li 24 Zidane: Het is een fiasco „Ze putten je uit", zei Joaquin, de aanvoerder van Real Betis, zondag na de 5-0 thuisnederlaag tegen FC Barcelona, na een ruststand van 0-0. Hij was niet de enige die zoiets verzuchtte, de laatste weken. Real Sociedad verloor thuis met 2-4 na een 2-1 voorsprong bij rust. En Real Madrid ging, ook in eigen huis, met 0-3 ten onder na in de eerste helft (0-0) beter te zijn geweest. Het lijkt een cliché, dat van Er nesto Valverde, maar in zijn voetbal is het een waarheid als een koe: „Uiteindelijk duren de wedstrijden 90 minuten en die moet je toch al lemaal spelen", zei hij na de winst in Sevilla, die Barcelona op liefst 11 punten van zijn naaste belager, At- lético Madrid, bracht. In de Liga zijn de Catalanen na twintig duels nog ongeslagen. Dankzij die fenome nale tweede helften, vooral. Overduidelijk De statistieken zijn overduidelijk: van de 57 doelpunten in de compe titie heeft Bar^a er 40 na rust ge maakt (70%) en daarvan weer liefst 14 vanaf de 80ste minuut, wanneer de tegenstander al op apegapen ligt. De eerste helft is er voor het vak kundige, geduldige sloopwerk, waarin de tegenstander zich nog de gelijke of zelfs betere waant, zelfs Een elftal dat vaak ook 4-4-2 speelt, sinds Neymar vertrok. Het is vooral een team naar de filosofie van de nieuwe trainer, die al jaren vereen zelvigd wordt met één woord: ge duld. Nooit heeft de bijna 54-jarige Valverde haast in het leven gehad, ook niet om eens terug te keren bij Barcja. In 1990 vertrok hij als speler voordat het dream team van Johan Cruijff zijn grote successen ging boeken; in twee seizoenen hadden blessures de vleugelspits te veel parten gespeeld. Iedereen wist dat de Bask ooit in het Camp Nou zou terugkeren, ze ker na zijn fantastische werk als coach van Olympiakos (drie kampi- Als ik als trainer aan een avontuur begin, moet het wel een beetje moeilijk voor me zijn oenschappen), Espanyol (finale Eu ropa League) en Athletic Bilbao (kwalificatie Champions League). Maar hij liet op zich wachten, tot af gelopen zomer het slechtste mo ment leek om in te stappen. „Als ik aan een avontuur begin, moet het wel een beetje moeilijk zijn. Altijd als het makkelijk leek, is het me niet goed afgegaan", zei hij. In de gekte van het voetbal is Val verde immer de rust zelve geweest en daarom is Txingurri (mier in het Baskisch), eigenlijk geen goede bij naam voor hem. Maar hij kreeg die naam van zijn eerste coach omdat hij als twintiger zo klein (1,69) en mager was. kansen krijgt maar ook veel tijd achter de bal aan moet rennen die de blaugranas weer als vanouds snel rondpassen. Na rust kan de rivaal door de vermoeidheid niet meer dezelfde intensiteit opbrengen en slaat Barga toe. „Het is niet zo dat de tegenstan der helemaal in elkaar zakt", aldus Valverde. „Ik spreek uit ervaring, omdat ik veel teams tegen Barce lona heb gecoacht: het probleem is dat je altijd wat mindere momen ten hebt in een wedstrijd, en die worden door Barqa direct afge straft." Het is een ander Barcelona dan het wervelende onder Guardiola. CRISIS 18® (p D 1099,- Vlieg-busrondreizen 779,- vrijdag 26 januari 2018 Bar9a put iedereen uit Het vorige seizoen was slecht, Neymar vluchtte naar Parijs en het nieuwe seizoen begon met een kansloze, dubbele neder laag tegen Real Madrid in de Spaanse Supercup. Vijf maan den later is FC Barcelona ech ter onder de nieuwe coach Ernesto Valverde (53) weer een geoliede voetbalmachine. Edwin Winkels Barcelona Barcelona-coach Ernesto Valverde brengt aan de zijlijn kalm zijn instructies over aan verdediger Gerard Piqué, foto photo news - Ernesto Valverde (53) MADRID Waar Barcelona swingt, is rivaal Real Madrid in crisis. Trainer Zinedine Zi dane is zwaar ontgoocheld door de beker uitschakeling van Real Madrid aan de hand van CD Leganés, afgelopen woensdagavond. „Het is een fiasco, mijn slecht ste moment als coach. Ik neem de volledige verant woordelijkheid voor de uit schakeling", zei de trainer van de Koninklijke. De ploeg ver loor voor eigen publiek met 2-1, nadat het uit nog met 1-0 had gewonnen van Leganés. Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. De decennialange kou tussen Noord- en Zuid- Korea lijkt op sportief niveau uit de lucht. Hier worden de ijshockeysters uit het Noorden in Jincheon ontvangen door die uit het Zuiden. De eersten hebben zelfs bloemen meegenomen. De komende dagen trainen de vrouwen geza menlijk, waarna zij als één team zullen meedoen aan de Winterspelen van Pyeongchang. fotoepa Kleurrijk Sicilië Hoogtepunten van Corsica 8-daagse vlieg-busrondreis - Frankrijk alle hoogtepunten van Corsica o.l.v. eigen Oad reisleiding o.a. Ajaccio, Bastia, Calvi, treinrit Bonifacio en boottocht Calanques (optioneel) oad.nl/VRFROI Makarska Rivièra, Dubrovnik, Montenegro I I -daagse vlieg-busrondreis - Kroatië, Montenegro o.a. Mostar, Dubrovnik, Split, Kotor, Zadar gehele reis met Oad reisleiding oad.nl/VRHR03 va. I 149,- Authentiek Andalusië 8-daagse vlieg-busrondreis - Spanje uniek verblijf tijdens de rondreis tussen de olijfgaarden in Hotel Villa de Priego o.a. Sevilla, Cordóba, Granada inclusief entree Paleizencomplex Alhambra oad.nl/VRES31 8-daagse vlieg-busrondreis - Italië o.a. Etna, Siracusa, Palermo, Cefalü, Taormina gehele reis met Oad reisleiding diverse data met gegarandeerd vertrek oad.nl/VRIT32

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24