't Spektakel zoekt de grenzen op 'Steun ZMf aan Schone Polder vreemd' 6 Appartementen gaan als zoete broodjes Kees de Regt, directeur van bouwer Van der Poel, keek gisteren bij het bereiken van het hoogste punt van De Sluiswachter terug op een 'fan tastisch project'. „De voorbereiding heeft lang geduurd, zo'n twintig jaar, maar nu gaat het heel snel. Rond de bouwvak zullen de appar tementen in De Sluiswachter klaar zijn. Vorige week is het laatste ap partement verkocht. Net als met wijn: hoe langer hij rijpt, hoe beter de smaak." Half maart gaan de eerste winkels aan de Kennedylaan West open. Weken eerder dan aanvankelijk ge pland. De tienduizend vierkante meter winkelruimte zal gevuld zijn voor de bouw klaar is. Een unicum in Nederland, denkt makelaar Nico Boussen. Volgens De Regt blijkt maar dat er wel degelijk behoefte was aan nieuwe woningen in Zeeuws-Vlaanderen. „Tijdens de crisis werd vaak gedacht dat er niks verkocht werd omdat er hier geen Het economisch tij is allesbepalend. En we kunnen alleen regels stellen en faciliteren behoefte aan woningen is. Nu zijn er ineens allerlei plannen voor alle soorten woningen. Volgende week beginnen wij met de verkoop van de torens in Pattistpark." Economisch tij Wethouder Frank van Hulle had eenzelfde ervaring. „Je merkt wel dat het economisch tij allesbepa lend is. De afgelopen vijftien jaar kon ik als wethouder wel van alles willen, maar als de economie niet meezit, lukt het toch niet. Wij kun nen als gemeente alleen regels stel len en faciliteren." De Sluiswachter zal voorname lijk bewoond worden door wat ou dere kopers. Van Hulle denkt dat de plannen bij de Kop van de Noordstraat en de Beurtvaartkade wellicht wat meer jongere kopers zullen trekken. Schone Polder, waarin omwonen den van Plan Perkpolder zich ver enigd hebben, is fel tegenstander van de industriegrond die wordt gebruikt voor de aanleg van een golfbaan in de westelijke Perkpol der. Met crowdfunding hoopt de stichting genoeg geld binnen te ha len voor het inschakelen van een milieurechtsadvocaat. Die doet dan een onafhankelijke toets van Plan Perkpolder. Het lijkt erop dat de be nodigde 8.000 euro zal binnen vloeien. De ZMf steunt die actie op zijn website. Het spreekt zelfs over een 'dreigend milieuschandaal'. „Daarmee gaan ze hun boekje te buiten", zei Jos van Eek, die wel be nadrukt dat Schone Polder een an der belang dan de ZMf heeft. „Dit is een zwaar gesubsidieerde instel ling." Van Karei Martinet mag de ZMf zelf weten of ze de actie steunt. „Het is wel vreemd dat ze voorstan der van de ontpoldering van de oostelijke Perkpolder waren." De nieuwe natuur die in 2015 in de oos telijke Perkpolder is gecreëerd. Martinet en Van Eek omschrijven dat als 'een bak met bagger'. De ZMf kon gisteren niet reageren. Secretaris Sanne de Koeijer is het daar natuurlijk mee eens, maar ze wil de verwachtingen toch ook niet te hoog opschroeven. „De poster die we hebben gemaakt, is al zo prikkelend, maar misschien is die uitbeelding wel wat misleidend", zegt ze. „Een man met een sixpack en de nodige spierbundels. Laat je maar verrassen, zou ik zeggen." De Jamaica Dreamboys is een blijspel van Helmut Schmidt, bij 't Spektakel onder regie van Mark de Feijter. Hij beleeft zijn re giedebuut, na zelf zo'n veertig jaar toneel te hebben gespeeld. Negen spelers onder wie twee jonge de butanten, brengen het verhaal op de planken. Centraal staat het ietwat louche café van Ank. Zij trekt alles uit de kast om haar kroeg rendabel te houden. Illegale handel via Schiphol, dansers in een gecensu reerd Adamkostuum, studenten die tot op het hemd worden uitge kleed. Niets is haar te veel om haar doel te bereiken, maar dit brengt ui teraard ook risico's met zich mee. De kelder blijkt een wel heel duis tere plek. En wat te denken van ca fébezoekers Johnny en Olaf die veel weg hebben van twee gezochte cri minelen. Kortom, het belooft wat. De première van De Jamaica Dreamboys is morgen, vrijdag, om 20.00 uur in De Halle in Axel. Drie voorstellingen volgen daarna nog, steeds in De Halle vanaf 20.00 uur; komende zaterdag, vrijdag 2 en za terdag 3 februari. Toegang 8,50 euro, kaarten verkrijgbaar via toneelt- spektakel.nl en bij Bruna Axel. IN DE REGIO Bluesavond AARDENBURG Lezing over Spinoza Wermbloazen voor carnaval Praise MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 25 januari 2018 Z.V Wat er gebouwd wordt, verkoopt Het lijkt of wat de ontwikkelaars ook bouwen, het gewoon alle maal wordt verkocht. Nu de cri sis achter de rug is, blijkt ineens dat er veel mensen interesse hebben in een nieuwe woning. Guido van der Heijden Terneuzen - Frank van Hulle, wethouder Het is opmerkelijk dat de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) zó openlijk stichting Schone Polder steunt in haar strijd tegen het ophogen van de wes telijke Perkpolder met industrie- klassegrond. Dat betoogden Karei Martinet (CDA) en onaf hankelijk raadslid Jos van Eek dinsdag in een raadscommissie. Bob Maes Hulst Het belooft wat, de nieuwste productie van toneelvereniging 't Spektakel in Axel, De Jamaica Dreamboys. Edy de Witte Axel Scène uit het nieuwste toneelstuk van 't Spektakel Axel dat mor gen in première gaat. fotocamileschelstraete TERNEUZEN Bluesmuzikant Jon Amor (f) speelt mor gen, vrijdag, in Porgy Bess in Terneuzen met Matt Taylor en de ritmesectie King's Rhythm Crew. Het optreden begint om 20.30 uur. Theoloog Johan Temmerman geeft vanavond in Het Lam aan de West straat in Aardenburg een lezing over de Joods-Nederlandse filosoof Benedictus Spinoza (1632-1677). Spinoza was in zijn tijd omstreden. Hij dacht (te) vrij over godsdienst. Juist dat maakt zijn gedach- tengoed nu, met een veel kleinere rol voor religie en vooral van kerken, boeiend en inspirerend, aldus de organisatie. Toe gang vijf euro, lezing begint om 20.00 uur. HULST Zes blaaskapellen zetten aanstaande zaterdag in party centrum 't Spoor 011 aan de Spoor weg in Hulst alvast de toon van het ko mende carnaval. De deelnemers zijn Dwaile van Ulst, De Baréelen, De Note- krakers, Sjores Am- bras Band, Orange Band en Tandjsen Bei. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. TERNEUZEN In de Grote Kerk van Terneuzen vindt zaterdag vanaf 20.00 uur een Nieuwjaars- praise plaats. De bezoekers kunnen onder leiding van een band liederen zingen. Ruard Stol- per treedt op als spreker. HULST Hoog bezoek voor klas 1D van het Reynaertcol- lege. De kikker van stichting Opkikker was helemaal uit Zee- wolde, een rit van 2,5 uur, naar Hulst gekomen. Hij deed dat op uitnodiging van de 12-jarige Tycho Speelman (rechts), die ambassadeur van Opkikker is. Opkikker bezorgt zieke of ge handicapte kinderen een leuke dag. Tycho had die van hem vorig jaar. „Ik mocht reptielen vasthouden en in een helikop ter vliegen, heel leuk!" Zijn klasgenoten vonden de kikker ook heel leuk. Kijk maar op Instagram. foto boaztimmermans AARDENBURG Het Lam, West straat, 20.00 uur: Golfslag-avond met lezing Johan Tem merman over God en Spinoza; Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS Café de Platte Knoop, 19.30 uur: Bridgeclub Bres- kens; Oranjeplein, 8.00 uur: Weekmarkt; CLINGE De Happerij, 19.30 uur: Mantelzorg café; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK 't Jagershuis, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Serre, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Weekvie- ring; 14.00 uur: Zan gers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Spelle tjesmiddag; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE De Kaaie, 19.30 uur: Jaarvergadering dorpsraad, met pre sentatie door poli tieke partijen; SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge, quilten; TERNEUZEN Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 uur geopend; Leeuwenkwartier, 19.30 uur: Cursus bloemschikken Groei en Bloei; Bibliotheek, 14.00 uur: Tabletcafé; Hotel l'Escaut, 20.00 uur: Lezing beiaardier Piet Ha melink over Zeeuws-Vlaamse carillons en oude luidklokken, Heem kundige Vereniging Terneuzen; WESTDORPE Woonzorgcentrum 't Verlaet, 16.00 uur: Proeverij dorpsres taurant, Aan-Z; Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. IEDEREEN HOUDT VAN DE KIKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66