VIP-VOORJAARSPICKNICK OP TUINIDEE! 14 ZEELANI CLUB Watersnoodramp PZC-lezing Wieringa Het Groot Zeeuws Koor geeft zaterdag 24 februari een concert in de Koorkerk bij de Lange Jan in Middelburg. Drie koren en tal van solisten en instrumentalisten bieden die avond een gevarieerd programma. Het Groot Zeeuws Koor bestaat uit drie selectiekoren uit Zeeland, namelijk het Walchers Jongerenkoor, het Jong Mannenkoor Salomo en het Jong Da meskoor Shira. Ieder koor heeft zijn eigen klank en specialisme. Het Groot Zeeuws Koorconcert staat onder leiding van dirigent Peter Wildeman uit Tho- len. Hij vertelt dat de deelnemende solisten en instrumentalisten allen Zeeuws zijn. De be kende en in Krabbendijke geboren beroepspia nist Joost van Belzen doet de koorbegeleiding. „Joost is een toppianist. We spelen quatre mains op de vleugel, met doorlopende impro visaties, afgewisseld met een melodica (mond orgel)", aldus Wildeman. Op de momenten dat Van Belzen het kerkorgel bespeelt, begeleidt Wildeman overigens de koren zelf mee op de vleugel. Ook trompettist Frank Zuiddijk en soliste Elise Hout geven acte de présence, net als het veertienjarige fluittalent Lise de Munck, dat echt kan toveren met haar fluit en een derde plek behaalde tijdens het Benelux fluitcon- cours. Het Walchers Jongerenkoor is een gemengd jongerenkoor met een bijzondere klank. Dit koor zingt tijdens het concert het thema: Ge- neefse Psalters, historische muziek dus. Het koor maakte met deze psalters al een complete cd en omdat die zo goed aanslaat is er een tweede deel in voorbereiding. Het Jong Mannenkoor Salomo is een ensem ble met veertien goede mannenstemmen. Zij zingen een breed repertoire van negro-spiritu- als tot Engelse Hymns. Het Jong Dameskoor Shira zingt twee- en driestemmige muziek dat ook een breed reper toire kent. Tijdens het koorconcert zingen ze Sanctus van Karl Jenkins. „Dit is een onderdeel van 'The Armed Man' met als ondertitel: A mass for peace. Dit muziekstuk werd opgedra gen aan de slachtoffers van de crisis in Kosovo. Het stuk begint met een voorstelling van mar cherende voeten, daarna komt de oproep tot gebed", vertelt de dirigent. „Al die variatie maakt het concert uniek." Daar zal de locatie zeker aan bijdragen. „De Koorkerk is akoestisch subliem is voor koor zang. Als je achter in de kerk staat, hoor je nog letterlijk wat de koren zingen, zo goed ver sterkt de kerk zichzelf. Daarom zing ik daar graag." PZC-lezers betalen slechts 10,00 én u krijgt een gratis consumptiebon. Bovendien krijgt u een gratis cd waarbij u kunt kiezen uit een se lectie van cd's waarop de koren zingen óf voor een cd van Joost van Belzen en Peter Wilde man (orgel-vleugel). Daarnaast is er voor geïn teresseerden een rondleiding onder leiding van Henk Soepenberg. Hij vertelt over de historie van de abdijkerken. Er worden twee kerken be zocht en uitgelicht, namelijk de Wandelkerk en de Koorkerk waar ook het concert plaatsvindt. De rondleiding begint om 18.30 uur Datum: 24 februari, 19.30 uur Prijs: 10,- Van 22 t/m 25 februari 2018 openen de Brabant hallen in 's-Hertogen- bosch de deuren voor Tuinldee. Beleef dé start van het tuinseizoen met een voorjaarspicknick op Tuinldee, het grootste tuinevenement van Ne derland, een binnenpark van maar liefst 25.000 m2. Dit jaar biedt Tuin ldee nog meer inspiratie voor iedere tuinliefheb- ber. Of je nu op zoek bent naar een onder houdsarme tuin of een beetje luxe. Het vierdaagse evene ment is groener, verras sender en groter dan ooit met ruim 200 aanbieders van topmerken. 2 entreetickets voor Tuinldee 2018 2 zakjes zadenmengsel 1 voucher voor een luxe gevulde picknickmand voor 2 personen met on der meer sandwiches, wraps, fruit, Tony's Cho- colonely en smoothies. Speciaal voor de PZC is er een VIP-picknickplek in gericht. De picknickmand mag je zelfs mee naar huis nemen! Zo kun je in het vroege voorjaar al genieten van volop groene inspiratie. De totaalwaarde van dit Tuinldee picknickpak ket: 107,49. donderdag 25 januari 2018 m Op 31 januari 1 februari is het 65 jaar geleden dat het Deltagebied in zuidwest-Ne derland werd getroffen door 'De Ramp'. Een bijzonder her denkingsmoment, dat deze krant in een samenwerking met uitgeverij Kick aangrijpt voor een nieuwe druk van het boek Watersnood van de be faamde journalist en auteur Kees Slager. Zie de volledige aanbieding, inclusief tickets voor het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk op pzc.nl/club De grote kentering is begon nen met de Russische piloot die met een sproeivliegtuigje uit de Sovjet-Unie ontsnapte, en in het hart van de Koude Oorlog neerstortte in het maisveld achter de boerderij. Dit zette een keten van ge beurtenissen in werking waar van Paul Krüzen en zijn vader nooit volledig zijn bekomen. De heilige Rita is een betove rend memento voor de ach terblijvers en een ode aan de mens die zichzelf wil overstij gen. Centraal in de lezing van Tommy Wieringa staat zijn boek De Heilige Rita. Datum: vrijdag 23 februari Tijd: 19.30 uur Locatie: De Drvkkery, Markt 51, Middelburg Toegang: 7,50 PZC lezers: 3,50 (bij invoer van de kortingscode PZCWieringa) Verkoop: De Drvkkery en www.drukkerijmiddelburg.nl /tickets Bijzonder koorconcert Het Groot Zeeuws Koor onder leiding van Peter Wildeman is samengesteld uit het Walchers en het Jong Dameskoor Shira. Ook de solisten en instrumentalisten zijn Zeeuwen. Jongerenkoor, het Jong Mannenkoor Salomo Bestellen via pzc.nl/club Aanbieding: Speciale PZC Club prijs: 39,95 Bestellen via pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42