0^ I Van Marwijk: Australië heeft 22 Experts snappen wel waarom er scouts van Kort Oranje oefent tegen Portugal Het Nederlands elftal speelt op maandag 26 maart een oefeninterland tegen Portugal. De confrontatie vindt plaats in de Zwitserse stad Genève, waar de Europees kampioen in die periode op trainingskamp is. Oranje zou op 27 maart eigenlijk tegen Spanje oefenen, maar de wereldkampioen van 2010 besloot die afspraak af te zeggen. Op verzoek van de Spanjaarden wordt deze wedstrijd naar een nader te bepalen datum verplaatst. Mourinho langer bij United José Mourinho (54) is normaal gesproken ook de komende jaren trainer van Manches ter United. Het contract van de Portugees bij de Engelse club is opengebroken en ver lengd tot de zomer van 2020. In de verbinte nis is een optie opgenomen om daarna nog een jaar met elkaar verder te gaan. Mourinho is bezig aan zijn tweede seizoen bij United. Roest en Van Beek reserves Patrick Roest (foto) en Lotte van Beek zijn komende maand bij de Olympische Spelen de reserves bij het onderdeel ploegachter volging. Roest komt in actie als Sven Kra mer, Koen Verweij of Jan Blokhuijsen niet fit genoeg is om de starten. Van Beek is standby voor het geval Ireen Wüst, Antoi- nette de Jong of Marrit Leenstra verstek moet laten gaan. Bondscoach Geert Kuiper geeft Roest en Van Beek de voorkeur boven Jorrit Bergsma en Jorien ter Mors. Flitsen Japan Verbod Boete Ajacied Matthijs de Ligt (18) wordt gevolgd door Bayern München en FC Barcelona. De absolute top van de wereld, is hij daar klaar voor? Over een onverstoorbare verdediger: „Hij kan voetballen én verdedigen. Die combinatie zoekt elke topclub." We schrijven 20 december 2017. Matthijs de Ligt heeft een halfuur tje geleden de beslissende straf schop gemist in de bekerwedstrijd tegen FC Twente. Maar in het krappe gangetje van de Grolsch Veste op weg naar de spelersbus loopt De Ligt met de kin omhoog langs een plukje journalisten. Het is bijna middernacht, maar de r8 jaar jonge verdediger van Ajax zegt bijna opgewekt: „Fijne avond nog, heren." Je kunt er gemakkelijk iets sym bolisch in zien. De Ligt is zo jong dat hij pas net zijn rijbewijs haalde, maar hij heeft zich in zijn prille voetballoopbaan al een paar keer moeten oprichten. In Enschede toen dus, maar natuurlijk vooral na zijn eerste desastreuze interland, in Bulgarije, toen alles misging voor Oranje en de piepjonge De Ligt. We zijn inmiddels tien maanden verder en de wereld ziet er heel an ders uit. Afgelopen zondag tijdens de Klassieker tegen Feyenoord had de Europese grootmacht Bayern München zijn scouts naar de Arena gestuurd om eens te kijken naar die beloftevolle, geblokte tiener. En in Spanje wordt De Ligt gelinkt aan FC Barcelona, de top van de top dus. Kees van Wonderen staat er niet van te kijken. „De Ligt heeft een profiel dat echt razend interessant is. Hij kan voetballen én verdedi- Quote van de dag 'Ik date met niemand, ik ben getrouwd met mijn sport' Bert van Marwijk reist komende week al naar Australië voor zijn of ficiële presentatie en een uitge breide kennismakingsronde op het bondskantoor. „Wellicht bekijk ik ter plekke dan ook meteen een paar wedstrijden", aldus Van Marwijk. „Maar omdat de meeste spelers in Europa voetballen, heeft het verder niet zo heel veel zin om daar vaak te vrijdag 26 januari 2018 VOETBAL VOETBAL SCHAATSEN 3i\dtoy»Wf yy l Ajax gaat samenwerken met Sagan Tosu uit Japan. Het is voor de Amsterdam mers het tweede sa menwerkings verband in Azië. Ajax ging eerder in zee met de Chi nese club Guangzhou R&F FC. IS FC Utrecht krijgt geen dispensatie om Samuel Armenteros (foto) te huren van Benevento. Voor zijn over gang naar Italië speelde hij na melijk al 45 mi nuten mee met Jong Heracles. GO 4 Voor de topclubs is hij razend interessant' Daniël Dwarswaard Amsterdam Imposante gestalte: Matthijs de Ligt torent bij Ajax - Feyen oord boven Tonny Vilhena (I) en Nicolai Jorgensen uit. FOTO PIM RAS De Italiaanse voetbalbond heeft Lazio een boete van 50.000 euro opgelegd. Fans van de club rie pen in oktober antisemitische leuzen en ge bruikten af beeldingen van Anne Frank. Fred Rutten heeft keeperstrainer Arno van Zwam meegenomen naar Israël, waar hij aan de slag gaat bij Maccabi Haifa. Sparta-trainer Dick Advocaat kan vandaag in de uitwedstrijd tegen Heerenveen geen gebruikmaken van doelman Roy Kortsmit. Hij heeft een bilspierblessure. AZ voegt na Oussama Idrissi van FC Gro ningen nog een aanvaller aan de selectie toe. Ondrej Mihalik komt over van FK Jablonec. De 20-jarige jeugdinternational van Tsjechië tekent een contract voor 4,5 jaar. —Skiester Lindsey Vonn heeft in aanloop naar de Spelen van Pyeongchang jj geen tijd voor de liefde. Bert van Marwijk (65) gaat met Australië naar het WK in Rus land. Hij gaat er werken met een ploeg zonder vedetten. „We moeten snel een duidelijk speelplan hebben." Pim Bijl en Sjoerd Mossou Rotterdam Van Marwijk als coach van Saoedi-Arabië met naast hem schoon zoon Mark van Bommel, die opnieuw zijn assistent wordt, foto era

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22