O Huh? 15 euro? 6 M INDE ETALAGE I n m I BB Fm Düüü. Ja, echt, dit zijn spaarpotten. Weer eens wat anders dan een varken, toch? Schraap die losse munten bijeen, verzamel de rest van het jaar alle kleingeld en zie: aan het eind van 2018 heb je een leuk... spaarpotje. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipsén een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: metaal verven I.Ster 2. Neushoorn 6. Pinata 3. Robot DE KLUSVROUW Verstuiven Werkplaats vrijdag 26 januari 2018 GO €9,95, Studiozomooi.nl €44,95, Sebra Wat anders dan een varken €15, Kikkerland €15,95, KG Design FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Toen mijn bedrijf net bestond kreeg ik te maken met oneerlijke concurrentie. Zo mocht ik ergens een of ferte maken voor schilder werk. Ik trof rookaanslag, lekkagevlekken en andere complicaties aan. Ik bracht een realistische of ferte uit. De reactie van de klant was dat ik veel te duur was. En tussen de regels door dacht ik te le zen: 'hoe durf je het te vra gen?' Ik was overtuigd van mijn goede tarief en vroeg de klant met welk bedrag ik moest concurreren. 'Met 15 euro per uur', kreeg ik als antwoord. Dat kan niet wit zijn, dacht ik. Dat is appels met peren vergelijken. Ik legde deze 'niet meer potentiële klant' uit dat een dergelijk uurtarief onmogelijk was voor een witwerker. Haal er omzet- en inkomsten belasting af, verzekerin gen, pensioen en arbeids ongeschiktheid, wat houd je dan nog over om van te leven? En zo'n bedrijf heeft vast en zeker ook nog een goede garantie. Ik word regelmatig ge vraagd om wanklussen op te knappen van dergelijke bedrijven die nooit meer thuis geven als de klus niet naar wens is. Zo kan ik ook meepraten over het verschil tussen poedercoating of met de hand schilderen van me taal. Laat me uitleggen wat de verschillen zijn. Wat is poedercoating eigenlijk? Poedercoa ting is een elektrosta tisch verfproces van al lerlei soorten metalen voorwerpen waarbij met perslucht - negatief ge laden poeder - op een geaard werkstuk versto ven wordt. Hierdoor blijft het poeder tijdelijk plakken. De voorberei ding kan chemisch of door middel van stralen, schuren en ontvetten. Daarna wordt het in een oven gesmolten of uitgemoffeld tot een dekkende waterdichte laag. Overweeg je iets te poedercoaten, besef dan dat het voorwerp in zijn geheel mee moet naar de werkplaats. Een bestaand hekwerk poedercoaten wordt dus lastig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50