Swingen bij Goud van Oud Officier van justitie niet mals voor berouwloze verdachte doodrijden fietser De 38-jarige Terneuzenaar A. E., die in Hulst de 60-jarige Rob Lammerts uit Heikant doodreed, zou voor doodslag vijf jaar achter de tralies moeten. Smaakmaker Jos Westerhout lange tijd uitgeschakeld Dat is althans de eis die officier van justitie Wilfried Suijkerbuijk giste ren in Middelburg bij de rechters deponeerde. 17 juli vorig jaar, reed E. rond zeven uur 's avonds van zijn werk naar huis en had de nodige biertjes ge dronken. Later bleek dat 540 mug te zijn. Dat zijn rijbewijs in 2011 al on geldig was verklaard, en dat hij ook nog eens in een rijontzegging reed, deerde hem kennelijk niet. E. moest naar huis en koos de sluipweg op de Ferdinandusdijk in Absdale. Daar was pas grind gestrooid en borden lieten niets aan duidelijkheid te wensen over: maximum snelheid 30 kilometer per uur, alleen toegan kelijk voor bestemmingverkeer en slipgevaar. E., met drank op en me dicatie zoals methadon en diaze- pam, die niet samengaan met auto rijden, zei - met uitzondering van het bord dat slipgevaar aangaf - de borden niet gezien te hebben. Hij kwam - 'ik reed niet harder dan dertig' - met de rechterwielen in de rechterberm, probeerde te corrige ren en raakte vervolgens in een slip. Volgens E. was de wagen niet te corrigeren en zag hij in een flits het fietsende slachtoffer, Rob Lam merts uit Heikant. De wagen belandde in de sloot en kwam tegen het talud tot stilstand. E. stapte uit, liep rond de auto en zag toen pas het levenloze lichaam van de wielrenner liggen. Hij raakte in paniek, omstanders belden 112 en de politie nam E. mee.„Het was een ongeval wat ieder ander had kun nen overkomen", jammerde E. Maar met die opmerking vond hij Suijkerbuijk tegenover zich. „Ieder ander? U was niet ieder ander. U was iemand met een goede slok op en zonder rijbewijs in de auto. En met drank op en met de medicijnen die u gebruikt, mag u niet eens rij- U heeft van vorige veroordelingen niets geleerd, alles aan uw laars gelapt den." Ook het excuus dat E. beslist niet harder had gereden dan de toe gestane 30 kilometer verwees hij naar het rijk der fabelen. „Met der tig raak je echt niet in een ongecon troleerde slip." Evenmin vond E. genade in de verklaring dat hij nooit zoveel dronk dat hij niet meer kon functioneren of autorijden. „Zelfoverschatting", stelde Suijker buijk vast. „Gelooft u mij maar, met drank op ga je echt niet beter rij den." Maar de officier was nog niet klaar met E. „U was op de verkeerde plaats? U had daar nooit mogen ko men. U heeft willens en wetens alle risico's genomen. U bent talloze ke ren veroordeeld voor rijden onder invloed of rijden zonder rijbewijs. U heeft er niets van geleerd en alles aan uw laars gelapt." Het laatste woord gebruikte E. om te zeggen dat-ie graag verder wil met zijn leven. De officier: „Dat had het slachtof fer ook gewild." tz vrijdag 26 januari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 En wéér kreeg ze het voor elkaar. Zet Imca Marina op het po dium bij Goud voor Oud in Burgh-Haamstede en de polonaise barst los. Voor de elfde keer werden duizend ouderen getrak teerd op een gratis feestje in Sportcentrum Westerschouwen. Met grote sterren als Danny de Munk en Rob de Nijs, lekkere hapjes en een topsfeer. Eis: vijfjaar cel voor doodslag Ad Roos Middelburg -Wilfried Suijkerbuijk, officier Uitspraak 8 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29