Een kat in de etalage 7 MAISON MARLOUS Ontvetten Aflakken Verschillend Van asbak tot zitzak Iin Utrecht is een lam penwinkel waar heel vaak een kat tussen de lampen in de etalage ligt te slapen. Een positieve doublé whammyhet dier wordt van onderen verwarmd door de centrale verwarming en van boven door de lampen. Wat is dat toch met katten en warmte? Onze kat Molly ligt momenteel weer dagen bo ven de verwarming te fritu ren. Maar ze wil bijvoor beeld nooit in de volle zon liggen. Voer voor kattenpsy- chologen is het. Uithangbord Maar goed, die winkel trekt dus altijd mijn aandacht door die kat. Volgens mij is zo'n kat zelfs een super goed uithangbord voor je winkel. Tenminste als je doel groep bestaat uit een hoog percentage kattenliefheb bers. Niet dat ik er ooit iets heb gekocht. Of nou ja, inmiddels wel, maar dan wel via een héél lange omweg. Bij de kringloopwinkel hing al een tijdje de lamp die je op deze foto's ziet. Ik vond hem leuk en ik bleef aan hem denken (dit klinkt als een heel slechte Tindera- nekdote) dus besloot ik hem, toen hij er na een aan tal bezoekjes nog steeds hing, mee te nemen (een slechte en creepy anekdote, zelfs). Ik pleeg enorme stijlbreuk door het ding mijn interieur binnen te slepen Op de een of andere ma nier vind ik kringloopspul len nog aantrekkelijker als ze sporen van hun afkomst dragen. Bij de kassa zag ik dat er een sticker in het pla fondkapje zat met daarop 'De Duif, Utrecht'. Die naam deed ergens ver achterin mijn hoofd een belletje rinkelen. Na lang graven (want sinds mijn zwangerschap zitten herin neringen goed opgeborgen, wat vast iets te maken heeft met de evolutie die niet wil dat ik mijn kind vergeet, dus houdt mijn nageslacht voor de zekerheid permanent zo'n 6o procent van mijn hersencapaciteit gegijzeld) realiseerde ik me dat De Duif die winkel is met die kat. Ik mag dan berucht zijn om het vermelden van niet ter zake doende zijwegen, dit plot zag u natuurlijk wel aankomen na alinea één. Stijlbreuk Mijn Duiflamp heeft een hoog jaren 70-rotan-stu- dentenkamer-gehalte en in feite pleeg ik enorme stijl breuk door het ding mijn interieur binnen te slepen. Maar hij heeft zoiets gezel ligs, iets Scandinavisch. Dat Scandinavische-jaren 70-rotan-gevoel is bij uit stek een gevoel dat bij de winter past, vind ik. Van de combinatie stickertjes, kat ten en een gebrek aan zon licht gaat een mens blijk baar gekke dingen doen. Dat belooft wat voor de ko mende maanden. WAT DOEN WE ERMEE? 5. Toekan 4. Kat vrijdag 26 januari 2018 meTAAL SI Rif pa? Als je toch kiest voor verven, dan moet je eerst het voorwerp ont vetten en schuren. Als de oude verf erg blad dert, kies er dan voor om met een metaal stripper de oude lagen te verwijderen. Roest- plekken moet je hele maal verwijderen, tenzij je werkt met een pro duct wat direct over roest kan. Dan is ook geen primer nodig. Denk bij aflakken aan twee tot drie lagen. En dat is voor de meeste metalen voor werpen best een ge priegel tussen spijlen door, met grote kans op zakkers. Voordeel: een beschadiging in dit handwerk is gemakkelijk bij te werken. En waar schijnlijk is dit verfhuidje gladder dan bij de coa ting. Al met al zijn poeder- coaten en verven twee totaal verschillende oplossingen. Zelf kreeg ik eens een opdracht voor het verven van hekwerk niet, de klant koos voor poedercoa- ten. Daar had ik vrede mee. In tegenstelling tot de schilderklus waarbij ik moest concurreren met 15 euro per uur. Onmogelijk! Als Marlous een lamp ziet die ze typeert als een 'jaren 70-rotan-studenten- kamer-lamp', dan kan ze 'm niet langen hangen. Combineer rotan in een neutraal palet met (blank) hout, in een bohemienachtige stijl, met donkere kleuren of juist met €57,50, &klevering €14,95, coolgift.com -.CjüiiUu.-tiaiA Rotan is immens popu lair. Combineer het met een troep planten en u zit qua interieurtrend hart stikke gebeiteld komend jaar. Plantengroen in com binatie met rotan is ook gewoon een prachtige combinatie. pastels. Het is een veelzij- diger trend dan u mis schien denkt. Omdat rotan zich goed leent voor ronde, zwierige vormen en door zijn warme kleur, geeft het direct warmte aan een interieur. Ik vind het daarom bij uitstek een materiaal om tijdens de donkere wintermaanden in huis te halen. Speur bij de kringloop naar platte rotan manden en groepeer ze aan een muur. Omdat rotan man den alomtegenwoordig zijn bij de kringloop, be taalt u waarschijnlijk maar een habbekrats voor een mooie verza meling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51