Laatste week! Laagste prijzen op snowroomai Veerse jongeren gaan samen naar de sneeuw 7 Levendige jongerenraden zijn zeldzaam. Maar die van Veere, tien jaar jong, is springlevend. Dat wordt gevierd op ski's. r 25% showroomkorting e twaalf jeugdraadsle den van de gemeente Veere weten dat ze een bus voor de Ski- döme wel vol krijgen met Veerse jongeren. Vrijdag 9 fe bruari gaan ze weer een avond de kunstsneeuw in. Een week tevo ren is het serieus werk: dan pre senteert de jeugdraad zich bij de gemeenteraad voor een kennisma king. Want de raad is de laatste tijd zozeer ververst met nieuwe leden dat kennismaken geen overbodige luxe is, weet Sandra van der Linde van Stichting Welzijn Veere (SWV), een van de begeleiders van de raad. Want de gemeenteraad, en zeker de nieuwe van na de ver kiezingen in maart, gaat vaker van de jeugdraad horen. Al zeventig Veerse jongeren maakten het afgelopen decennium deel uit van de jeugdraad. De duurrecordhouders zijn tot nu toe Judith Caljouw en Mike Minder- houd, die zes jaar hun jeugdraad zetels hielden. Van de huidige be zetting is Quinty van Gemert (17) uit Biggekerke met haar 2,5 jaar zo'n beetje het langstzittende lid. „Ik ben wel van dingen regelen en organiseren", weet ze inmiddels van zichzelf. Marissa Riemens (15) uit Serooskerke is een halfjaar ge leden aangetreden als nieuwste lid. „Ik hoorde van Chylia over de raad. Het is wel gezellig eens er gens anders heen te gaan en nieuwe mensen te leren kennen. •fit t: Ik ben best verlegen. Maar dat heb ik in de jeugdraad niet meer." In totaal zijn ze met zijn twaal ven, vijf jongens en zeven meiden. Vergaderen doen ze ongeveer eens per maand in het kantoor van SWV in Oostkapelle, maar onder ling hebben ze zowat wekelijks contact. Vijf leden zitten op CSW Van de Perre in Middelburg, zij doen donderdagmiddag in een leeg leslokaal het woord. De jeugdraad adviseert op ver zoek en ongevraagd het gemeente bestuur. Over de keuze van nieuwe speeltoestellen, maar ook Er is gewoon niet zoveel te doen voor jongeren onder de zestien jaar over de drank- en horecawet, de horeca-openingstij den, j eugdhon- ken, veilige fietsroutes, cyberpes- ten en meer. Dat gaat in de ko mende tijd vaker gebeuren, vanuit de nieuwe werkgroep 'Advies'. Er zijn nog drie werkgroepen, 'Voor elkaar' die acties en inzamelingen organiseert voor goede doelen; 'Actief zet twee jeugdevenemen- ten per jaar op touw en 'Eropuit' organiseert jaarlijks twee uitstap jes, waaronder een trip naar een pretpark. „Er is gewoon niet zoveel te doen voor jongeren onder de zes tien jaar", vindt Fienke Reitsma (14) uit Westkapelle. „In mijn vriendenkring zitten mensen van zestien, die gaan samen naar 'de Hooi' (discotheek de Hooizolder - red.). Maar daar kom ik niet bin nen. Of in Tramzicht in Dom burg..." Des te leuker is het om straks met zijn allen de sneeuw in te dui ken. En, héél effectief, onderweg in de bus heeft de stichting Wel zijn Veere de perfecte kans om met wat enquêtes de mening van de jongeren te peilen over aan aan tal kwesties. „Uiterst praktisch. Stuur je jon geren vragenlijsten, dan komt er niet één terug. Maar we hebben tachtig man in die bus en die wil len onderweg best wat invullen", lacht Joke Damen. Wilt u dit voorjaar genieten van een gloednieuw interieur? Bij Binnenuit Meubelen (De Jonge Hoek van Dijke) profiteert u alléén deze week nog van 25% showroomkorting! Dus 25% korting op zitbanken, fauteuils, bijzettafels, eetkamertafels en eetkamerstoelen, televisiemeubels en meer. Plan vandaag nog uw bezoek! WOONPLAZA vrijdag 26 januari 2018 WA Jeugdraad Veere viert tiende jaar Claudia Sondervan Middelburg D "v.y -a -• W:'», De delegatie van de jeugdraad van Veere (vlnr): Marissa Riemens (15, Serooskerke), Sandra van der Linde (SWV), Chylia Bommeljé (14, Serooskerke), Joke Damen (SWV), Quinty van Gemert (17, Biggekerke), Fienke Reitsma (14, Westkapelle), Veerle van Maurik (15, Westka- pelle) en René Ouwerkerk (SWV) foto ruben oreel -Fienke Reitsma Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl 9.000M2 INSPIRATIE >100 WOONMERKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35