KIEK 0EM0EMEN0E Begrip kweken 10 ZE Monnikenwerk De voorzitter van Kerk in Actie Goes, Gert van der Slikke, heeft ambitie. Oktober 2017 vroeg Kerk in Actie landelijk om aandacht voor kerken in het Midden-Oos ten. Wiens aandacht erdoor ge trokken werd kon het niet ontgaan dat religie in dit werelddeel zeker ook gaat over wrijving en conflict: christenen in de knel, maar ook moslims op de vlucht voor geradi caliseerde geloofsgenoten. En dan de joden in het land Israël met een hoofdstad die door verschillende gelovigen als religieus centrum wordt geclaimd... In Nederland zijn er geen con flicten zoals daar, maar er bestaat bij sommigen wel de vrees dat onze samenleving zal islamiseren. Zonder kennis van elkaar is het niet mogelijk elkaar te begrijpen. Ik denk dat het een plicht van christenen is om stil te staan bij het leed van anderen, bijvoorbeeld mensen die op de vlucht zijn en hier terechtkomen", aldus Van der Slikke. Vluchteling „In september vorig jaar ont moette ik een Syrische vluchte ling, Ibrahim Al Obeied. Hij weet enorm veel van overeenkomsten en verschillen tussen Islam en Christendom. Als Kerk in Actie nodigden wij hem uit om te ko men spreken. We zaten met ze ventig man in een klein zaaltje bij de Vredeskerk in Goes. Zijn ver haal was zo indrukwekkend. En het maakte ook indruk dat hij in het Nederlands welbespraakt bleek te zijn. Deze avond ver diende vervolg." Op 31 januari 2018 is er een tweede avond in de Vredeskerk te Goes. Dan komt Wany Shabantu uit 's-Heer Arendskerke haar ver haal doen. Haar moeder vluchtte, toen Wany nog klein was, met haar kinderen uit de aanhoudende burgeroorlog in Congo. Wany is inmiddels twintiger en zij heeft zich inmiddels nadrukkelijk ver diept in vluchtelingenproblema tiek. Mede in het licht van haar juri dische opleiding werkte zij op de rechtbank bij vluchtelingenzaken, zij deed vrijwilligerswerk in de Zeelandhallen en het AZC (asiel zoekerscentrum), werkte voor de Immigratie- en Naturalisatie Dienst, bezocht de vluchtelingen kampen in Griekenland en werkte een halfjaar in Libanon in een kamp. Ook verbleef zij enige we ken bij een Syrisch vluchtelingen gezin in (ordanië. Van der Slikke: „Het mag dan ook geen verbazing wekken dat ze nu actiefis als teamleider bij 'Vluchtelingenwerk de Bevelan- den'. Wat mij in haar treft is dat zij zo jong al zoveel ervaring heeft opgedaan met het vraagstuk van vluchtelingen in het Midden-Oos ten, Europa en Nederland. Ik denk dat zij een belangrijke bijdrage kan leveren aan ons denken daarover. Daarom geven we haar daarvoor graag een podium." Kerk in Actie is bij kerkgangers binnen de Protestanste Kerk (PKN) vooral bekend van collectes voor goede doelen. Maar in Goes denken ze dat actie ook staat voor het organiseren van avonden zoals die met Ibrahim en Wany. „Ker ken zijn wat mij betreft te veel in tern gericht, laten we maar eens meer naar buiten kijken." vrijdag 26 januari 2018 foto Ruben Oreel Als de bal in de scrum blijft hangen. Pak ze, duw ze onder de zoden, laat je spierballen zien, scoor een try. Kluiten vliegen in het rond. Toch weer getackeld. Oemoemenoe? Op die vraag hebben ze in Middelburg een antwoord. Je wint samen, je verliest samen. José Baars schrijft wekelijks over religie en kerken in Zeeland. Kijk voor haar blog op pzc.nl/monnikenwerk De lezing op 31 januari is in de Vredeskerk in Goes (J.D. van Meilestraat) en begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38