Einde aan regeling deeltijdwonen N-Beveland Laatste week! Laagste prijzen op snowroomai 7 Scouting heeft haar vrijstelling Goesenaren openen vierde weeshuis RUITERPLAATWEG FIETSPAD 25% showroom korting BE THOLEN Scouting Heenetrecht uit Tholen hoeft van de gemeen teraad geen toeristenbelasting te betalen. Alle partijen waren het daarmee woensdag eens bij de commissievergadering be stuurszaken. Omdat de Thoolse scouting graag andere Nederlandse scou tinggroepen in het gebouw in Tholen wil laten overnachten, zou de vereniging ongeveer r.ooo euro per jaar aan toeristen belasting moeten betalen. Dat zou dan weer een ongewenste kostenverhoging van die over nachtingen veroorzaken, legde scouting-voorzitter Marijn Rij- stenbil tijdens zijn inspraak uit. Gezien de maatschappelijke functie van de scouting konden alle partijen leven met het voor stel om de vereniging vrij te stel len van het heffen van toeristen belasting. GOES Een nieuwe mijlpaal voor de Goese Stichting Netherlands Sri Lanka. Die opende onlangs haar vierde weeshuis in het Azi atische land. Bestuursleden Els- beth Sanderse, Tanja Uitter- hoeve en Sjaak de Looff zijn te ruggekeerd van hun tiendaagse werkbezoek aan Ja-Ele in Sri Lanka, waar zij hun vierde wees huis feestelijk openden. De stichting is een particulier initiatief van vier Goesenaren, dat ontstaan is naar aanleiding van de tsunami in 2004. Het doel van de stichting is om weeskin deren in Sri Lanka zicht te geven op een betere toekomst. De stichting heeft in 2009, 2022 en 2024 al drie weeshuizen laten bouwen. Het nieuwe weeshuis biedt onderdak aan twintig weeskin deren. Zij krijgen eten en drin ken, kunnen onderwijs volgen en kunnen indien nodig naar de dokter en tandarts. „Het heeft z'n werk gedaan", zei Cor van de Woestijne (SGP). En daar mee waren de meeste fracties het wel eens. Deeltijdwonen is een mo gelijkheid om een huis in een woon kern te verkopen aan iemand die er maar een beperkte periode per jaar zal wonen. De woning mag niet ver huurd worden. Deze maatregel is een paar jaar geleden in de crisistijd ingevoerd om de woning markt vlot te trekken. Inmiddels zijn 95 vergunningen voor deeltijd wonen op Noord-Beveland ver strekt. Verreweg de meeste in de meer toeristische kernen. „Maar er zijn ook klachten", zei Joop de Nooi- jer (CDA). Die gaan onder meer over leefbaarheid omdat de huizen een deel van het jaar leegstaan. De gemeenteraad kon kiezen uit drie opties: stoppen met deeltijdwo nen, het beperken tot alleen nieuw bouwwoningen of doorgaan met de regeling. De kwestie lag gevoelig in de raad. Dat bleek ook uit de aan kondiging van verschillende amen dementen. Diverse fracties wilden in elk geval een overgangsregeling, om de mensen die hun huis nu in de verkoop hebben tegemoet te ko men. Wethouder Adrie van der Maas kwam na enige discussie met een compromisvoorstel. Stoppen met afgeven van vergunningen voor deel tijdwonen, de nieuwe situatie pas in april laten ingaan en na een jaar evalueren. Dit voorstel werd door nagenoeg alle fracties ge steund. Alleen de fractie van BEN stemde tegen, deze partij wilde de huidige regeling voortzetten. WOONPLAZA vrijdag 26 januari 2018 KAMPERLAND Voor de vaste zomergasten van Kamperland zullen alle aanpassingen even wennen zijn. In en om het dorp wordt momenteel op verschil lende plekken druk aan de weg getimmerd. Doel van de ge meente Noord-Beveland en het waterschap Scheldestromen is het veiliger maken van de wegen en het trekken van fiet sers naar de Veerweg. Meest in het oog springend is de aanleg van een vrijliggend fietspad langs een deel van de Ruiterplaatweg. Vanaf het kruispunt met de Havenweg (foto) en de afslag naar de Schotsmanweg hebben fiet sers vanaf april ruim baan. Ook de kruispunten Westhavendijk- Veerweg en Noordstraat-Rui- terplaatweg worden aange past. Het werk wordt in deze maanden uitgevoerd, zodat er zo min mogelijk hinder is voor toeristen, inwoners en onder nemers. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Een huis verkopen aan iemand die er in deeltijd wil wonen is na april 2018 afgelopen op Noord- Beveland. De huidige vergunnin gen blijven wel intact. Na een jaar volgt evaluatie. Melita Lanting Wissenkerke Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Wilt u dit voorjaar genieten van een gloednieuw interieur? Bij Binnenuit Meubelen (De Jonge Hoek van Dijke) profiteert u alléén deze week nog van 25% showroomkorting! Dus 25% korting op zitbanken, fauteuils, bijzettafels, eetkamertafels en eetkamerstoelen, televisiemeubels en meer. Plan vandaag nog uw bezoek! 9.000M2 INSPIRATIE >100 WOONMERKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62