C9 Pas op met hoogbouw Havenweg tuigt zich op voor verzet Lagune Kleine meid Net niet warmste dag in januari ooit 2 Commentaar De bouw van een flinke appartemententoren in het stadje Tholen gaat door. De Raad van State ziet geen belemmeringen. De historische verenigingen en de paar omwonenden die bezwaar maakten, trekken aan het kortste eind. De hoogbouw is omstreden. De zogenoemde Kruittoren zou te dominant worden in het beschermde stadsgezicht. Het is maar hoe je het bekijkt. Vergeleken met de beeldbepalende oude gebouwen is de Kruittoren inder daad van een overheersende massaliteit, niet te missen als je van de brug naar de stad rijdt. Maar in verhouding met de grote, hoge gebouwen aan het Waterfront langs het Schelde-Rijnkanaal is de toren wel oké. Met een beetje goede wil kun je er zelfs een logische verbinding in zien tus sen de havenbebouwing en het oude stadje. In dit soort projecten draait het te vaak om maar twee vra gen. Wat verdient de gemeente aan de grond en wat ver dient de projectontwikkelaar aan de bouw? Het aantal wo ningen per vierkante meter bouwgrond is daarbij bepalend. Dus is het heel verleidelijk om de hoogte in te gaan. In Ter- neuzen, Vlissingen en Breskens leidde dat al tot gebouwen met on-Zeeuwse proporties. Daarom is het goed dat al te enthousiaste plannenmakers weerwerk krijgen. Een rem op de hoogte en strenge eisen aan de architectonische kwali teit zijn nodig. Een fraai stadsgezicht of een mooie kust strook kun je maar één keer verpesten. Een fraai stadsgezicht of een mooie kuststrook kun je maar één keer verpesten Nu de Zeeuwse Lagune niet op de gedroomde locatie aan de Veerse Dam kan komen heeft de gemeente onderzoek laten doen naar alterna tieve locaties. Een van de plekken ligt aan de Havenweg in Kamper land. Reden voor de vereniging Ha venweg om in actie te komen. De vereniging wil meer helderheid over de status van het onderzoek. De huiseigenaren vrezen dat het onderzoek gebruikt wordt als wis selgeld om hoge schadeclaims te voorkomen. Daarom vraagt de ver eniging om een onafhankelijk on derzoek naar de toezeggingen die gedaan zijn richting initiatiefne mer Marco Doeleman en welke ver- We zullen ons met hand en tand gaan verzetten tegen een Zeeuwse Laguna wachtingen zijn gewekt. De vereni ging verwacht ook dat de Zeeuwse Lagune het uitzicht op het Veerse Meer zal ontnemen van 36 direct belanghebbenden. De betrokken eigenaren kondigen aan zich 'met hand en tand' te gaan verzetten. ALMANAK Zichtbaar vermoeid verscheen de jonge vader na twee weken verlof weer op kantoor. Dat viel nog niet mee, ver zuchtte hij tegen zijn collega's. Zo'n baby eet, poept en huilt al leen maar. Meerdere nachten achter elkaar moest hij het warme bed veria- ten om zijn - overigens zeer ge wenste dochtertje - te voeden. Duurde die eerste periode van eten, poepen en huilen lang, vroeg hij. Nee joh, kreeg hij te horen: je went er zo aan. Het is net als een nieuwe koelkast. Na een paar weken weet je niet be ter. Oude bekenden op lijst SGP/CU Naereboutpenning voor Bram Westveer Subsidie voor wandelnetwerk GOES Culturele Prijs voor De Bunder Het KNMI-station in Westdorpe noteerde om 12.30 uur 14,4 graden. Het vorige dagrecord stond sinds 2001 op 13,0 graden. In Vlissingen werd het 13,2 graden en in Wilhel- minadorp 14,2 graden. Ook dat wa ren records. In Vlissingen stond dat al 25 jaar op 11,4 graden, in Wilhel- minadorp sinds 2001 op 12,3 graden. Westdorpe was gisteren niet de warmste plek van het land. Het KNMI-meetpunt in Woensdrecht reikte tot 14,7 graden. Een warmterecord voor de maand januari werd net niet ge haald. Dat staat sinds 18 januari 2007 op 14,9 graden, gemeten in Westdorpe. Voor Vlissingen staat de hoogste maandtemperatuur al 102 jaar, sinds 1 januari 1916, op 14,2 graden. Het kouderecord voor januari da teert van 1963. Toen werd het in Vlissingen -15,3 graden. In West dorpe was het precies vijfjaar gele den -14,9 graden. De komende dagen zijn geen re cords te verwachten. Vandaag, mor gen en zaterdag blijven de tempera turen onder de 10 graden. Lisanne Marijs en zoontje Adrian donderdag 25 januari 2018 Handelt de gemeente Noord-Be veland niet uit eigenbelang met het onderzoek naar alternatieve locaties voor de Zeeuwse La gune? Die vraag werpt de ver eniging Havenweg Kamperland op in een brief aan de gemeen teraad. Volgens de vereniging zou de gemeente zo grote scha declaims willen voorkomen. Melita Lanting Kamperland -Aanwonenden Havenweg Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND Wethouder Kees West- strate (Nieuwdorp) is lijst trekker SGP/CU Borsele. Op plek twee tot en met vijf staan de huidige raadsleden Gijsbrecht Gunter (Nieuwdorp), Ge- rard Verkuil (Hoedekens- kerke), Henk van Har- tingsveld ('s-Gravenpol- der) en Kees Weststrate (Borssele) - naamgenoot van de lijsttrekker. Op zes staat nieuwkomer Bauke de Jong (28) uit 's-Gra- venpolder. Raadslid Karei de Vries keert niet terug. GOES Bram Westveer uit Goes kreeg gisteren uit handen van burgemeester Her man Klitsie de Frans Naereboutpenning. Dat gebeurde tijdens een vrij- willigersavond in zorg centrum Ter Valcke. Westveer is daar al 21 jaar op vrijwillige basis actief als koster bij de zondagsdiensten. Hij richt onder meer de kerk- zaal in, verzorgt de litur gie en zorgt dat cliënten gehaald en gebracht worden. THOLEN De provincie stelt 133.000 euro beschik baar voor de aanleg van het tweede deel van het wandelnetwerk Tholen. Dat loopt langs Tholen- stad, Poortvliet, Scherpe- nisse en Sint-Maartens dijk. De Stichting Land schapsbeheer Zeeland houdt een informatiebij eenkomst om inwoners te betrekken bij het plan. Het is de bedoeling dat er een netwerk van 150 kilometer komt. De Culturele Prijs Goes gaat dit jaar naar Stich ting De Bunder uit 's- Heer Arendskerke. Dat heeft de Culturele Raad Goes bepaald. De stich ting brengt volgens de jury een breed cultureel pakket op een unieke lo catie aan de rand van het dorp. De uitreiking vindt later plaats. Zeeland beleefde gisteren de warmste 24 januari die ooit ge meten is. Het maandrecord werd net niet verbroken. Rolf Bosboom Vlissingen J J Arnemuiden is echt een dorp. Niet zo een als Grijps- kerke of andere kleine ker nen in bijvoorbeeld Zeeuws- Vlaanderen, waar de mensen wegtrekken omdat er zo weinig voorzieningen zijn. Daar zie je dan dat er zo weinig mensen overblijven dat ondernemers hun winkel niet meer kunnen openhouden. Hier niet. Arne muiden leeft, Arnemuiden groeit. Hier komen er zelfs nog nieuwe winkels bij en nieuwe wijken. Huizen die in de verkoop gaan, worden vrij vlot weer ver kocht. Maar toch: dit is nog steeds gewoon het platteland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61