O M O N TIJDELIJK! OUTLE1 T ,80%] Burgemeester sluit drugspand in Draaibrug 5 Band Windbroke maakt Zeeuwse tournee 20&S OM: langer tbs voor gruwelijke doodslag Tbs verlengd voor ombrengen dochtertje PZC ONLINE Top!!! Hopelijk zit er een match dan wel link naar dader.. #nickyverstapp en De Zeeuwse band Windbroke gaat op tournee. De vier mannen doen geen theaters of podia aan, maar trekken van kerk naar kerk. Het eerste optreden van de band, die Keltische muziek speelt, is zondag in Waterlandkerkje. Windbroke kiest bewust voor kerken, vertelt John van Rossum, percussio nist en audiotechnicus van de band. „We hebben al eens in ker ken gespeeld en dat verschilt ont zettend met een theater. Een kerk heeft een heel andere akoestiek en trekt ook een heel ander publiek. Ons Keltische werk leent zich heel erg voor mensen die gaan zit ten en een uur met hun ogen dicht genieten van de muziek." Voor de band zeifis het ook een bijzondere ervaring. „De sfeer is heel anders. Je kan ook ontzettend veel spelen met het licht. Een kerk heeft een prachtige natuurlijke lichtval, wat het een magische plek maakt voor een concert." Met de tour wil Windbroke iets nieuws proberen. De Keltische band was het zat om elk optreden hetzelfde te doen „We willen elke keer op de bühne iets anders doen. Dat zie je ook aan ons repertoire. We spelen nummers van onze nieuwste album Beagnach, dat net voor kerst uitkwam. Maar ook ou der en ander werk. Waar we precies voor kiezen, weten we vooraf niet. Dat hangt af van ons gevoel en het publiek", vertelt Van Rossum, die onder meer de 'bohdran' - een Kel tische trommel - bespeelt. Spelen voor publiek is het leuk ste dat er is, vindt hij. „Het werken aan een cd vinden we allemaal niet heel leuk. Bij een concert zie je de reacties van het publiek en voel je echt die energie. Die beleving en het plezier zijn uiteindelijk het be langrijkste", zegt de percussionist. Windbroke, genoemd naar het gelijknamige nummer van Mike McGoldrick, heeft nog veel plan nen. De band zou wel wat vaker buiten Zeeland willen spelen. „We hebben daarvoor wat lijntjes uitge zet net buiten de provincie." Maar de mannen zien het niet zitten om door het hele land te zwerven voor hun muziek. „Niemand heeft de ambitie om er zijn boterham mee te verdienen. Zo lang het maar in teressant blijft voor ons, en vooral voor het publiek." CONCERTDATA dwangverpleging, die de 31-ja- rige S. B. uit Terneuzen voor de doodslag op de toen 47-jarige Pe ter de Blok uit Reuzenhoek in 2005 werd opgelegd, moet met één jaar worden verlengd en de dwangverpleging voorwaarde lijk moet worden gestopt. Dat is het oordeel van het Openbaar Ministerie in Middelburg. De ge dragsdeskundigen hebben een zelfde advies. De kliniek waarin B. verblijft vindt echter dat er twee jaar moet worden verlengd. B. kreeg destijds naast tbs drie jaar cel opgelegd omdat hij sa men met de 41-jarige R. D. uit Terneuzen Peter de Blok begin december 2004 in diens woning in Reuzenhoek op gruwelijke wijze had omgebracht. De onder invloed verkerende B. en D. mishandelden De Blok door onder meer een stofzuiger en een tv-toestel op zijn hoofd te smijten. B. besloot een einde aan het lijden van de toen al bijna stervende De Blok te maken door in diens nek te zagen. Kort daarna overleed Blok. Uitspraak over twee weken. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de tbs met dwangverpleging die de 53- jarige Terneuzenaar D. v. E. naast een celstraf van drie jaar in 2006 was opgelegd, met twee jaar ver lengd. D.v. E. bracht in februari 2005 zijn vier maanden oude dochter tje om het leven. Het meisje huilde en om haar stil te krijgen gaf hij haar enkele klappen op het hoofd, schudde haar door el kaar en pakte haar stevig bij haar nek. Vervolgens drukte hij haar met haar gezicht in het dekbed. Het laatste wat hij hoorde was een diepe zucht en toen was het leven van zijn dochtertje beëin digd. Na onderzoek bleek dat het meisje was overleden aan her senletsel en dat hij haar al eerder moest hebben mishandeld. Burgemeester Marga Vermue van Sluis heeft gisteren een woning in Draaibrug laten sluiten. De aan leiding is de vondst van hard- en softdrugs, eind vorig jaar. De sluiting komt niet als een verrassing. Het verwaarloosde pand langs de doorgaande weg door het dorp stond bekend als drugspand. Omwonenden zagen er veel en vaak auto's of brommers stoppen en er was 's nachts ge luidsoverlast van wegscheurende brommers of nachtelijk gejoel. Ook voelen mensen zich onveilig door het drugstoerisme. De dorpsraad trok daar onlangs over aan de bel en legde daarbij ook een verband met één van de verpau perde rijksmonumenten in het dorp. De oude tramremise maakt het namelijk ook mogelijk om on gezien drugs te dealen, 's nachts is het er aardedonker. Na de aanhou ding van de 75-jarige bewoner in oktober, waarbij tijdens een huis zoeking speed, henneptoppen en zakjes met vermoedelijk cocaïne in beslag werden genomen, werd het weer rustig in Draaibrug. Om dat zo te houden, is de wo ning nu voor een periode van drie maanden gesloten. De maatregel is genomen in het kader van het Damoclesbeleid. GROOT AANBOD TOPMERKEN MET HOGE KORTINGEN! a t BOMONTGOES GROTE MARKT 1 4461 AH GOES vrijdag 26 januari 2018 PC REAGEREN OP PZC.NL Wie regelmatig reageert op artikelen op de website van de PZC weet het al; niet alle reacties worden ge plaatst. Want we letten streng op het naleven van de spelregels. Een over zicht van die regels staat op de website. Eén van de belangrijkste is dat we ano nieme reacties, of reacties onder overduidelijk valse naam, weigeren. Ook letten we erop dat mensen be leefd blijven, niet schelden of discrimineren. We zien erop toe dat reacties kort, bondig, inhoudelijk en be argumenteerd zijn. Over het algemeen geldt: pro beer iets toe te voegen aan wat anderen al hebben ge zegd. TWITTER @guldrie Audrey Ruim 22.000 mannen uit Limburg krijgen een op roep om mee te doen aan een groot DNA-verwant- schapsonderzoek naar de moord op Nicky Verstap pen in 1998. De 11-jarige jongen werd dood gevon den tijdens een jeugdkamp op de Brunssummerheide. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Blof-nummer wordt car navalskraker 2. 't Smoske opent maan dag nieuwe broodjeszaak in Middelburg 3. Losgebroken koe Her- mien is slager, jager, agent en boer al weken te slim af 4. Heidi wil overleden zoon tje na 16 jaar naar huis halen 5. Friese merrie voor tweede keer verkracht: spuitje noodzakelijk, belo ning uitgeloofd Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc (1) @pzcredactie Kerk is magische plek voor een concert Mischa Tromp Waterlandkerkje Windbroke maakt gebruik van typisch Keltische instrumenten. Vlnr: Jan van Wallenburg, Jaap van Liere, Ed van der Kuijl en John van Rossum. fotowindbroke (De voorloper van) Windbroke bestaat al sinds eind vorige eeuw, en kende door de jaren heen heel wat wisselin gen. De huidige be zetting ontstond in 2013 en bestaat uit Ed van der Kuijl (zang en gitaar), Jan van Wallenburg (whistles), Jaap van Liere (onder meer accordeon, banjo, mandoline, mond harmonica) en John van Rossum (per cussie). De band speelt dit jaar in minstens negen Zeeuwse ker ken: in Waterland kerkje (28 januari), Burgh (24 februari), Hoedekenskerke (4 maart), Nieuw Vos- semeer (18 maart), Tholen (7 april), Noordwelle (9 juni), Hengstdijk (4 augus tus), Kortgene (1 september) en Hoogelande (kapel, 29 september). Het concert in Wa terlandkerkje begint zondag om 15.00 uur. Toegang kost 10 euro. Meer informatie: windbroke.nl. MIDDELBURG De tbs met Sophie Stockman Draaiburg ■«"""■opa Superdry. ZUSSS* (jp&fcb*- mwf- vingino Kn""n"-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33