De Ramp in Virtual Reality 6 Zeeuwland verdeelt voordeel over eilanden NIEUWJAARSRECEPTIE Vorig jaar kreeg Zeeuwland van de Autoriteit Woningcorporaties op haar kop. De corporatie gaf de huur ders een eenmalige korting van 170 euro en dat vond de autoriteit niet fair ten opzichte van andere huur ders in het land. Dit jaar pakt Zeeuwland het an ders aan. Bovendien wordt het geld zó verdeeld dat de verschillen in condities tussen haar klanten op Walcheren en Schouwen-Duive- land kleiner worden. Om te beginnen verlaagt de cor poratie de prijs van sociale huurwo ningen op Schouwen. Die huren zouden per 1 juli met 1,4 procent (in flatie) omhoog moeten, maar Zeeuwland geeft 2 procent huurver- laging. Zeeuwland doet dit alleen op Schouwen, omdat daar de gemid delde huurprijs 2,4 procent hoger ligt dan op Walcheren. Met deze korting is al ruim 5,5 ton van het miljoen besteed. Vervolgens schaft Zeeuwland op Schouwen de admi nistratiekosten af. Het afsluiten van een huurcontract is voortaan gratis. Op Walcheren was dit al zo. Ook op Walcheren worden met kortingen de verschillen met Schou- wen-Duiveland tenietgedaan. Ener giebesparende maatregelen leiden voor de tweeduizend ex-Woon- burghuurders niet meer tot huur- De resterende100.000 euro willen we dit jaar inzetten om zonnepanelen te leggen verhoging. Op Schouwen was dit al zo. Walcherse huurders, die al vanaf 2012 meedoen aan het energiepro gramma, krijgen korting op hun huur. Verder maakt Zeeuwland het aan brengen van zonnepanelen overal even duur. De Schouwse prijs -12 euro per maand - gaat ook op Wal cheren gelden. Het huurdersonder- houd (kleine dingen als een nieuw stopcontact) doet Zeeuwland voortaan overal gratis. Walcherse huurders waren daaraan 4,58 euro per maand kwijt. Het onderhoud aan dakgoten en riolering blijft wel geld (1,25 euro per maand) kosten. Zeeuwlanddirecteur Marco van der Wel: „Dan hebben we negen ton besteed. De resterende 100.000 euro willen we dit jaar inzetten om zon nepanelen te leggen op apparte mentengebouwen. De opbrengst wordt collectief besteed, bijvoor beeld door het verlagen van de ser vicekosten." De reprimande vorig jaar heeft ge volgen gehad voor de hele corpora tiesector. Volgens de Autoriteit Wo ningcorporaties overtrad de Zeeuwse verhuurder de regels met de kortingsactie. Maar de autoriteit gaf toe dat ze daar al vroeg van op de hoogte was en te laat reageerde. Van der Wel: „Meteen daarna kregen alle woningcorporaties een lange brief met de boodschap dat eenmalige voordeeltjes voor de huurders echt niet mogen." Alle huurders krijgen een brief waarin alles wordt uitgelegd. Op Goeree-Overflakkee wordt de watersnoodramp onder meer her dacht met een virtual reality-in- stallatie in het Streekmuseum van Sommelsdijk. De gevolgen van de watersnood ramp worden op respectvolle wijze verbeeld in een audio-visuele instal latie. De bezoeker krijgt via een vir tual reality-bril de indruk door een donkere, Flakkeese straat te lopen. De kijker ervaart wat twee gezinnen tijdens de nacht overkomt. Voor kinderen jonger dan twaalf is het niet geschikt. De installatie is van 7 februari tot 1 maart te bezoe ken, alleen op woensdag- donder dag- en vrijdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. De Flakkeese herdenkin gen zijn op 1 februari 's ochtends in Oude-Tonge, 's middags in Middel- harnis en 's avonds in Stellendam, Herkingen, Nieuwe-Tonge en Den Bommel. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD ènde, Opening jaar Zomer Sessies Optreden Botman en VanderGulik donderdag 25 januari 2018 Weer miljoen euro voor huurders Met de fusie van het Schouwse Zeeuwland en het Walcherse Woonburg bespaart de nieuwe corporatie Zeeuwland jaarlijks een miljoen euro. Volgens af spraak met de stichting huur- dersbelangen gaat dit geld terug naar de huurders. Ton van den Nouweland Zierikzee - Marco van der Wel, Zeeuwland „Leuk om eens achter de schermen van Aemstie Alive te mogen kijken", zei loco-burgemeester Jacqueline van Burg gis teren tijdens de nieuw jaarsreceptie van ge meente en Onderne merskring Schouwen- Duiveland. De receptie werd voor het eerst in het sportcen trum Westerschouwen gehouden. Vandaag (donderdag) vindt daar ouderenfestival Goud voor Oud plaats, en za terdag popfestival Aems tie Alive. De festivalorganisatie stelde zich voor aan de gasten. En de onderne merskring greep de gele genheid aan om te mel den dat David van de Plasse van DRV-accoun- tants in Zierikzee hun nieuwe voorzitter wordt. Hij volgt caravanmake laar Jan Deurloo op. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Ton van den Nouweland Sommelsdijk en zeventig vertel len de twee over de weg naar succes van Paul Simon en Art Garfunkel, de botsingen tussen de twee mannen, hun professionele scheiding en het reünieconcert in Central Park in 1981. Bezoekers zijn om 20.15 uur welkom in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee. Het duo treedt op zondag om 15.00 uur op in De Ver wachting in Ritt- hem. Een kaartje kost 17,50 euro per stuk en is verkrijgbaar via theatersaan- zee.com. ONTDEKKINGSTOCHT ZIERIKZEE Je eigen klok maken, een lesje Engels of wis kunde volgen, naar de schoolband luisteren of soesjes bak ken - het was één grote ontdekkingstocht gisteren in de lo kalen van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Daar konden leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool (en hun ouders) kennismaken met de middelbare school. Docenten en leerlingen hielpen de aanstormende leerlingen op weg. Vierdejaars Bouw, Cas van Geesbergen (r) geeft uitleg aan Jarno Rameijs (m) en Luuk Nijsse (I). foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Fanfare Muziekver band Nieuw Leven; Tonnenmagazijn, eniging Crescendo; 19.45 -22.00 Mu 18.30-21.45 uur: ELLEMEET ziekvereniging Drumband Apollo, Dorpshuis, Nieuw Leven; Wa 20.00-22.30 uur: 10.00-12.00 uur: tersnoodmuseum, Boogschieten Relatietherapie en - 14.30 uur: Boekpre heren Zodiak; bemiddeling op af sentatie 'Het water BURGH-HAAM- spraak; komt'; STEDE KERKWERVE RENESSE Dorpshuis de Dorpshuis 't Zuud- Dorpshuis, Schutse, 19.30 uur: Klaver- 10.30 uur: Yoga; 13.30-14.30 uur: jasclub en Biljart 14.00-18.00 uur: 55+ Gym, vereniging i.O.; Muziekles, 13.30-15.30 uur: 19.30 uur: Yoga 19.30-23.00 uur: Schilderclub; Steffine; Bridge, NOORDGOUWE SEROOSKERKE 19.30-21.30 uur: Dorpshuis, Dorpshuis, Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Klaver- 19.00-23.00 uur: DREISCHOR jas/jokeravond; Mo Biljarten; Trefpunt De Dors More, SCHARENDIJKE vloer, 19.30-21.30 uur: De Putmeet, 13.00-17.00 uur: Brei-/haakcafé; 19.30 uur: Bloem Bridge, OUWERKERK schikken; 18.45 uur: Repetitie Dorpshuis, ZIERIKZEE Creskidz Muziek 13.30-15.30 uur: Fizi, 20.00 uur: vereniging Cres Koersbalmiddag Thelma; Haven cendo, van d'Antilopen; plein, 09.00-16.00 19.45 uur: Repetitie 18.45 -19.30 Drum uur: Weekmarkt. ZIERIKZEE Zomer Sessies Zie rikzee opent zater dag het nieuwe jaar met een reünie van de Zomer Sessie 2017 en een voor uitblik op de ko mende jamsessies. 'De Drie Schouwse Tenoren' Freek den Toom, Joost Pieters (foto) en Ronnie Snipperdag presen teren samen met sessieband Bronto- car een 'the best of' van de afgelopen zomer. De opening is zater dag in podium Bro- gum Zierikzee en begint om 20.00 uur. Tickets zijn voor vijf euro ver krijgbaar via bro- gum.nl ZIERIKZEE Joost Botman en Niels van der Gulik treden zaterdag op in Zierikzee. Met behulp van muziek, verhalen, anekdotes en beelden uit de roerige jaren zestig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59