C9 Pas op met hoogbouw Bord maakt duidelijk dat slapen in truck niet mag Net niet warmste dag in januari ooit Kleine meid 2 Commentaar De bouw van een flinke appartemententoren in het stadje Tholen gaat door. De Raad van State ziet geen belemmeringen. De historische verenigingen en de paar omwonenden die bezwaar maakten, trekken aan het kortste eind. De hoogbouw is omstreden. De zogenoemde Kruittoren zou te dominant worden in het beschermde stadsgezicht. Het is maar hoe je het bekijkt. Vergeleken met de beeldbepalende oude gebouwen is de Kruittoren inder daad van een overheersende massaliteit, niet te missen als je van de brug naar de stad rijdt. Maar in verhouding met de grote, hoge gebouwen aan het Waterfront langs het Schelde-Rijnkanaal is de toren wel oké. Met een beetje goede wil kun je er zelfs een logische verbinding in zien tus sen de havenbebouwing en het oude stadje. In dit soort projecten draait het te vaak om maar twee vra gen. Wat verdient de gemeente aan de grond en wat ver dient de projectontwikkelaar aan de bouw? Het aantal wo ningen per vierkante meter bouwgrond is daarbij bepalend. Dus is het heel verleidelijk om de hoogte in te gaan. In Ter- neuzen, Vlissingen en Breskens leidde dat al tot gebouwen met on-Zeeuwse proporties. Daarom is het goed dat al te enthousiaste plannenmakers weerwerk krijgen. Een rem op de hoogte en strenge eisen aan de architectonische kwali teit zijn nodig. Een fraai stadsgezicht of een mooie kust strook kun je maar één keer verpesten. Een fraai stadsgezicht of een mooie kuststrook kun je maar één keer verpesten Het is de bedoeling dat de borden nog deze maand geplaatst worden. Het is een direct gevolg van de fly- eractie die buitengewoon opspo ringsambtenaren (boa's) van de ge meente Hulst oktober vorig jaar hielden. Chauffeurs die in hun vrachtwagencabine overnachtten, werden daarop aangesproken, om dat het verboden is. Daarnaast kre gen ze een folder in hun eigen taal met meer uitleg. Volgens Hulst wisten de overwegend Oost-Euro- pese vrachtwagenchauffeurs vaak niet dat ze illegaal bezig waren. De informatieborden moeten duidelijk maken dat slapen er niet mag. De vooral Oost- Europese chauffeurs weten vaak niet dat slapen op bepaalde plekken niet mag Ook het besluit van het Europees Hof van Justitie speelt mee. Die ver bood onlangs slapen in vrachtwa gens in heel Europa. Het is in strijd met met het doel de arbeidsom standigheden van chauffeurs te verbeteren, vindt het Hof. De In spectie Leefomgeving en Transport handhaaft nu ook. ALMANAK Zichtbaar vermoeid verscheen de jonge vader na twee weken verlof weer op kantoor. Dat viel nog niet mee, ver zuchtte hij tegen zijn collega's. Zo'n baby eet, poept en huilt al leen maar. Meerdere nachten achter elkaar moest hij het warme bed veria- ten om zijn - overigens zeer ge wenste dochtertje - te voeden. Duurde die eerste periode van eten, poepen en huilen lang, vroeg hij. Nee joh, kreeg hij te horen: je went er zo aan. Het is net als een nieuwe koelkast. Na een paar weken weet je niet be ter. RiskyRoadswint tweede voorronde SP voor tweede keer aan de bak Foto-expositie en sportintroductie SINT JANSTEEN Het Foute Feest bij Lazarus Het KNMI-station in Westdorpe noteerde om 12.30 uur 14,4 graden. Het vorige dagrecord stond sinds 2001 op 13,0 graden. In Vlissingen werd het 13,2 graden en in Wilhel- minadorp 14,2 graden. Ook dat wa ren records. In Vlissingen stond dat al 25 jaar op 11,4 graden, in Wilhel- minadorp sinds 2001 op 12,3 graden. Westdorpe was gisteren niet de warmste plek van het land. Het KNMI-meetpunt in Woensdrecht reikte tot 14,7 graden. Een warmterecord voor de maand januari werd net niet ge haald. Dat staat sinds 18 januari 2007 op 14,9 graden, gemeten in Westdorpe. Voor Vlissingen staat de hoogste maandtemperatuur al 102 jaar, sinds 1 januari 1916, op 14,2 graden. Het kouderecord voor januari da teert van 1963. Toen werd het in Vlissingen -15,3 graden. In West dorpe was het precies vijfjaar gele den -14,9 graden. De komende dagen zijn geen re cords te verwachten. Vandaag, mor gen en zaterdag blijven de tempera turen onder de 10 graden. Lisanne Marijs en zoontje Adrian donderdag 25 januari 2018 De gemeente Hulst gaat infor matieborden neerzetten op plaatsen waar vrachtwagen chauffeurs overnachten, terwijl dat niet mag. Ze komen te staan op industrieterrein Hogeweg in Hulst, de Gentsevaart in Kapel- lebrug en de vrachtwagenpar kings in Vogelwaarde en Kloos- terzande, waar nu regelmatig chauffeurs een dutje doen. Bob Maes Hulst Tip? redactie@pzc.nl HULST De tweede voorronde van muziekwedstrijd Steenworp is gewonnen door Risky Roads. De band sleepte afgelopen weekend zowel de pu blieksprijs als de juryprijs in de wacht, in de protes tantse kerk in Hulst. De band Morning Dawn won onlangs de eerste voor ronde in de Chillsoos in Westdorpe. De derde voorronde wordt binnen kort gehouden in Retran- chement, waarna een grote finale volgt. TERNEUZEN De Socialistische Partij doet 21 maart voor de tweede keer mee aan de raadsverkiezingen in Ter- neuzen. Jean-Paul Ca- steleijn (foto) uit Terneu- zen is lijsttrekker. Uit bijna alle andere kernen staan nog zeventien an dere kandidaten op de lijst. Met de SP komt het aantal deelnemende par tijen in Terneuzen uit op veertien, een record. De SP deed in 2010 ook mee en won toen één ze tel. IJZENDIJKE Fotografe Kaat Bonte ex poseert haar foto's vanaf morgen bij fysiotherapie West-Zeeuws-Vlaande- ren in IJzendijke. Ze laat landschappen en repor tagefotografie zien. Tegelijkertijd wordt vanaf 19.00 uur een introductie van SportProgressie ge geven, een nieuw pro gramma waarbij sporters worden begeleid, in de praktijk aan Sint Sebasti- aanstraat 1a. Café Lazarus in Sint Jansteen houdt zater dag Het Foute Feest. Er wordt 'foute' muziek ge draaid door een dj en ook bezoekers mogen zich eveneens uitdos sen in 'foute' kleding. Het feest begint om 21.30 uur en is toegan kelijk voor jongeren vanaf zestien jaar. En tree bedraagt drie euro. Zeeland beleefde gisteren de warmste 24 januari die ooit ge meten is. Het maandrecord werd net niet verbroken. Rolf Bosboom Vlissingen J J Arnemuiden is echt een dorp. Niet zo een als Grijps- kerke of andere kleine ker nen in bijvoorbeeld Zeeuws- Vlaanderen, waar de mensen wegtrekken omdat er zo weinig voorzieningen zijn. Daar zie je dan dat er zo weinig mensen overblijven dat ondernemers hun winkel niet meer kunnen openhouden. Hier niet. Arne muiden leeft, Arnemuiden groeit. Hier komen er zelfs nog nieuwe winkels bij en nieuwe wijken. Huizen die in de verkoop gaan, worden vrij vlot weer ver kocht. Maar toch: dit is nog steeds gewoon het platteland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65