Overbodige motie kinderarmoede krijgt toch meerderheid in de raad Goes zet vaart achter de Poel V 6 Toeriste claimt letsel ongeval Duinhoevepad In juli 2013 viel de fietsende vrouw hard op de betonnen duinovergang. Ze maakte de steile afdaling met aangeknepen remmen, terwijl ze de kinderen voor zich goed in de gaten hield. Mogelijk door stuif zand op het beton gleed ze onder uit. Ze brak daarbij een elleboog, kneusde voeten en ribben en liep een scheur in het schouderbot op. Volgens haar arts wordt haar arm nooit meer recht. Ze kon als zelf standige zes weken niet werken en moest hulp inroepen voor de ver zorging van haar gehandicapte kin deren. De vrouw stelde de gemeente aansprakelijk en claimde schade vergoeding. Nadat de verzekeraar van de gemeente haar claim had af gewezen, meldde zij zich bij een letseladvocaat. Die bracht de zaak voor de rechter. De vrouw zei on voldoende gewaarschuwd te zijn voor de steile helling. De gemeente bestreed dat. Een gemeentewoordvoerder er kende gisteren dat er inderdaad een rechtzitting over deze zaak is ge weest. „Maar daar is geen uitspraak in gedaan. Na de zitting hebben partijen alsnog overeenstemming bereikt." De gemeente zou de vrouw en kele tienduizenden euro's hebben betaald als tegemoetkoming in de Na de zitting hebben de partijen alsnog overeenstemming bereikt door haar geleden schade. Beide partijen spraken af om ter voorko ming van verdere claims geen ruchtbaarheid aan de zaak te geven. Volgens de gemeentewoordvoer der zijn er geen nieuwe schade claims ingediend en zijn er kort na het ongeval al 'forse maatregelen' genomen in de zin van duidelijke waarschuwingsborden. Het betonnen fietspad door de duinen van bij Burgh-Haamstede is mooi, maar gevaarlijk. De steilste delen vanuit het duin naar de J.J. Boeijesweg hebben hellingen van 23 procent. In het voorjaar van 2014 vielen twee fietsers zo hard dat ze naar het ziekenhuis moesten. De politiek, met de SGP en de SP voorop, heeft zich ook al diverse keren uitgelaten over het Duinhoe vepad. Op aandringen van de ge meenteraad werd enkele jaren gele den onderzocht of het pad veiliger kan worden gemaakt. Uitkomst was dat de kosten niet in verhouding staan tot de verbete ring van de veiligheid. Het licht af vlakken van de hellingen (van 23 naar 21 procent) kost vijf ton. Een goede aanpak met scheiding van ruiters, fietsers en voetgangers kost 1,3 miljoen. Verleggen van het fiets pad is volgens de onderzoekers 'uit ecologisch en technisch oogpunt' niet mogelijk. En een tunneltje mag niet omdat het om een zeewering gaat. De SGP-fractie vroeg later of er dan tenminste wat vaker geveegd kan worden op het betonpad, dat door stuifzand en schelpjes telkens glad wordt. Wethouder Cees van den Bos (SGP) vatte de situatie gisteravond goed samen. „De zaken waar u om vraagt, daar zijn we al mee bezig. Volgens mij heeft u nu als raad twee smaken om uit te kiezen. Of u zegt: we willen nog eens extra be nadrukken dat dit beleid er moet komen. Of u zegt: er komt beleid dus dit is allemaal overbodig." Met uitzondering van de SGP koos de raad voor het eerste en dus wordt het college er nog eens op ge wezen dat je naar het hele gezin moet kijken als je de kinderen wil helpen. Dat je maatwerk moet leve ren en dat je geld moet uittrekken om de hulpverleners goed op te lei den en te laten samenwerken. En dat je verder ook door voorlichting te geven moet voorkomen dat men sen in de schulden geraken. De VVD stribbelde aanvankelijk tegen. „Een heel sympathieke mo tie natuurlijk", zei fractievoorzitter Laurance Haack. „Maar zoals het CDA al zei: dit zou toch allemaal in de visie sociaal domein moeten staan." Pas toen Haack na doorvra gen bij Van den Bos hoorde dat de samenwerking tussen de diverse hulpverleners nog niet 'helemaal is doorontwikkeld', ging ze overstag. „Dan is het wel zinvol te benadruk ken dat er extra moet worden inge zet op professionaliteit." De SP had dit argument niet no dig. Anita de Vos: „De praktijk toont aan dat het geen kwaad kan om het belang van armoedebestrij ding nog eens te benadrukken." Een gedachtegang die iedereen wel kon volgen en waarom zou je tégen beter armoedebeleid zijn? De par tijen gaven daarom steun aan de motie. Behalve de SGP. Die maakte er ook geen woord aan vuil. „Ge woon overbodig dit", motiveerde Leendert de Bruine zijn tegenstem na afloop van de vergadering. GOES De gemeente Goes zet vaart achter de komst van een nieuw be drijventerrein aan de westkant van de Deltaweg. „Ondernemers staan te trappelen om er te bouwen", zegt wethouder Derk Alssema. Als het aan hem ligt, worden volgend jaar de eerste kavels uitgegeven. Het nieuwe terrein, dat tot nu toe De Poel V werd genoemd, krijgt straks de naam 'Bedrijvenpark Poelbos'. De tot nu toe gebruikte nummers werken volgens het col lege soms verwarrend. „Met de naam die we nu hebben gekozen, is meteen duidelijk om welk terrein het gaat", zegt Alssema. Het komt in het gebied tussen snelweg A58 en Hotel Goes. Met het snel ontwikkelen van het terrein komen burgemeester en wethouders tegemoet aan de wens van de gemeenteraad. Die maande het college onlangs tot spoed. Als sema zegt dat dit ook nodig is, want de ruimte op De Poel II raakt op. „Vorige week zijn we in gesprek ge gaan over de laatste kavel op dat ter rein. Bovendien hebben er al on dernemers bij ons aangeklopt die willen bouwen aan de andere kant van de Deltaweg. Hoog tijd dus om het op te pakken." Er ligt nu een plan waarin op hoofdlijnen staat beschreven hoe het terrein er gaat uitzien. Allerlei belanghebbenden krijgen nog de kans daar hun zegje over te doen. Duidelijk is dat de bedrijven straks dichter bij de snelweg komen te lig gen dan die aan de andere kant, op De Poel II. IN DE REGIO Open atelier en beeldentuin Zierikzingt Hooglied Excursie roofvogels MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 26 januari 2018 SD Gemeente betaalt na val op fietspad De gemeente Schouwen-Duive- land heeft een Brabantse toe- riste een vergoeding van enkele tienduizenden euro's betaald na haar val op het steile Duinhoeve pad in Burgh-Haamstede. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede - Woordvoerder gemeente Door het aannemen van een motie van de PvdA benadrukt de raad dat de gemeente er alles aan moet doen om te voorko men dat kinderen in armoede opgroeien. Ton van den Nouweland Zierikzee BURGH-HAAM STEDE Daniëlle Orelio (foto) stelt haar beeldentuin en ate lier weer een week end open voor pu bliek. Bezoekers krijgen informatie over de manier van werken en over ma terialen. Het atelier en de beeldentuin zijn zaterdag en zondag en 28 ja nuari geopend tus sen 11.00 uur en 17.00 uur. Het be vindt zich aan Ho- geweg 34 in Burgh- Haamstede. ZIERIKZEE Tijdens Zierikzingt op zondag in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee staat het Hooglied van Sa lomo centraal. Ds Freek Schipper geeft uitleg met beelden. Mar van der Veer heeft de muzikale leiding en zal werken met vo cale groepen en so lozang. Naast liede ren die op het Hooglied geba seerd zijn, worden ook samen nieuwe liederen gezongen Zierikzingt begint om 15.30 uur in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee. De toegang is gratis en na af loop is er een nazit. BURGH-HAAM STEDE De Vogelwerkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland (NVSD) houdt zon dag een roofvogel excursie in Burgh- Haamstede. Onder leiding van twee er varen gidsen gaan bezoekers tijdens de twee uur du rende wandeling op zoek naar roofvo gels. De wandeling voert langs de Kou- dekerkse Inlaag en de polders langs de Stolpweg. Belangstellenden kunnen op zondag 28 januari om 09.30 uur verzame len op de parkeer plaats bij de Plompe Toren langs de Oosterschelde. Warme kleding, laarzen en een ver rekijker worden aanbevolen. De deelname kost vijf euro en voor leden is de excursie gra tis. Aanmelden kan via de website nvsd.nl. KAPELLE Liefhebbers van Belly Dance komen morgen samen in De Vroone in Kapelle waar de eerste editie van het Open Stage Belly Dance-festival wordt gehouden. De orga nisatie is in handen van de Middelburgse Oxana Tropine die met het evenement verschillende dansculturen wil laten sa mensmelten. Leidend tijdens het festival is de Oriëntaalse dans, maar tijdens de optredens worden verschillende gen res en stijlen gecombineerd. Ongeveer zeventig deelne mers, die onder anderen afkomstig zijn uit Hongarije, België, Duitsland, Kazachstan en Rusland, laten zich zien. Het festi val vindt plaats van 13.00 uur tot en met 17.00 uur in De Vroone. Meer informatie: dansnederland.com. BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- Dorpshuis, 19.00 18.00 uur: uur: Herensociëteit, Biljartvereniging 20.00-23.00 uur: Phoenix; Klaverjasvereniging; ZIERIKZEE ELLEMEET FiZi, 20.00 uur: Dorpshuis, 19.00- Oude Liefde; 23.00 uur: Biljart ZONNEMAIRE vereniging Onder Dorpshuis, 14.00- Vrienden; 17.00 uur: Ouderen- KERKWERVE soos, Dorpshuis, 14.00- 19.30-21.45 uur: Re 17.00 uur: Biljar petitieavond Har ten/kaarten; monievereniging OUWERKERK Nut Uitspanning. BELLY DANCE FESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58