Hansweert moet wachten op bieb Nieuw Goes heeft krabbels nodig m 6 Goese wethouder sluit maatregelen niet uit Het lijkt erop dat veel automobilis ten die de nieuwe afslag nemen om in de richting van de stad te gaan niet de gewenste route via de An- thony Fokkerstraat kiezen, maar via de 's-Gravenpolderseweg en de Buys Ballotstraat rijden. Volgens Meeuwisse grijpt de gemeente niet meteen in, omdat mensen nog moeten wennen aan de nieuwe si tuatie. Ze denkt dat op z'n vroegst na een halfjaar (de afslag is nu drie maanden open) conclusies kunnen worden getrokken over hoe men sen rijden. De gemeente houdt dat bij met telslangen en camera's. Ook wordt binnenkort gebruikgemaakt van technologie waarbij signalen van smartphones en gps-toestellen gebruikt worden om de verkeers stromen in kaart te brengen. „We kunnen dan ook gegevens inzien van vóór de opening van de nieuwe afslag, waardoor we goed kunnen vergelijken", stelt de wethouder. Als daadwerkelijk wordt vastge steld dat het blijvend drukker is in de Gravenpolderseweg en de Buys Ballotstraat, zijn er volgens haar Als het nodig is, grijpen we in, maar niet te snel mogelijkheden om in te grijpen. Zo kan de route onaantrekkelijk wor den gemaakt door verkeerslichten minder lang op groen te laten staan. Om de doorstroming in de Buys Ballotstraat te verbeteren, zou het verkeerslicht daar wellicht juist wat langer op groen kunnen. „Maar het gevaar daarvan is dat we de route juist weer aantrekkelijker ma ken", zegt wethouder Loes Meeuwisse. Spoortunnel Echt iets zinnigs over de toekom stige verkeersstromen in Goes is er volgens haar pas te zeggen als alle grote maatregelen zijn uitgevoerd. Zo komt er nog een spoortunnel aan de Van Hertumweg, die de doorstroming ter plekke moet ver beteren. Dat zou in de toekomst voor veel automobilisten reden kunnen zijn om die route te verkie zen boven de Buys Ballotstraat. Maar de spoortunnel is over enkele jaren pas klaar. „Daar zullen we ze ker niet op wachten", zegt de wet houder. „Mocht binnenkort blijken dat het nu veel drukker is in de 's- Gravenpolderseweg en de Buys Ballotstraat, dan proberen we dat op te lossen." Of het bij de 'oude' afslag Goes- Zuid (Deltaweg) al structureel minder druk is sinds de nieuwe af slag is geopend, kan volgens Meeuwisse nog lastig worden vast gesteld. „Het beeld verschilt nog per dag." Toch zal het nog minimaal twee maanden duren voordat het zover is. „Het draaiboek ligt klaar. Zodra we groen licht hebben, kan de bi bliotheek binnen vier weken ver huisd zijn van Maria-Oord naar de brede school", zegt rayonmanager Wanda Broos van Bibliotheek Oos terschelde. Ongeveer tegelijk met het sluiten van bibliotheken in Yerseke, Krab- bendijke en Rilland, verhuisde ook de bibliotheek van Hansweert in een sterk afgeslankte versie naar het plaatselijk zorgcentrum. In tegen stelling tot de zorgcentra in de an dere dorpen, bleek de plek in Ma- ria-Oord al snel ongelukkig te zijn. Te dicht bij de bewoners, waardoor leden wegbleven. Wethouder Izak Vogelaar (WD) besloot een jaar geleden dat de mini-bieb daarom beter kon wor den vervangen door een ophaal- punt zoals in Waarde en Oostdijk. De PvdA stak er een stokje voor en kwam met een voorstel om de bieb weer terug te verhuizen naar de nog altijd leegstaande oude stek in de brede school. Dat plan werd in maart vorig jaar door de hele raad omarmd. De uitvoering van het besluit laat echter nog op zich wachten. Zowel Vogelaar als Bibliotheek Ooster schelde wil het voorstel eerst voor leggen aan de gemeenteraad. In fe bruari komt het onderwerp op de De bibliotheek kan binnen vier weken verhuisd zijn naar de bredeschool agenda. Daarbij zullen alle ogen ge richt zijn op de financiële paragraaf, de raad besloot enkele maanden ge leden nog dat Bibliotheek Ooster schelde geen cent te veel mag uitge ven. Deze 'drempel' voor nieuwe par tijen is opgenomen in de kieswet. De verklaringen moeten tussen 22 januari en 5 februari persoonlijk worden ingeleverd in het bijzijn van een ambtenaar. Nieuw Goes roept sympathisanten via Facebook op om vandaag vanaf 19.00 uur een handtekening te komen zetten in het stadskantoor. Koopavond „We hebben gekozen om het op koopavond te doen, omdat veel mensen het dan wellicht kunnen combineren met een bezoekje aan de stad", zegt lijsttrekker Vincent Mareels. Hij is ervan overtuigd dat de twintig handtekeningen er ko men. „Als iedereen van de lijst een paar mensen meeneemt, zijn we er al bijna." Toch hoopt hij op een grotere toeloop. „Het zou niet leuk zijn om er maar net twintig te halen. Ik hoop dat we rond de vijftig uitko men. Dat laat je als partij meteen zien dat je een goed draagvlak hebt." IN DE REGIO 'Gooi maar voor de leeuwen' 'De Rechter en De Linker' MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 25 januari 2018 BE 'Meer overlast door afslag A58' Veel aanwonenden van de Buys Ballotstraat, 's-Gravenpolderse- weg en Kloetingseweg in Goes zien dat de verkeersdrukte in hun straat toeneemt sinds de nieuwe afslag van de A58 open is. Wethouder Loes Meeuwisse zegt dat de gemeente oog heeft voor de situatie. „Als het nodig is, grijpen we zeker in, maar dat willen we niet te snel doen." Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder De Bibliotheek Oosterschelde, de gemeenteraad, de scholen en niet in de laatste plaats de inwo ners van Hansweert. ledereen is het er over eens: de bibliotheek moet zo snel mogelijk terug naar de brede school. Joeri Wisse Hansweert - Wanda Broos, Bibliotheek De kandidatenlijst mag dan ge presenteerd zijn. Helemaal zeker dat de partij Nieuw Goes meedoet aan de gemeente raadsverkiezingen in maart is het nog niet. Daarvoor moeten eerst nog twintig ondersteu ningsverklaringen worden bin nengehaald. Rob Paardekam Goes 'S-HEER ABTS- KERKE De toneelvereniging Schrabbekercke uit 's-Heer Abtskerke voert dit blijspel vrij dag en zaterdag op. Het toneelstuk gaat over een divers ge zelschap dat onder leiding van een stoere gids het donkere oerwoud van Afrika in trekt. De verwachte luxe vakantie wordt een strijd om te overle ven in de jungle. Lukt het om zonder al te veel kleer scheuren terug te keren naar de be- woonde wereld? Beide voorstellin gen zijn in het ver enigingsgebouw Versvliet (foto) in 's- Heer Abtskerke en beginnen om 19.30 uur. RILLAND Toneelgezelschap De Reilanders uit Rilland komt na ruim een half jaar werk met het blij spel 'De Rechter en De Linker' van Ton Davids. Het stuk gaat vrijdag in pre mière in dorpshuis 'Luctor et Emergo' in Rilland. Ook op zaterdag wordt het stuk gespeeld. Beide voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via Hans Bakker (0113- 552024), Jaques Boonman (0113- 551552) en Huib Meeuwsen (0113- 551248) of te be stellen via de web site dereilanders.nl of aan de zaal. Een kaart kost acht euro voor een vol wassene en vijf euro voor een kind. OP DE VUILNISWAGEN GOES Wethouder Loes Meeuwisse kroop gisteren achter het stuur van een vuilniswagen om aan de Marconistraat in Goes een paar ondergrondse afvalcontainers te legen. Ze liep mee om te zien waar de vuilnismannen tegenaan lopen bij het le gen van de containers. Voor het nieuwe afvalbeleid wil de ge meente veel nieuwe ondergrondse afvalbakken voor kunst stof plaatsen. Dat moet inwoners aanzetten om beter te scheiden. Vanaf volgend jaar krijgen Goesenaren geld terug als ze minder restafval aanbieden, fotomarcelledavidse GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend in kerk; Serviceflat de Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wande ling en scootmo- bieltocht; Biblio theek, 13.30-15.30 uur: Inloopactiviteit 'basisvaardigheden op de computer'; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur: Inloop voor mensen met een beperking 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30- 10.15 uur: Voorlees- ochtend voor kinde ren van 0-4 jaar- HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen; Biblio theek, Stengeplein, 10.00-12.00 uur: Di gitale inloop KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur: Bingo KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga OUD-VOSSEMEER De Vossenkuil, 10.30-11.30 uur: Voorleesfeest voor kinderen in Bieb in de buurt RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 14.00 uur: Optreden 'Vrouwen van de Kaai' SINT ANNALAND Bibliotheek, 15.30- 16.00 uur: Voor- leesmiddag door burgemeester Van de Velde; 16.00- 17.00 uur: E-book spreekuur YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moerzicht, 14.30- 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62