II korting p.p Alleen dit weekend met nóg meer korting. 5 Julia H. veroorzaakte dodelijk ongeval door epileptische aanval of bel 088-0885 886 Huilend van verdriet lazen ze twee weken geleden tijdens de rechts zaak, zo goed en zo kwaad als het ging, een verklaring voor. De moe der en de broer van de doodgereden Sylwia Lésnik (23) deden dat in het Pools. Niet te verstaan voor de rechtbank maar de boodschap was overduidelijk: ze hielden zielsveel van Sylwia en ze waren haar nu voor eeuwig kwijt. De vrouw die dat op haar gewe ten heeft, is niets minder dan een moordenaar, verklaarde Sylwia's broer toen na afloop. De zes maan den cel die het Openbaar Ministerie had geëist, vonden ze uiteraard veel te weinig. Hoeveel invloed verklaringen van nabestaanden hebben op de rechters, is nooit precies te zeggen. Maar opmerkelijk is wel dat de rechtbank gisteren een vier keer zwaardere straf oplegde dan was geëist: twee jaar cel. Daarbij ver- Julia H. toonde twee weken geleden tijdens de rechtszaak bijzonder weinig zelfinzicht. Zo zei ze zich niet schuldig te voelen omdat ze 'zich niet van het ongeluk bewust was'. Hoewel mensen in haar om geving steeds waarschuwden, leek ze niet te willen geloven dat de on gelukken elke keer te wijten waren aan haar epilepsie. Ook gisteren hoorde ze haar straf weer emotieloos aan. In een ver verleden kreeg ze een schop van een paard, waar de epilepsie waar schijnlijk een gevolg van is. Ook verklaart het deels dat ze zich moei lijk in anderen kan inleven. De rechtbank vindt haar echter capabel genoeg om te kunnen beseffen dat ze een gevaar is op de weg. En dat besef negeerde ze. De ouders en broer van Sylwia waren twee weken geleden bij de strafzaak aanwezig, maar gisteren niet. Alleen een in Nederland wo nende nicht, Joanna, was er nu bij. „Ik had deze straf niet meer ver wacht. Ja, het zorgt toch voor enige opluchting", zei ze. Doodrijdster Julia gaf geen commentaar. Met hetzelfde stoïcijnse gezicht als waarmee ze gekomen was, verliet ze snel de rechtbank. Behalve twee jaar cel kreeg ze ook een rijontzeg ging van vijfjaar. De vrouw die dat op haar geweten heeft, is niets minder dan een moordenaar wees de rechtbank rechtstreeks naar het 'onherstelbare verlies' waar de nabestaanden mee moeten leven. Daarbij opgeteld komt de haast achteloze houding van H. De vrouw uit Rockanje reed in mei 2014 in Hellevoetsluis twee jonge mensen uit Polen dood die langs de weg liepen: Sylwia Lesnik dus, en Grzegorz Kumela (29). De Poolse twintigers werkten allebei in de kassen in het Westland. Het ongeluk gebeurde toen Julia H. een epileptische aanval kreeg. Ze bleek al zeven keer eerder brokken te hebben gemaakt tijdens aanval len. Toch deed ze er alles aan om haar rijbewijs te behouden, onder meer door de aanvallen die ze had gekregen te verzwijgen. vrijdag 26 januari 2018 Doodrijdster Polen krijgt 2 jaar Julia H., de vrouw die epilepsie verzweeg en twee mensen doodreed, moet twee jaar de cel in, veel meer dan was geëist. Heeft de emotionele oproep van nabestaanden geholpen? Victor Schildkamp Rotterdam De broer en ouders van Sylwia Lésnik (foto rechts), die samen met Grzegorz ku- mela (foto rechtsonder) werd doodgereden door Julia H.. fotojohn biert —broer Sylwia Lésnik kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5