Voorzitter ZDF toont begrip O O) C1) 12 ZE Roompot niet naar voorjaarsklassiekers Karkach in maart bij gala in Turnhout Van den Velde met Australië naar WK JOS WESTERHOUT GEBROKEN KNIESCHIJF Jos Westerhout is de komende tijd toeschouwer bij de duels van zijn clubPhilippine. Door een zware kwetsuur staat hij buitenspel. Team Roompot-Nederlandse Loterij is dit jaar niet welkom in Parijs-Roubaix en Luik-Baste naken-Luik. Dat hebben de organisaties van beide koersen bekendgemaakt. De Neder landse ploeg, met de Zeeuwen Brian van Goe- them en Nick van der Lijke in de gelederen, kon het voorbije jaar wel rekenen op een invi tatie. Ook voor de Waalse Pijl heeft de Pro- Continentale formatie geen wildcard ontvan gen. Voor de twee andere grote klassiekers in de maand april, de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen, wordt de ploeg naar alle waarschijnlijkheid wel uitgenodigd. De ploeg van Marco Minnaard (Wemeldinge), Wanty-Groupe Gobert, is wel welkom in Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl. Net als Roompot start de Belgische ploeg niet in Parijs-Roubaix. Anis Karkach komt op 17 maart in actie tijdens de Fight Night in het Belgische Turnhout. De kickbokser uit Oost-Souburg kan daar bij winst een ticket voor een gala in het Chinese Kunlun pakken. Karkach maakte de afgelopen maanden indruk met verschillende overwin ningen. In november pakte hij tijdens zijn tweede wedstrijd in de A-categorie in Alphen aan den Rijn de wereldtitel in de klasse tot 67 kilogram. Een maand later kwam hij in actie tijdens het groots opgezette Glory49 in Rot terdam. Daar versloeg Karkach de Est Mirkko Moisar met een knietje tussen de ogen. De uit Middelburg afkomstige Taco van den Velde is opgenomen in de technische staf van het nationaal voetbalelftal van Australië. Hij wordt assistent van de nieuwe bondscoach Bert van Marwijk. Van Marwijk is gisteren gepresenteerd als op volger van Ange Postecoglou, die kwalificatie voor het WK voetbal in Rusland afdwong met de 'Socceroos', maar geen interesse had in het toernooi van komende zomer. Van Marwijk was onlangs succesvol met Saoedi-Arabië, waarmee hij een WK-ticket pakte, maar daarna eindigde de samenwerking. Ook toen maakte Van den Velde, journalist bij Voetbal International, deel uit van de technische staf. Tahapary Driebanden Transfer 1 igenlijk snapt Jos Wes terhout nog steeds niet goed hoe het allemaal heeft kunnen gebeu- I ren. Bij een ogenschijn lijk onschuldige actie tijdens het Soccertoernooi raakte de 24-jarige speler van Philippine op de eerste zaterdag van januari zwaar gebles seerd. „Omdat ik niet eens heel veel pijn had, heb ik eerst nog een tijdje doorgespeeld." Dat is best bijzonder, want een paar uur later bleek dat Westerhout zijn knieschijf had gebroken. Wat gebeurde er precies tijdens het Soc certoernooi? „In de kwartfinale te gen Terneuzense Boys wilde André Siereveld op doel schieten. Ik pro beerde zijn schot te blokken", legt Westerhout uit. „Daarbij kwamen we ongelukkig tegen elkaar aan. Ik hoorde mijn knie gelijk knakken. Ik heb nog een tijdje doorgespeeld. Toch merkte ik al snel dat het foute boel was. Een paar uur en verschil lende foto's later hoorde ik dat mijn knieschijf gebroken was." Nieuwe foto's De arts in het ziekenhuis gelooft in eerste instantie niet dat Wester hout nog even heeft doorgespeeld en daarna zelfs auto heeft gereden. Hoe lang hij precies uit de roulatie zal zijn, is nog even afwachten. „Ik moet terug naar het ziekenhuis voor nieuwe foto's en overleg met de chirurg. Natuurlijk hoop ik zo snel mogelijk op het veld terug te keren, maar in mijn hoofd houd ik al rekening met volgend seizoen." Een goed moment voor een bles sure is er natuurlijk nooit. Jos Wes terhout baalt enorm, want hij was in de eerste maanden van het sei zoen goed bezig bij Philippine, de club waarvan hij een paar jaar gele den niet had gedacht er ooit te spe len. „Mijn hele jeugd heb ik voor Sluiskil gespeeld, mijn club. Jaar in, jaar uit speelde ik altijd tegen Phi lippine. Prachtige wedstrijden al tijd, met veel sportieve rivaliteit." Veel vrienden „Na een paar jaar bij de senioren van Sluiskil heb ik de club twee sei zoenen geleden verruild voor RIA W. Vorig seizoen ben ik weer bij Sluiskil beland, samen met veel vrienden. Bijna iedereen van die groep vertrok echter weer. Zelf heb ik zodoende ook besloten om weg te gaan. Ik had het vroeger nooit vind ik dat ik zo snel mogelijk weer normaal kan functioneren. Ik werk als metaalarbeider op een scheeps werf. Daar kan ik nu dus ook niet van waarde zijn. Natuurlijk hoop ik Ik hoorde mijn knie gelijk knakken. Ik heb nog wel een tijdje doorgespeeld kunnen denken, maar mijn nieuwe club werd dus Philippine." De zondag-derdeklasser draaide een goede eerste seizoenshelft en voor Jos Westerhout gold hetzelfde. „We draaien bovenin mee en kun nen gaan strijden om de titel. Over mijn eigen spel was ik ook best wel tevreden. Ik heb mijn steentje kun nen bijdragen met goals en assists. Dat ik hier nu thuis op de bank moet zitten, vind ik moeilijk te ver kroppen. Ik ben nog nooit zwaar geblesseerd geweest, dus het is echt even aanpassen. Ik ben iemand die nogal veel energie heeft en eigenlijk niet stil kan zitten. Maar goed, het is niet anders. Het belangrijkste Ik had het nooit kunnen denken, maar mijn nieuwe club werd dus Philippine snel weer te kunnen voetballen, maar dat is op dit moment niet de eerste prioriteit." Zoals het een echte teamspeler betaamt, zal Jos Westerhout iedere week trouw de wedstrijden van zijn club blijven volgen. „Het zal best even wennen zijn om toe te kijken, maar ik ben er absoluut ie dere week bij. Ik vind dat we nu voor de titel moeten gaan. We staan vlak achter de koploper." Inhaalwedstrijd Philippine heeft vijf punten min der dan de koplopers Hoeven en SC Gastel, maar moet de halverwege gestaakte thuiswedstrijd tegen Ter- neuzen nog altijd uitspelen. „Als we die inhaalwedstrijd winnen, is het verschil nog maar twee punten. Naast mij moeten we helaas ook onze spits Sebastian de Meijer vanaf begin februari missen. Hij vertrekt voor zeven maanden op stage naar Suriname." Toch moet het op te vangen zijn, denkt Wes terhout. De Belg Robin Praet werd onlangs al binnengehaald. „In deze selectie zit genoeg kwaliteit. Daar maak ik me geen zorgen over." Na de nederlaag van dinsdag in de districtsbeker tegen Goes (9-4) is het vizier bij Philippine volledig op de competitie gericht. Zondag wordt die hervat met een uitwed strijd. In Breda staat de ploeg tegen over Groen Wit. Met de onfortuin lijke Jos Westerhout als toeschou wer langs de lijn. Het voltallige bestuur kan voorlo pig niets betekenen voor de 500 le den van de Zeeuwse dartsbond. Competitieleidster Jeannette Stoks en secretaris Wesley van Hoeijen traden per direct af tij dens de buitengewone algemene ledenvergadering van 16 januari. Penningmeester Monique Schrij vers en Van Leeuwen legden hun taken neer. Ze willen bedenktijd, tot de algemene ledenvergadering van 5 juni. Wat is de aanleiding voor het uiteenvallen van het bestuur ge weest? Van Leeuwen geeft graag openheid van zaken, „Een speler van Sportpub Goes werd in de cember na een wedstrijd door de ZDF geschorst, omdat hij een an der had geslagen", vertelt hij. „Dat lijkt me een logische straf. Het trieste is dat deze darter uit België besloot uit het leven te stappen." De schorsing wordt door som mige leden in verband gebracht met de tragische gebeurtenis. „Maar ze mogen en kunnen die link natuurlijk niet naar het be stuur leggen. Er hebben bij hem heel veel meer problemen ge speeld om tot deze beslissing te komen", verzekert Van Leeuwen. „Er liep bovendien een bezwaar schrift tegen de schorsing, inge diend door de teamcaptain en de uitbater, waarover de tuchtcom- missie nog moest beslissen." Bedreigend Dat de kwestie gevoelig ligt, bleek 7 januari tijdens een dartstoernooi in Goes. „Onze competitieleidster is toen verbaal aangevallen. De si tuatie escaleerde. De emoties lie pen hoog op. Ook haar man en zoon werden erbij betrokken. Het kwam allemaal bedreigend over", weet de voorzitter. Hij vindt het spijtig, maar toont begrip. „We zitten in zwaar weer... Dit zijn vrijdag 26 januari 2018 WIELRENNEN KICKBOKSEN Anis Karkach (rechts) vecht op 17 maart in Turnhout, foto lex de meester VOETBAL Zondag-vijfdeklasser Schoondijke gaat ver der met trainer Martin van Vooren. „Ondanks de degradatie van afgelopen seizoen heeft de vereniging met Martin een trainer die past bij de club", laat voorzitter Werner Braspenning weten. Na tien speelronden bezet Schoondijke de zevende plaats in de vijfde klasse A. Het duel in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal tussen SSV'65 en Klundert is afgelast. Dit omdat een jeugdlid van Klundert gisteren overleed na een verkeersongeval. Beide clubs zouden elkaar in Goes treffen tij dens de herstart van de voetbalcompetitie, het duel wordt op een ander moment afgewerkt. ZE i John Tahapary gaat voor een derde jaar bij ZSC'62. De oefen- meester uit Goes heeft voor één jaar velengd bij de club uit Scharen- dijke. Momenteel bezet hij met ZSC'62 de laatste plaats in de derde klasse B. 1 De driebanders van 's Lands Wel varen 1 AVH/VSS en Pearle Opti ciens komen mor genavond om 19.30 in actie in de eerste divisie. De ploegen waren ei genlijk vrij, maar spelen nu een in gelast duel. Het treffen tussen beide teams vindt plaats in Kwaden- damme. 1 Thomas van den Houten stond in de belangstelling van FC Dordrecht, maar tot een transfer lijkt het niet te komen. Zijn club AFC wil niet meewerken aan een overgang. Van den Houten is bezig aan zijn eer ste seizoen in Am sterdam. Hij kwam over van Telstar. Blessure komt op Bas Dingenouts Philippine - Jos Westerhout (24) - Jos Westerhout Het nieuwe jaar is voor de Zeeuwse Darts Federatie (ZDF) in mineur begonnen. Dat reali seert voorzitter Cees van Leeu wen zich maar al te goed. Aector Doorns Terneuzen O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40