven, denk ik niet dat het nog een jaar gaat duren." RTL 4 erkent dat het programma het moeilijk heeft. „Het heroveren van de harten van de kijkers is moei lijk en we zullen ons geleidelijk aan terug moeten vechten", staat te lezen in een verklaring van de zender, die er niet over peinst het programma te stoppen. Ruud Hendriks, die RTL in 1989 in Nederland lanceerde, denkt ook dat de talkshow nog een kans verdient. „The Tonight Show in de Verenigde Staten had flinke dips, maar is nu toch weer marktleider. Maar iemand moet wel met stevige hand ingrijpen, een sterke eindredacteur met een heldere visie. Ik heb niet het gevoel dat ze nu een duidelijke koers varen." Maarten Reesink, tv-wetenschap- per van de universiteit van Amster dam, vindt dat RTL gelijk heeft. „Veranderingen gaan niet zo snel. Dat betekent dat als je mensen kwijt bent, je ze niet zo snel terug hebt. RTL zal een lange adem moeten hebben en niet meteen in paniek moeten raken." Privéproblemen Voormalig RTL-programmabaas Hendriks vindt wel dat Humberto Tan medeschuldig is aan de dalende kijkcijfers. „Ik draag Humberto een warm hart toe, echt. Maar het pro gramma heeft een flinke knauw gekregen door zijn privéproblemen. Hij miste daarna lange tijd die Het is aan mij om keihard te werken en te kijken hoe we het tij kunnen keren belangrijke glinstering in zijn ogen. Maar hem weghalen als presentator is heel tricky. Ik snap dat Erland Galjaard daar lang mee wacht. Je kan het Tan bijna niet aandoen hem zo af te branden." Allerlei excuses Tan gaf recent in Panorama antwoord op de vraag of hij moet plaatsmaken voor een vervanger of desnoods ruimte moet maken voor een co- host: „Ach, daar ga ik niet over. Ik moet ook niet naar anderen kijken. Ik kan wel allerlei excuses aandragen, maar het ligt altijd aan jezelf. Het is daarom aan mij om keihard te wer ken en om te kijken hoe we het tij kunnen keren." Daar wordt voor en achter de schermen hard aan gewerkt, stelt RTL 4 in de verklaring: 'Dat is een proces van behouden wat goed is en veranderen wat beter kan, maar één ding staat vast, RTL Late Night blijft. De cijfers zullen ongetwijfeld nog vaker fluctueren, dat hoort erbij, maar we geloven in het programma, in het team en in Humberto." Hij was de bekendste Neder landse stuntman aller tijden, de gisteren op 87-jarige leef tijd overleden Hammy de Beukelaer. Zijn bekendheid dankte hij voor een groot deel aan zijn bijdrage aan de televisieserie Floris van Paul Verhoeven. Het overlijden van De Beukelaer riep talloze reac ties op uit de Nederlandse filmwereld. Dick Maas schreef op Facebook: „Stunt mannen mogen niet dood". En acteur Huub Stapel: „Hammy je was een held. Je blijft in mijn gedachten." De Beukelaer stopte op zijn 63ste. Zoon Willem, die het bedrijf van zijn vader overnam: „Bij zijn afscheid is hij nog als stunt het water in gereden." Het team van De Beuke laer was vrijwel bij elke Nederlandse speelfilm en tv-serie betrokken. Hammy, die eerst als kroegbaas werkte, debuteerde in de jaren 50 in de film The Last Blitzkrieg als stuntdubbel van Hollywood-acteur Van Johnson. Zoon Willem zei gisteren op Facebook tegen zijn vader: „Goeie reis je hebt je rust verdiend, we zullen je ongelofelijk missen, geen zorgen ik regel alles." Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen verblijf Kleinschalige accommodaties weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - UU 99 W7Q zaterdag 27 januari 2018 erin of eruit? Ab Zagt 44 —Humberto Tan, presentator T Hammy de Beukelaer in 2006. FOTO HOLLANDSE HOOGTE Griekenland - Rhodos - Afandou Triantafyllas Appartementen Portugal - Algarve - Albufeira App. Monte dos Avos Salgados ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25