You're The Top: uiterst intieme musical 20 MEE ANGELA KIJKT TV hebben? Ja. Maar wees gerust, er komt geen tirade over wat er allemaal aan te merken is op zijn show of op hem. Dat heb ik genoeg gedaan. Ik merk dat ik medelij den met hem krijg. Ja, u leest het goed. Ik heb met Humberto te doen. En met zijn redactie. Want wij kijkers hebben daar niet altijd oog voor, maar achter dat programma zit een ploeg mensen die elke dag keihard werkt om dat ene uurtje tussen half elf en half twaalf zo goed en leuk mogelijk te vullen. Misschien niet altijd op een manier die ze zelf zouden kiezen als ze de vrije hand hadden. Maar ik ben ervan over tuigd dat ze, binnen de kaders die van hoger hand zijn gedicteerd, een zo goed mogelijke uitzending willen maken. Timmer naar NOS Mirren als tsarina Dan is er niets zo demotiverend als de kijk cijfers de volgende morgen. Niet op vrijdag nee, want dan zorgt The Voice ervoor dat een hoop mensen in elk geval het begin van de uit zending meepakken. En waarschijnlijk zijn de cijfers vanavond ook best acceptabel omdat Gooische Vrouwen II ervoor wordt uitgezonden. Maar op de andere avonden is het huilen met de pet op en is alles boven de 400.000 kijkers meegenomen. Om woensdagavond een nieuw dieptepunt aan te tikken met 297.000 belang stellenden. Het wordt tijd dat de zender zich een goed werkgever toont en de lijdensweg van Hum berto en zijn redactie beëindigt. Natuurlijk is het niet leuk om toe te moeten geven dat het over is, maar je mag uit misplaatste trots en bovenmaatse ego's je werknemers niet zo la ten bungelen. Als je het dan vertikt om écht grote ingrepen te doen in het format - andere onderwerpkeuze, wisselende presentator - dan rest geen andere optie om de stekker eruit te trekken. Dat is slikken voor iedereen, dat snap ik best, maar wel het meest menselijk. The Big Music Quiz en Het Zijn Net Mensen. Zijn redactie vindt ook zo een andere baan. En, ge loof me, binnen afzienbare tijd is iedereen de kijkcijferval van het afgelopen jaar vergeten en gaat RTL Late Night de boeken in als de talk show die zorgde dat er weer gelachen wordt op tv op de late avond, die Pauw Witteman versloeg en die prijs na prijs won. En het gekke is, nu ik dit opschrijf, mis ik die talkshow van toen een beetje. Quote van de dag 'Ik zag ook iets goeds in Hitier, hij kon bijvoorbeeld heel mooi schilderen' ELTON JOHN AFSCHEID A Het vaderschap veranderde het leven van Sir Elton John zo ingrijpend dat hij met pensioen wil. In september begint de Britse superster aan zijn afscheidstournee, waarbij hij alle uithoeken van de wereld bezoekt. a een kort bezoek aan het Zwitserse Davos, waar El- ton John (70) deze week een liefdadigheidsprijs in ontvangst nam, reisde de Britse superster direct door naar New York, voor een persconferentie over zijn toekomst. De reactie van zijn zoons van 7 en 5 jaar bevestigde voor John nog eens dat het een goede beslissing is om te stoppen met toeren. „Niet weggaan, niet weggaan, zeiden ze. Dat breekt je hart. Je kunt facetimen zoveel je wilt, maar dat is niet het zelfde." Het zijn momentjes waar hij tranen van in zijn ogen krijgt, vertelt John tijdens een bijeenkomst in Gotham Hall, een statig theater aan Broadway in New York. Daar kondigde hij zijn afscheidstournee aan: een reeks van maar liefst 300 shows waarbij het alle uithoeken van de aardbol bezoekt, met op 15 mei 2019 een op treden in de Ziggodome in Amsterdam. Dat pensioen laat dus nog wel even op zich wach ten. John: „Gedag te zeggen tegen alle mensen in landen waar ik populair ben, neemt drie jaar in beslag." Privéonderwijzer Zijn jongens zullen 9 maanden meereizen. Een privéonderwijzer zorgt dat ze niet achterop ra ken op school. Ik hou zo van hen. Ik wil hen niet missen en ik wil niet dat ze mij moeten missen", zo legt John uit waarom hij stopt met toeren. „Ik dacht dat ik zoals Ray Charles en B.B. King voor altijd onderweg zou zijn. Maar als je kinderen krijgt, verandert je leven enorm." Hij overweegt na de tournee nog wel liveoptredens te geven op een vaste plek. Hij geniet er nog altijd enorm van, maar de wereld over reizen, wat hij sinds 1970 vrijwel continu doet, dat is straks echt over. Hij haat het, zegt hij zelfs. „Ik ben niet een van de mensen die aankondigt: ik doe nog één tour, dan stop ik er mee - om daarna te zeggen: ach, ik weet het niet zeker. Nee, dit is het einde." RECENSIE De Amerikaanse componist en songwriter Cole Porter (1891- 1964) genoot niet alleen naam en faam als een van de grote contri buanten aan het Great American Songbook, zijn extraverte le venswandel leverde hem even zeer een legendarische reputatie op. De musical You're The Top (naar een van Porters liedjes) vertelt het levensverhaal van de man die evergreens als Night and dag, Iget a kick out of you en I've got you under my skin schreef. Klassiekers die werden vertolkt door groten der aarde als Frank Sinatra, Sarah Vaughan en, re center, Bryan Ferry en Rod Ste- wart. De musical was in 1995, met Willem Nijholt als Porter, al in Nederland en pakt, nu in de re gie van Gijs de Lange, het leven van Porter op in 1958 als hij zich in een rolstoel voortbeweegt door de val van een paard, waar bij hij beide benen verbrijzelde. In zijn nadagen blikt Porter te rug met de hoofdrolspelers uit zijn bewogen leven: zijn vrouw Linda, met wie de homoseksuele Groot vertolkt een Porter van vlees en bloed Porter een verstandshuwelijk sloot en zijn hartsvriend, de al even extraordinaire acteur Monty Woolley. Die herinneringen zijn door spekt met Porters songs, die tek- vrijdag 26 januari 2018 RTL Moet ik het nu weer over Humberto MEDIA Gerard Timmer (foto) wordt de nieuwe baas van de NOS. Dat bevestigen ingewijden aan deze krant. Timmer (49) is op dit moment direc teur van BNNVARAen begint op 1 mei met zijn nieuwe functie. SERIE Helen Mirren (72, foto) kruipt voor de minise rie (vier delen) Catherine the Great in de huid van de iconi sche Russische tsarina uit de 18de eeuw. Het is nog onbe kend wanneer Catherine the Great in Nederland te zien is. Dan kan Humberto weer gewoon stralen in —Natuurlijk heeft ze er nuances bij, maar zangeres en humanist Erykah Badu ziet in ieder mens iets goeds. 4 'Gedag zei tegen mijn fan ld Karlijn van Houwelingen Musical You're The Top

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20