Verziekte bedrijfscultuur woekert voort F O KA KORTINGS FESTIVAL! OPERATIE BERENKLAUW jÉ*«dl 7 De Amsterdamse brandweer is in ernstige verlegenheid gebracht door een dildo. Die lag 'als grap' in de bureaula van een medewerkster. SAMSUNG UE43MU6100 LG 55C7V OLED nietigend uitgehaald naar de be drijfscultuurvan de Amsterdamse brandweer. Er heerste onder meer een cultuur van uitsluiting en dis criminatie, luidde de vernieti gende conclusie van een onder zoek. De inmiddels overleden bur gemeester Eberhard van der Laan eiste een omslag. Maar de binnen brand blijkt nog altijd niet geblust. Kort na verschijnen van het rap port werd een brandweerman ge schorst. Hij zou het veelvuldig hebben gehad over 'kanker-Ma rokkanen', 'zwarte apen' en over de islam hebben gezegd: 'Ze kun nen de pestpleuris krijgen met dat geloof.' De voorzieningenrechter draaide zijn voorgenomen ontslag terug, omdat de brandweer nooit eerder had opgetreden tegen der gelijk gedrag. Ontsteltenis Van der Laan zei over de terugkeer van de brandweerman: „Tot onze ontsteltenis hebben wij vernomen dat de uitspraak van de rechter door sommigen binnen de organi satie is gevierd als een overwin ning op de korpsleiding. Sterker nog: brandweerlieden die zich te gen de racistische brandwacht hadden uitgesproken, worden door enkele collega's met de nek aangekeken, geïntimideerd en ge negeerd." Voorlichter Westra noemt de discussie op het intranet naar aan leiding van het dildo-incident een eerste zichtbare verandering. „Dat de korpsleiding een grens stelt en dat mensen die het daarmee eens zijn zich durven uitspreken, laat zien dat we stapjes aan het zetten zijn. Maar we zijn er nog niet." De rel, die inmiddels de 'dildo-af faire' is gaan heten, begint half de cember in de bureaula van een ad ministratief medewerkster van Kazerne Willem in Amsterdam- Zuid. Onbekenden laten er in het weekend een dildo achter. De actie is vermoedelijk als grap bedoeld, maar de medewerkster is 'hevig ontdaan en geëmotioneerd', schrijft brandweercommandant Leen Schaap deze maand op het intranet van de brandweer Am- sterdam-Amstelland. Schaap vraagt zich in de column af hoe het incident zich verhoudt tot de #metoo-discussie, waarin vrouwen talloze gevallen van sek suele intimidatie naar buiten heb ben gebracht. „Je moet wel onder een steen hebben geleefd om hier niets van te hebben meegekre gen." Laconiek Brandweerlieden reageren laco niek op het signaal van hun com mandant. „Ach, brand is erger", grapt er één. Een ander noemt hu mor 'het perfecte glijmiddel voor een gezonde geest'. Weer een an der schrijft: 'Ik ken veel vrouwen die enorm geamuseerd zouden zijn, mochten zij een dildo in hun laatje vinden.wetend dat dit een grap is.' Woordvoerster Carmen Westra van de Amsterdamse brandweer noemt het incident onacceptabel. „De korpsleiding heeft expliciet gesteld dat deze grap niet wordt geaccepteerd. Daarop zijn laco nieke reacties gekomen, maar is ook gezegd: dit willen wij niet." Volgens Westra hebben brand weermannen van Kazerne Wil lem de vrouw een bloemetje aan geboden en laten weten afstand te nemen van het voorval. Begin vorig jaar werd nog ver- Kijk op www.foka.nl voor alle kortingsfestival p aanbiedingen! vrijdag 26 januari 2018 GO Dildo leidt tot binnenbrand bij brandweer Twee beren die vorige maand hun poten verbrandden bij de bosbranden in Californië, struinen weer rond. Amerikaanse dierenartsen behandelden de twee slachtoffers met onder meer acupunctuur en verbonden de wonden met vissenhuid. Het collageen in het vissenvel bleek een wondermiddel, fotosap Koen Voskuil Amsterdam Commandant Leen Schaap: „Slachtoffer is ontdaan." fotoanp €1652 43 inch (108cm) 4K Ultra HD TV Indrukwekkende helderheid en details dankzij High Dynamic Range (HDR) UHD Dimming Pro Smart TV met Quad Core Processor Veel online apps zoals Netflix YouTube 55 inch (140cm) 4K Ultra HD OLED Smart TV Perfect zwart en geweldige kleuren Dolby Atmos 350 Surround Sound J Dolby Vision HDR voor scherpe beelden met ongekende details

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7