Motorcrossfamilie Van Kempen kijkt uit naar Le Touquet voor bestuursleden: 'We zitten in zwaar weer' 13 Bour zit op zijn plek bij RCT Zw Het vertrek is vanuit het centrum van de Franse badplaats en voert de hele meute achter een jeep naar het strand. Zoon Jeffrey heeft al diverse keren deelgenomen aan deze strandcross, die bekend staat als één van de zwaarsten ter we reld. In de hoogste klasse, waar zo wel Danielle als Jeffrey deel neemt, verschijnen meer dan 1200 deelnemers aan de start. Beiden kenden er al successen. Zo werd de 25-jarige Jeffrey in 2010 al eens zevende bij de jeugd, in zijn categorie zelfs goed voor de derde plaats. Twee jaar later be reikte hij in de hoogste klasse een 63ste plaats. Daarna moest hij en kele jaren verstek laten gaan door ziekte en blessures. In 2016 en 2017 won zijn twee jaar oudere zus Da nielle de klasse bij de vrouwen, als één van de opvolgsters van de Franse wereldtopper Livia Lance- lot. Komende zondag hoopt ze de hattrick te voltooien. Naast Danielle en Jeffrey neemt nog een plaatsgenoot deel: Guido Boone. De 20-jarige Husqvarna- rijder heeft zich terdege voorbe reid. Boone is net als Danielle een echte zandrijder en tevens een diesel, die wat langzamer op gang komt, maar het erg goed vol kan houden. Ook de 18-jarige Eduard Hillebrand uit Koudekerke waagt zich aan het avontuur. Le Touquet telt tevens mee voor het Frans kampioenschap beachcross. Onze landgenoot Kees van der Ven was lange tijd 'Mister Le Tou quet', met vijf overwinningen op rij. De tienvoudig Nederlands kampioen motorcross uit Bakel won van 1982 tot en met 1986. In middels heeft de Fransman Ar- naud Demeester zeven overwin ningen op zijn naam staan. De- meester is nu overgestapt naar de Vorig jaar waren er meer dan 400.000 toeschouwers bij de Franse wedstrijd klasse enduro vintage (motoren uit 1990) en komt daar vandaag ongetwijfeld de debuterende Middelburger Gert Meijers tegen. De jongste deelnemer bij de Zeeuwse delegatie is Rav Kerre- mans (14) uit Middelburg. De KTM-rijder neemt zondagmor gen deel aan de 85 cc. Daarna barst om 13.30 uur het grote geweld los. Drie uur later valt de fmishvlag. Eén ronde op het brede strand be slaat iets meer dan twaalf kilome ter, waarbij op sommige stukken meer dan 150 km/u wordt gehaald. ZEEUWEN twee waardevolle mensen. Me vrouw Stoks is al circa vijftien jaar competitieleidster." Hoe nu verder? „Het is afwach ten of er voldoende steun is voor de petitie die is gestart", stelt Van Leeuwen. „Bij twintig procent van het totaal aantal leden kan er een buitengewone algemene leden vergadering worden uitgeschre ven. Dan krijgen we misschien een nieuw bestuur." Aanvankelijk werd de Zeeuwse dartscompetitie stilgelegd, maar zeven leden hebben hun schou ders eronder gezet. „Zij vormen de competitiecommissie voor de tweede competitiehelft. Dat is po sitief en vooral in het belang van de verenigingen." DARTEN IN TERNEUZEN vrijdag 26 januari 2018 slecht moment De familie Van Kempen, be staande uit Markus, zijn vrouw Jaqueline en hun kinderen Da- nielle en Jeffrey, kijken al weken uit naar dit weekend. Dan staat voor de Oost-Sou burgers voor de 43ste keer de beach motocross in het Franse Le Touquet Paris Plage op het programma. Meer dan 2000 crossers in de diverse klassen staan daar aan de start. Vorig jaar waren er meer dan 400.000 toeschouwers. Herman Heuvink Oost-Souburg Zeeuwse deelnemers en hun startnummers Vandaag: De Enduro-Vin- tage-klasse rijdt twee man ches. Van 13.00-13.30 uur en van 14.30-15.00 uur. 325. Gert Meijers (Middelburg), Husqvarna. Zondag: Jeugd: 10.30- 11.30 uur. 97. Rav Kerremans (Middelburg), KTM. Hoofdprogramma: van 13.30-16.30 uur. 316. Da nielle van Kempen (Oost- Souburg), Yamaha. 793. Guido Boone (Oost-Sou burg), Husqvarna. 964. Jef frey van Kempen (Oost-Sou burg), Yamaha. 1112. Eduard Hillebrand (Koudekerke), Ya maha. De bestuurscrisis bij ZDF knaagt aan Cees van Leeuwen, die het darten in Zeeland een warm hart toedraagt. Dat is ook de reden dat hij afgelopen weekend de verrichtingen volgde van RCT tegen 8-eraf Amsterdam, het duel in de over gangsklasse van de Superlea gue (5-5). Hij zag net niet meer zijn stadsgenoot Wesley Bour samen met Rowdy Schoremans de dubbel winnen. Bour maakt dit seizoen zijn debuut bij het hoogst spelende Zeeuwse team in de Superleague. „Ik heb het naar mijn zin. Het gaat steeds beter." De 23-jarige Middelbur ger werd geïnspireerd door broer Richard, in 2010 Zeeuws kampioen. Nu gaat hij al driejaar alle Nederlandse rankingtoer- nooien af en komt hij in de eredi visie van de ZDF uit voor Bar de Belt. „Ik begrijp de beslissing van het bestuur, maar gelukkig kunnen we het seizoen in Zee land afmaken." Jos Westerhout was één van de smaakmakers bij Philippine. Door een gebroken knieschijf moet hij voorlopig vanaf de zijlijn toekijken, foto boaztimmermans Racketcentrum Wesley Bour (rechts) in actie voor RCT. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41