Programma GL in het Engels Weldoeners spekken kas van De Klepperhoeve 6 L'Escaut, Orionis, Porlhos en Vlissingen samen Dat doen Orionis, Porthos en wo ningcorporatie Woongoed al sinds 2016 en dat werkt. Bij huurschuld kijken ze of er meer schulden en problemen spelen en wordt er hulp geboden. Woongoed zag vorig jaar al 70.000 euro minder huurachter standen. Eén op de zes huurders bleef na het inlopen van de achter stand uit de problemen. Het aantal huisuitzettingen door huurschuld daalde van zestien in 2015 naar vijf in 2016. Directeur Robert de Ridder van corporatie L'Escaut hoopt dit jaar niet meer dan twaalf huurders uit huis te moeten zetten door een te hoge huurschuld. Dat waren er vo rig jaar nog achttien. „Huisuitzet tingen kosten de woningcorpora ties, maar ook de gemeente en an dere instanties veel geld. Maar wat telt is het menselijke drama." „Neem die man die de huur schulden ontvlucht maar zijn gezin achterlaat zonder inkomen", geeft wethouder Albert Vader een recent voorbeeld. Directeur Hans Feenstra van Ori onis Walcheren: „Als er geen huur betaald wordt, is er al op alle andere betalingen bespaard. Dan staat het water de mensen bóven de lippen. Ik hoop dat ik niet meer van die te- Als er geen huur betaald wordt, is er al op alle andere betalingen bespaard lefoontjes krijg van 'We gaan mor gen die en die uit huis zetten. Kan er wat geregeld worden?'." Als de aanpak slaagt, wordt de wanbetaler al eerder de hand gereikt. Door Orionis, met schuldhulp en zono dig het vinden van werk en inko men. En door Porthos, als de huur der te maken heeft met ziekte, psy chische problemen of verslaving. Er komt niet slechts de standaard herinneringsbrief, maar ook een te lefoontje: gaat het wel goed of kun nen we iets voor je doen? De Rid der: „Natuurlijk zijn er mensen die eens een betaling vergeten. En de slepers - mensen die standaard te laat betalen, maar die altijd wel be talen - filteren we er uit. Bij een maand achterstand slaan we geen alarm, maar na twee maanden huur wordt het lastig daar nog zelf uit te komen." Het is belangrijk dat mensen wil len meewerken. „Als alle hulp ge weigerd wordt, komen gewoon de incassomaatregelen", zegt De Rid der. Er kan uiteraard niet vrijblij vend gewoond worden. Het mooi ste zou zijn als mensen uit zichzelf aan de bel trokken bij de woning corporatie als ze de huur die maand niet kunnen opbrengen, zegt Feen stra. „Daarvoor moeten mensen het vertrouwen hebben dat ze niet di rect hard worden aangepakt, maar oplossingen krijgen." Mensen die worstelen met geld zaken kunnen ook terecht bij het inloopspreekuur van Orionis. Middelburg is uitgegroeid tot een echte onderwijsstad. De vele bui tenlandse studenten die ook mo gen stemmen bij de gemeente raadsverkiezingen moeten wel we ten wat partijen willen. Groen- Links heeft daarom - als eerste en tot nu toe enige - een Engelstalige versie van haar verkiezingspro gramma gemaakt. „Niet alleen studenten van UCR maar ook van de HZ willen we hiermee bereiken", verklaart lijst trekker Leny van den Heuvel van GroenLinks. „Ze wonen een paar jaar in de stad en ik vind dat zij ook invloed moeten hebben op wat wij te bieden hebben en op onze ge meentepolitiek. Voor hun betrok- Buitenlandse studenten moeten ook weten wat wij willen kenheid bij de stad moeten ze ook weten wat wij willen." Dat is extra van belang omdat Middelburg veel geld steekt in hoger en universitair onderwijs en de uitbreiding daar van, zegt Van den Heuvel. Het Engelstalige verkiezingspro gramma is geschreven door twee jongeren uit het campagneteam van GroenLinks. Eén van de twee studeert aan het University College Roosevelt. Het programma staat op de website van GroenLinks Mid delburg. Op 15 februari vindt een verkiezingsdebat plaats bij UCR dat door studenten is geregeld. Sinds de gemeente Middelburg de subsidie van kinderboerderij De Klepperhoeve heeft terugge schroefd, hebben zich meer wel doeners gemeld om de kas weer enigszins te spekken. De Klepperhoeve, die jaarlijks tussen de 40.000 en 45.000 bezoe kers verwelkomt, moet het sinds dit jaar maandelijks met 1250 euro minder subsidie doen. Dit wordt gevoeld, maar bezuinigen op de 200 dieren en hun welzijn, daar willen de medewerkers niet aan. Het luiden van de noodklok, eind vorig jaar, heeft er voor ge zorgd dat meer weldoeners zijn opgestaan. „We hebben de moge lijkheid een dier te adopteren ge promoot en zo zijn er in korte tijd weer zes dieren geadopteerd", zegt Angela Mouthaan van De Klepperhoeve. Ook is de Club van Vijftig (sympathisanten die elk jaar vijftig euro overmaken) uitge breid met vijf nieuwe leden. De Klepperhoeve hoopt nog op fi nanciële steun van bedrijven uit Middelburg. Ook is ingeschreven voor het initiatief Help Nederland Vooruit van de ING. Krijgt de boerderij via de website helpne- derlandvooruit.nl voldoende steun, dan kan dat een extraatje van 1.000 tot 5.000 euro opleveren. Dé specialist in kunststof kozijnen 8'7 IN DE REGIO Cabaret van Thomas Smith Lezing Natuurkundig Gezelschap Optreden Travel Ier MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 26 januari 2018 WA Meer hulp bij huurschulden Als mensen achter raken met hun huur, is er meer aan de hand. De huur is de laatste beta ling die stopt, weten L'Escaut, Orionis, Porthos en de ge meente Vlissingen. Die pakken dat alarmsignaal nu samen op. Claudia Sondervan Vlissingen - Hans Feenstra, Orionis Maurits Sep Middelburg -Leny van den Heuvel Sheila van Doorsselaer Middelburg Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND RITTHEM Cabaretier Thomas Smith treedt van daag, vrijdag, op in Ritthem. Belang stellenden zijn om 20.15 uur welkom in De Verwachting. Kaarten kosten 15 euro en zijn ver krijgbaar via thea- tersaanzee.com. MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap Middel burg houdt van daag, vrijdag, een lezing door prof. dr. E. Verlinde. Verlinde vertelt hoe hij de re lativiteitstheorie van Einstein wil inbed den. Belangstellen den zijn om 19.30 uur welkom in de aula van de Zeeuw se Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 in Middelburg. MIDDELBURG Coverband Travel- Ier geeft vandaag, vrijdag, een optre den in het gebouw van de wijkvereni- ging Griffioen 'De Wijk' in Middelburg. Het muzikale viertal en hun repertoire varieert van Beat les, Donovan, Bob Dylan, The Birds, Neil Young, Roy Or- bison tot James Taylor. Het thema van het optreden is 'popmuziek uit onze herinnering' met nummers uit de jaren 60 en 70 en wat recenter. Het optreden be gint om 20.30 uur. Toegang is gratis. DUOFIETS MIDDELBURG Mevrouw Klaassen en initiatiefnemer Eduard de Smit op de duofiets. De oudere bewoners van Hof Mondri aan in Middelburg kunnen het gebakje dat ze kregen om te vieren dat ze een duofiets ontvingen, er de komende tijd weer van af fietsen. Want met de duofiets kunnen ze meer bewe gen. Vrijwilligers, medewerkers en sponsoren van de locatie van Zorgstroom in Dauwendaele hebben zich ingezet om de aanschaf van de fiets mogelijk te maken. Medewerkers, vrij willigers en familie kunnen er samen met de bewoners op uit en dat is belangrijk voor hun welzijn, stelt Zorgstroom. FOTO RUBEN OREEL ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Week markt MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In- loopmoment met koffie en thee; Kloveniersdoelen, 14.30 uur: Lezing Wim Huijser over 'De populier, onze volksboom in nieuw perspectief; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning Mimosas; Wijkcentrum Het Palet, 17.00-19.00 uur: Informatiebij eenkomst over Ma- cula met oogarts Eveleens; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; ZB, 19.30-21.30 uur: Lezing Erik Verlinde over 'Gaat informa tie verklaren waar we vandaag komen?'; Zeeuwse concert zaal, Verwerijstraat 14, 20.00 uur: Op treden 'Kuijken En semble'; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 20.30 uur: Optreden Ju- lian Sas; Wijkgebouw Griffi oen, 20.30 uur: Op treden 'Traveller' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur: Optre den Jeroen van Merwijk OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur: Activiteit 'Van pulp tot papier' bij Terra Maris; Sporthal De Halve Maan, 18.30 uur: Jaarlijkse Jeugd Turn Competitie RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 20.15 uur: Caba retshow Thomas Smith VEERE Oudestraat 9, 19.30-22.00 uur: Openbare repetitie Muziekvereniging Veere's Genoegen VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; ZB Bibliotheek Vlis singen, 15.30-17.00 uur: BoekenBende voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar; Boekhandel 't Spui, 16.00 uur: Boekpre sentatie 'Witheet nadert de ijsberg'; Ter Reede, 19.30 uur: Voorspeel avond Muziek school Hanneke Dubois WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur: Volks dansen; 10.30-11.30 uur: Line dance.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34