Het bruist en het swingt nog steeds Vechten met draken 2 JAZZ mi onuitputtelijk zijn vervangen. Maar Alles van Def Leppard Interview Derek Ogilvie: door de een vereerd, door de ander met argusogen bekeken. Waar de Schot ook gaat, een mening over hem is nooit ver weg. Zondag komt hij naar Studio A58 in Middelburg. Uitgelicht Wat herinner ik me van de jaren zestig? Een klassiek concert onder leiding van Anton Kersjes, een spraakma kende film van Ingmar Bergman, de activiteiten in Porgy en Bess in Terneuzen. En het enthousi aste publiek, inclusief zonnebrillen en petjes, van The Dutch Swing College Band, die geleid werd door Peter Schilperoort. Na een halve eeuw is het nog steeds een populaire band, waar je uren naar kunt luisteren, waarbij je niet on verstoorbaar kunt blijven zitten: het bruist en het swingt. Een optreden van deze band, met bekende dixielandmuziek, is allesbehalve saai. De muzikanten hebben weinig of al grijzend haar, maar de energie is onuitputtelijk. Dat deze band weer eens optreedt in Porgy en Bess is ge weldig, een happe ning die door de lief hebber van de New Orleans jazz niet ge- De muzikanten mist mag worden. hebben weinig De Dutch swing of grijzend CollegeBand enerqie is pel in Terneuzen. De studenten van toen de groep is steeds aangevuld met jonge muzikanten die met groot enthousiasme de traditie levend houden. De huidige bezetting is Keesjan Hoogeboom (trompet/zang); Maurits Woudenberg (trom bone); David Lukacs (saxen); Frenk van Meete- ren (gitaar/banjo/zang); Adrie Braat (contra bas); Anton Burger (slagwerk) en Bob Kaper (klarinet/altsax/zang), tevens bandleider en de schrijver van arrangementen. In de Tweede Wereldoorlog speelden enkele studenten stiekem het door de Duitsers verbo den genre jazz. Na de bevrijding was het de mu ziek van de bevrijders en daarom mateloos po pulair. Dat de band nog steeds populair is, mag bijzonder genoemd worden. The Dutch Swing College Band is de oudste nog bestaande jazz band van Nederland. Het repertoire is nog steeds breed en beweegt zich tussen dixieland en swing. De band zal in Porgy swingen als van ouds. De muziek is onweerstaanbaar. NEDERHOP TOP 3 V v* 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN d Muziek Het is al een tijdje ge leden dat we Derek Ogilvie op de Ne derlandse televisie hebben kunnen aanschouwen. Na zijn doorbraak op de Engelse televisie, haalde RTL het Schotse medium in 2007 naar de Ne derlandse beeldbuis. Zijn laatste show bij RTL dateert echter alweer van 2013. Van de radar is Ogilvie ech ter zeker niet verdwenen. Alweer voor het tiende jaar staat hij in Ne derlandse theaters met zijn voorstel ling In your Town. Zondag is hij te zien in Middelburg. Extra Dat de 52-jarige Schot nog steeds po pulair is, blijkt wel uit het feit dat er een extra show is ingelast bij Studio A58. „Volgens mij heb ik nu iets van 325 optredens gedaan in Nederland. Je kunt mijn optredens totaal niet vergelijken met een gemiddelde theatervoorstelling. Iedere show loopt weer anders. Er is geen script, dus van tevoren weet ik ook nooit hoe het die dag zal gaan verlopen. Waar de zaal normaal helemaal don ker is, staan bij mij de lichten vol aan. Op het podium staat ook een groot scherm, waarop iedereen de mensen op het podium goed kan zien. Ik maak de show echt samen met mijn publiek. Tijdens de voorstelling pro- Op persoonlijk vlak hoop ik ook dat er een kind in mijn eigen leven komt beer ik contact te maken met de we reld der overledenen. Soms wordt er contact met mij gezocht, andere ke ren benader ik mensen uit het pu bliek om te proberen contact voor hen te maken. De ene keer lukt dit beter dan de andere keer. Gemiddeld duurt een show rond de tweeënhalf uur." Oplichter Waar Derek Ogilvie ook komt, scep tische geluiden zijn nooit ver weg. Door de jaren heen is Ogilvie dan ook niet anders gewend dan dat er men sen zijn die hem als een oplichter zien. „De ene helft gelooft me wel, de andere helft gelooft me niet. Zo is het nu eenmaal. Ik heb er geen probleem mee als iemand mij niet gelooft. Zo lang dit maar op een respectvolle ma nier gebracht wordt. Als mensen gaan schelden of me gaan beledigen, besteed ik er geen enkele aandacht aan. Zo zit ik in elkaar. Ik heb er wel spijt van dat ik soms wat te weinig voor mezelf ben opgekomen. Een goed voorbeeld is een incident met het tv-programma RamBam. Een paar jaar geleden probeerden ze me zogezegd te ontmaskeren. Ze kwa men naar een van mijn readings met een verzonnen verhaal over een over leden opa van een de makers. Ik kreeg allerlei informatie door die ik met ze deelde. De man bleek nog te leven en ik werd neergezet als een charlatan. Dat ik informatie door kreeg van een overleden naaste van donderdag 25 januari 2018 PZ Wat: Dutch Swing College Band Waar: Porgy en Bess Terneuzen Wanneer: zondag 28 januari, 15.00 uur speelde al enkele haar, maar de keren inde jazztem- Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Ronnie Flex, Lil' Kleine, Boef: de Nederlandse hiphop leeft! 1. Gers Pardoel Ik neem je mee (2011) 2. Gers Pardoel Sef- Bagage drager (2011) 3. Ali B. Marco Borsato - Wat zou je doen? (1995) Bron: Nederhop top 100 Allertij- den van Spotify/ Nederlandse top 40 B A De Dutch Swing College Band blijft swin gen. FOTO BAS MEIJER Goed nieuws voor alle Def Leppard-fans. De Britse jaren-tachtig-glamrock-band zette deze week zijn gehele muziekcatalogus online. Via iTunes, Spotify en Dee- zer zijn voor het eerst alle vijftien albums die de band ooit uitbracht, digi taal te beluisteren. Van de eerste EP uit 1979 tot de meest recente plaat uit 2015, met uiteraard het album waarmee de band doorbrak: Hysteria uit 1987. Nu beschikbaar voor download en streaming Ik voel me niet speciaal' Bas Dingenouts 44 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Eerst verslaat Joeke Berg wat draken en andere monsters, daarna bekijkt ze een drama over orgaan donoren en o ja, er was ook nog een bundel met politie- poëzie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47