Leerlingen krijgen Ronja cadeau Nieuwe afspraken ruimen oud zeer op 6 Eerste kavels in 2019 beschikbaar Het nieuwe terrein, dat tot nu toe De Poel V werd genoemd, krijgt straks de naam 'Bedrijvenpark Poelbos'. De tot nu toe gebruikte nummers werken volgens het col lege soms verwarrend. „Met de naam die we nu hebben gekozen, is meteen duidelijk om welk terrein het gaat", zegt Alssema. Het komt in het gebied tussen snelweg A58 en Hotel Goes. Spoed Met het snel ontwikkelen van het terrein komen burgemeester en wethouders tegemoet aan de wens van de gemeenteraad. Die maande het college onlangs tot spoed. Als sema zegt dat dit ook nodig is, want de ruimte op De Poel II raakt op. „Vorige week zijn we in gesprek ge gaan over de laatste kavel op dat ter rein. Bovendien hebben er al on dernemers bij ons aangeklopt die willen bouwen aan de andere kant van de Deltaweg. Hoog tijd dus om het op te pakken." Er ligt nu een plan waarin op hoofdlijnen staat beschreven hoe het terrein er gaat uitzien. Allerlei belanghebbenden krijgen nog de kans daar hun zegje over te doen. We zijn in gesprek over de laatste kavel op De Poel II Duidelijk is dat de bedrijven straks dichter bij de snelweg komen te lig gen dan die aan de andere kant, op De Poel II. De groenstrook wordt smaller. Mensen mogen nog ideeën aandragen over hoe de strook kan worden ingericht. Het bedrijventerrein kan straks worden bereikt via de noordzijde. Een eerste ontsluitingsweg komt ten westen van Hotel Goes te liggen en loopt over het huidige terrein van het hotel. Aan de oostzijde (de kant van de Deltaweg) wordt al ruimte gereserveerd voor een even tuele tweede weg. Het is de bedoe ling dat het hotel op de bestaande locatie geheel wordt vernieuwd. Zonnepanelen Het totale oppervlak van het toe komstige bedrijventerrein bedraagt 60 hectare, ruim de helft daarvan is daadwerkelijk grond waarop ge bouwd kan worden. In de eerste twee fasen wordt maximaal vijftien hectare uitgegeven. Deze twee fa sen liggen tegen de snelweg aan. Later wordt het terrein eventueel verder ontwikkeld richting het westen. Of dat aan de orde komt, is volgens het college nog maar de vraag. Als het hele terrein al wordt ontwikkeld, zal dat tientallen jaren duren. Het is overigens ook nog altijd de bedoeling dat in het gebied, in de buurt van de Ongereedweg, een park met zonnepanelen wordt aan gelegd. Het initiatief werd genomen in het kader van de landelijke actie 'Geef een boek cadeau', die in februari voor de derde keer wordt gehou den. Ronja de Roversdochter van schrijfster Astrid Lindgren ligt dan voor de kostprijs van 2 euro in veel boekhandels. De twee Goese boekwinkels gaan nog een stapje verder door het boek voor niks uit te delen aan scholie ren. „Pas dan weet je zeker dat je ook de kinderen bereikt die nor maal gesproken nauwelijks boeken lezen", zei Anthoni Fierloos van Paard van Troje onlangs. Boekwin kel Lectori uit Kapelle heeft zich bij de actie aangesloten. Die zorgt voor Het is nog een hele logistieke operatie de verspreiding in de gemeente Ka pelle. Er zijn inmiddels genoeg spon sors gevonden om het plan te laten doorgaan. Ook is met alle basis scholen op de Bevelanden contact gelegd. „Ze zijn bijna allemaal en thousiast", laat Manda Heddema van De Koperen Tuin weten. „Al leen de reformatorische basisscho len doen niet mee. Dat respecteren we. Maar als een individuele leer ling van zo'n school het boek graag wil hebben, kan dat natuurlijk." Puzzel De boeken worden volgende maand verspreid onder de scholen, zodat alle leerlingen uit de groepen 7 en 8 een exemplaar krijgen. „Dat is nog een hele logistieke operatie", zegt Heddema. „We zijn nu druk aan het puzzelen." Voor alle andere kinderen ligt het boek vanaf 9 februari voor 2 euro te koop in de genoemde boekwinkels. Zo trok de gemeente bijvoorbeeld de dorpen in om met de inwoners over de toekomst te praten zonder daar de dorpsraden bij te betrekken. „Dat kan dus niet", zegt burge meester Gerben Dijksterhuis. „Dat moet anders, hebben we gezegd." Dorpswethouders Er is een notitie geschreven en on der het genot van een maaltijd is hierover met elkaar gepraat. Er zijn nieuwe afspraken gemaakt, zoals meer betrokken zijn met elkaar, eerder gevoelige kwesties aankaar ten en respect voor eikaars verant woordelijkheden. De dorpswethouders komen in het vervolg twee maal per jaar naar de dorpsraden en ook Dijksterhuis zelf gaat jaarlijks op bezoek. „Wij vinden het belangrijk dat ze onze sparringpartners zijn", zegt Dijk sterhuis. „Zij kennen de situatie goed, weten wat er leeft in een dorp." Hij benadrukt dat ieder dorp om een eigen aanpak vraagt. „Wat goed werkt in het ene dorp hoeft niet goed te werken in het andere. De vijftien dorpen verschillen van karakter", zegt hij. IN DE REGIO Cursus digitale overheid Presentatie boek van Sandra Konst MIJN DORP, MIJN STAD Polderfair in de wijk vrijdag 26 januari 2018 Be Goes zet vaart achter De Poel V De gemeente Goes zet vaart achter de komst van een nieuw bedrijventerrein aan de west kant van de Deltaweg. „Onder nemers staan te trappelen om er te bouwen", zegt wethouder Derk Alssema. Als het aan hem ligt, worden volgend jaar de eer ste kavels uitgegeven. Rob Paardekam Goes - Derk Alssema, wethouder Meer dan 2.000 basisschool leerlingen op Noord- en Zuid- Beveland krijgen binnenkort het boek Ronja de Roversdochter cadeau. Het is de boekhandels De Koperen Tuin en Paard van Troje uit Goes gelukt om daar genoeg sponsors voor te vinden. Rob Paardekam Goes - Manda Heddema, boekhandel De Koperen Tuin Er waren irritaties over en weer. Ook niet altijd even veel begrip voor eikaars positie. Hoogste tijd voor de gemeente Borsele en de dorpsraden om eens om tafel te gaan zitten en nieuwe afspraken te maken. Melita Lanting Heinkenszand 'S-GRAVENPOLDER In Bibliotheek 's- Gravenpolder be gint vandaag, vrij dag, een cursus Di- gisterker. Deelne mers leren hoe ze gebruik kunnen maken van digitale diensten van de ge meente, het UWV en de Belasting dienst. De cursus bestaat uit vier les sen en is op vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur in Bibliotheek 's-Gravenpolder, Egelantierstraat 6. Deelname is gratis en aanmelden kan via bibliotheekoos- terschelde.nl. GOES Schrijfster Sandra Konst geeft mor gen, zaterdag, een presentatie van haar boek 'Draakje Durf en de drakena- dem' in 't Westlicht in Goes. Konst is kinderyogadocente en kindercoach. Ze leert kinderen het verschil tussen spanning en ont spanning. De boek presentatie duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Het boek kost 16,95 euro. Re serveren kan via bullseyeshop.nl. BAARLAND Dorpshuis The Ca- meronian, 20.00 uur: Toneelvereni ging Baarland speelt het stuk 'Ik ben jij en jij ben ik'; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur: Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Theater de Mythe, 20.00 uur: Optre den Stef Bos; Podium 't Beest, 20.30 uur: Optre den 'Lizzie The Banshees' en 'I Found The Cure'; 'S-HEER ABTS- KERKE Versvliet, 19.30 uur: Toneeluitvoering 'Gooi maar voor de leeuwen'; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten; KAPELLE Bibliotheek, 09.30- 10.15 uur: Voorlees- ochtend voor kinde ren van 0-4 jaar; RILLAND GOES Bewoners van woonwijk Goese Polder en SMWO Welzijn Goes hou den de jaarlijkse Polderfair morgen, zaterdag. Kinderen kunnen knutselen en dansclub de Vriendschap en volksdansvereni ging Oberon geven dansdemonstraties en -workshops. Ook is er een kle- dingbeurs, een re paratiecafé en nog veel meer. De Pol derfair is van 14.00 tot 17.00 uur in wijk centrum De Spinne, Joseph Lunslaan 7. De Nieuwe Vlied berg, 14.00 uur: Bingo; Dorpshuis, 20.00 uur: Toneelvereni ging de Reilanders brengt het stuk 'De linker en de rech ter'; WISSENKERKE Restaurant De Kroon, 12.30-17.00 uur: Finale Wissen- kerks Kampioen schap Geluksbiljar- ten voor 60+; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur: Spelmid- dag met koersbal en sjoelen. BELLY DANCE FESTIVAL KAPELLE Liefhebbers van Belly Dance komen morgen samen in De Vroone in Kapelle waar de eerste editie van het Open Stage Belly Dance-festival wordt gehouden. De orga nisatie is in handen van de Middelburgse Oxana Tropine die met het evenement verschillende dansculturen wil laten sa mensmelten. Leidend tijdens het festival is de Oriëntaalse dans, maar tijdens de optredens worden verschillende gen res en stijlen gecombineerd. Ongeveer zeventig deelne mers, die onder anderen afkomstig zijn uit Hongarije, België, Duitsland, Kazachstan en Rusland, laten zich zien. Het festi val vindt plaats van 13.00 uur tot en met 17.00 uur in De Vroone. Meer informatie: dansnederland.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61