Lekker uif <le regio, sfreekproducfen vgn Agriwiarkf 1 Rijksmonument uit de zestiende eeuw krijgt na twee jaar nieuwe eigenaar agrimarkt fSSQ 7 Verkoper Aad Bruijns vindt het jammer dat hij het historische pand niet kon restaureren. „Maar het is zoals het is", zegt hij. Dinnershowin Slot Oostende ■OMA W vHef sap is puur nafour en heerlijk koiM «fe brinken' KW www.ogrimorkt.nl donderdag 25 januari 2018 Rob Paardekam Kloetinge Ruim veertig jaar gele den redde Aad Bruijns (69) De Herberg in Kloetinge van de on dergang. Nu geeft hij het historische pand aan het Geer- tesplein door aan anderen om te restaureren. Van de nieuwe eige naren mag hij zolang hij leeft in de naastgelegen voormalige slagerij blijven wonen. „Dus een definitief afscheid is het niet." De Herberg was lange tijd een voornaam gebouw in Kloetinge. Ooit vloeide het bier er rijkelijk, maar het werd in het verleden ook gebruikt voor gewichtige zaken; zo werd er rechtgesproken en von den er raadsvergaderingen plaats. Dat was allemaal al lang voorbij toen Bruijns begin jaren zeventig op het monumentale gebouw stuitte. Inmiddels is het een offici eel Rijksmonument, maar destijds had het nog geen beschermde sta- 1:1 A Aad Bruijns bij de schouw die hij jaren geleden ontdekte achter een muur. fotomarcelledavidse tus. De sloophamer stond bij wijze van spreken al klaar. „Ik heb het gebouw gekocht om te voorkomen dat het tegen de vlakte zou gaan." Volgens Bruijns verkeerde de voormalige herberg in een zeer slechte staat. „Ik kon door het dak op de kerkklok zien hoe laat het was, want de gaten zaten erin." Hij heeft het pand destijds met een op meerdere plaatsen gestut, want het stond letterlijk op instor ten. Die stutpalen staan er tot op de dag van vandaag, want de grote Ik zou ver in de zeventig zijn voor de restauratie klaar is -Aad Bruijns restauratie is er nooit gekomen, en met name geldgebrek speelde daarin een rol. De subsidiemoge lijkheden waar de nieuwe eigenaar nu gebruik van kan maken, waren er volgens Bruijns vroeger niet. Wel heeft hij wat 'kleinere' werkzaamheden uitgevoerd. Zo is de voorgevel vernieuwd en zijn de onderdorpels van ramen en deu ren vervangen. „Ik heb het gebouw geconserveerd. Het is nu aan de nieuwe eigenaren om het op te knappen." Twee jaar geleden besloot Bruijns het zestiende-eeuwse pand - waarin IJssensteentjes en kloostermoppen zitten - te koop te zetten. Hij heeft zelf het geld niet voor een grote renovatie en ziet het ook gezien zijn leeftijd niet meer zitten. „Ik zou ver in de ze ventig zijn voor het klaar is." Eerder wees hij een potentiële koper al de deur; deze wilde in De Herberg en de naastgelegen voor malige slagerij (waar Bruijns zelf woont) acht appartementen reali seren. Historie De geïnteresseerden die de twee panden nu kopen, hebben volgens hem meer respect voor de historie. „Ze maken een paar apparte menten, maar het mooie zaaltje, waarin ik destijds achter een ge metselde muur een fraaie schouw ontdekte, blijft bestaan. Dat is in de toekomst beschikbaar voor maatschappelijke activiteiten." Bruijns heeft bedongen dat hij in het naastgelegen pand, dat ook wordt verkocht, mag blijven wo nen zo lang hij leeft. Hij is nog wel op zoek naar extra opslagruimte voor alle materialen die nu in De Herberg staan. Want als gepassio neerd amateurarcheoloog verza melde hij door de jaren heen een grote hoeveelheid historische voorwerpen en bouwmaterialen. Bruijns zegt blij te zijn dat het pand overgaat op een andere eige naar, zodat het eindelijk kan wor den gerestaureerd. „Het is jammer dat ik het zelf nooit heb kunnen doen. Daar heb ik echt wel eens van wakker gelegen." De nieuwe eigenaar laat weten inderdaad een paar appartemen ten in de voormalige herberg te willen maken. De rest van de plan nen zal hij later toelichten. GOES Een theatershow en een diner ineen, oftewel een dinner- show. Dat biedt Slot Oostende in april aan, in samenwerking met de Goese vereniging Musical- Vrienden. Tijdens de 2,5 uur durende voorstelling met de naam 'Het verlangen naar Jacoba' komt het Goese Slot tot leven. Inwoners uit de tijd van Jacoba van Beieren vertellen hun levensverhaal en bieden een inkijkje in hun leven. Twee hoofdrolspelers nemen een groep van maximaal vijftig mensen mee het Slot in. In de verschillende ruimtes horen en zien de bezoekers telkens een deel van het verhaal. Ook wordt in etappes het diner geserveerd. Per voorstelling zijn er drie tours; met tussenpozen van drie kwartier vertrekt een volgende groep vanaf't Westlicht. De try out van de dinnershow is op donderdag 12 april. Daarna zijn er voorstellingen op zater dag 14, zondag 15, zaterdag 21 en zondag 22 april. Kaarten zijn verkrijgbaar via slotoostende.nl/dinnershow. Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dat de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Martijn Vogelaar levert verse soppen aan Agrimorkt. W MARTI JHVOGUAMl jprabbsnd'jk®* "Alle processen vinden plaats op het eigen bedrijf." Fruvo B.V. is een van de grootste fruitteeltbedrijven van Nederland. Van bomen kweken tot verwerking en vermarkting van het fruit, alles vindt plaats op het eigen bedrijf. De lijnen in het bedrijf zijn kort en door goede achtergrondkennis resulteert dit in kwalitatief zeer goed fruit. De sappen komen van eigen gekweekte appels en worden ook in eigen beheer geperst, verpakt en gekoeld. Het sop is een puur natuur product zonder enkele toevoegingen. De kleur en smoken kunnen, omdat het een natuurproduct is, per seizoen verschillen. Het sop is heerlijk om zo te drinken en ook ideaal om te gebruiken als basis voor verschillende smoothies. BE Hoop voor De Herberg Kloetinge HSEEKPRODJC focebook.com/ AgrimarktNL Agrimarkt_supermarkten iw. u.u> wmhJled?! @agrimarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63