'Voor een koekje doet ze alles' 9 Een verjaarsfeest, een trouwpartij, borrelen met de band: de schuur van Peter Joosen uit Raamsdonksveer leent zich ervoor. Blikvanger: de whiskeys. W- Sinds zijn tienerjaren droomt Peter Joosen (63) van een bar- aan-huis. Hij kocht er jaren geleden al een complete barinrich- ting voor, die vervolgens in een op slag verdween. Pas na enige aanspo ring van buitenaf ging Peter over tot de realisatie van zijn jeugdwens. „Ik heb in deze schuur mijn vijftigste verjaardag gevierd", zegt Joosen. „La ter, toen mijn dochter ging trouwen, gaf ze aan dat ze het feest graag hier wilde geven. Samen met mijn zoon en aanstaande schoonzoon ben ik aan de slag gegaan." De handen moesten flink uit de mouwen. „Het was één grote bende", herinnert Joosen zich. „Veertig kuub zand en puin kwam er uit, voor we echt aan de slag konden." Achter de bar prijkt een indruk wekkende verzameling whiskeys. „Ook die verzameling had ik al lan ger staan. Pas toen ik de bar ingericht had, kregen de flessen een mooi plekje." Joosen is groot liefhebber en schenkt zichzelf en zijn maten in het weekend graag een glas in. De collec tie bestaat uit zestig tot zeventig ver schillende flessen uit voornamelijk de VS, Canada, Ierland en Schotland. Zelfs Japan is vertegenwoordigd. „Ik ben geen purist. Volgens de echte kenners mag je een fles niet zo half leeg terugzetten, maar dat gaat me te ver. Dat verschil proefik niet." Concerttickets Te midden van alle (reclame)borden, posters en andere wanddecoraties hangt een lijst met een collage van concerttickets. Kaartjes van Walter Trout (verschillende malen), Guns N' Roses, Jeff Healey, UB40, Dire Straits, ZZ Top, The Eagles en andere arties ten geven een idee van Joosens muzi kale interesse. „Wanneer we hier met vrienden zitten, staat er meestal blues of bluesrock op. Joe Bonamassa, Trout of Beth Hart." Ik hou er helemaal niet van om gezellig te doen tegen onbekenden Om de mancave compleet te maken, is Joosen nog op zoek naar een au thentieke jukebox en flipperkast. „Ik ben altijd druk geweest met mijn werk en in het verenigingsleven", vertelt hij. „Deze plek geeft me rust en gezelligheid. Ik ben niet zo'n kroegtijger en hou er helemaal niet van om ergens aan een bar gezellig te moeten doen tegen mensen die ik helemaal niet ken. Hier nodig ik vrienden uit met wie ik het samen gezellig heb." Behalve de bar heeft Joosen een tweede ruimte in huis die als man cave zou kunnen worden aange merkt: de repetitieruimte waarin hij elke zondagavond met zijn band bij eenkomt. „Na afloop komt het gere geld voor dat we hier aan de bar nog even een extra biertje drinken." Zijn vrouw Anja gunt haar echtge noot zijn privébar. „Als zij het er niet mee eens zou zijn geweest, had ik dit nooit kunnen doen. We gunnen el kaar wat dat betreft absoluut alle vrijheid." PETRA LOLA vrijdag 26 januari 2018 Peter Joo- sen is een groot whiskey- liefhebber. FOTO JAN STADS Liever een privécafé Martijn Schraven —Peter Joosen Eén blik op het vijf maanden oude varkentje Lola en Petra Lissen- burg (49) uit Middelburg was verkocht. Ze vond haar anderhalf geleden op Marktplaats. „Het was liefde op het eerste gezicht." Petra knuffelt er op los met haar Lola. „Als je dat neusje ziet, dat is toch té schattig? Wat voor var ken Lola is, weet ze niet. „Ze is geen vleesvarken, want ze heeft geen krul in haar staart. Maar dat maakt me niks uit. Een varken is geweldig." Lola leeft gewoon in huis, net als de drie honden, een poes, een papegaai en een diamantduif. „Met een van de honden had Lola in het begin wel eens ruzie", verklaart Petra. En denk niet dat ze dan het onderspit delft. „Nee, Lola is hier de baas. Tegen mensen is ze meestal heel lief, maar als ze berig is, kan ze aardig knorrig zijn. Dan durft ze in je been te bijten." Ontsnapt „Ze gaat als een hondje mee aan de riem naar buiten en in het park mag ze los. Soms staan men sen wel raar te kijken. Dan denken ze dat er een varken is ontsnapt uit de kinderboerderij. De ene keer rent ze met de hon den mee, de andere keer gaat ze wroeten door het struikgewas en zien we elkaar weer aan het einde van onze route. Dan moet Lola net als de honden gaan zitten om aangelijnd te worden. Voor een koekje doet ze alles." Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53