O O) C1) O fi. 12 ZEELANI Uur van de waarheid voor Zeeuwse ruiters Eikenhout is nog niet klaar bij De Meeuwen Geschorste Tolhoek er toch bij in Spanje Zeelandia Middelburg kiest voor Ben Sellam Van een sprintwedstrijd naar waaierspektakel PAARDENSPORT Hippisch Sportcentrum De Kroo is van mor gen tot en met zondag het strijdtoneel van de Zeeuwse Indoor dressuurkampioenschappen. Het is voor de ruiters die zich via de selectie- westrijden hebben weten te plaatsen het uur van de waarheid. De combinaties uit de Sub top, de klasse ZZ-Zwaar en lichte Tour bijten morgen het spits af. De basisklassen L2 tot en met ZZ-Licht pony's en paarden strijden za terdag om de titel en de daaraan verbonden startbewijzen voor het NK, dat eind februari in Ermelo wordt gehouden. Het ZK wordt zon dag afgesloten door de klasse B- en Li-paarden en -pony's. Daan Eikenhout staat ook in het seizoen 2018/2019 als hoofdtrainer voor de eerste selec tie van De Meeuwen. Met die ploeg is hij mo menteel koploper in de tweede klasse E. De formatie van Eikenhout, die eerder werkzaam was bij Zeelandia Middelburg, staat na elf speelronden op 28 punten. Dat zijn er zes meer dan de eerste achtervolger Nieuwdorp. Die ploeg komt zaterdag op bezoek. Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke is on danks zijn schorsing toch twee dagen mee ge weest op trainingskamp met zijn wielerploeg LottoNL-Jumbo. Dat bevestigde persvoorlich ter Ard Bierens tegenover de NOS. Tolhoek is samen met ploegmaat Pascal Eenkhoorn nog een kleine maand geschorst. In december kre gen zij die straf opgelegd omdat ze zonder me deweten van de ploeg slaapmedicatie hadden gebruikt. Juan-José Lobato werd om die reden ontslagen. Tolhoek en Eenkhoorn zouden worden uitgesloten van alle teamactiviteiten, maar volgens Bierens was de tweedaagse deel name aan het trainingskamp in Spanje 'onder deel van het re-integratietraject'. Dennis de Nooijer dacht dat zijn klus bij zater dag-hoofdklasser Hoek wel te combineren was met zijn taken als hoofdtrainer bij zondag tweedeklasser Zeelandia Middelburg, maar dat gaat er niet van komen. De Middelburgers kie zen zoals wel vaker de laatste jaren voor een trainer met 'nog weinig meters op de teller': Salim Ben Sellam (29). De oud-speler van VC Vlissingen, RCS én Zeelandia Middelburg staat momenteel als hoofdcoach voor de groep bij Zeeland Sport. Die club houdt na dit sei zoen op te bestaan. ZV RBVM Bekerloting Koersvoorzitter Piet De Smet was gistermiddag tijdens de presentatie van de 106de uitgave van de Belgi sche klassieker goudeerlijk over het koersverloop van de Scheldeprijs van de voorbije jaren. „Er gebeurde niets bij ons in de koers. Er was een ontsnapping, die werd gegrepen en zo liep het uit op een sprint." Dat resulteerde de voorbije zes edities vijf keer in een zege voor de Duitse sprintbom Marcel Kittel. Doordat de Ronde van Vlaande ren in 2017 voor het eerst in Ant werpen van start ging, week de Scheldeprijs vorig jaar uit naar een andere startlocatie dan de Belgische havenstad, waar de renners norma liter werden weggeschoten. Als eer betoon aan de afzwaaiende Tom Boonen koos de organisatie van de Scheldeprijs er in 2017 voor om te starten in Mol, de geboorteplaats van de Belgische veelvraat. Nu had de wedstrijdorganisatie voor de editie van 2018 twee opties: terug naar Antwerpen, waar de Ronde van Vlaanderen dit seizoen opnieuw start, of een nieuwe start plaats zoeken. „Omdat de Ronde van Vlaanderen zo mythisch en groots is, leek het ons niet verstan dig om direct na 'de Ronde' op nieuw een wedstrijd vanuit Ant werpen te laten starten (de Schel deprijs staat tussen de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix op het programma)", vertelde Wouter Vandenhaute van organisator Flan- ders Classic, dat naast de Schelde prijs ook verantwoordelijk is voor de organisatie van een veelvoud aan andere Belgische klassiekers. Zo begon de zoektocht naar een nieuwe startplaats. Vandenhaute kwam zelf met het idee om de wed strijd zijn naam meer eer aan te la ten doen. „Ik dacht: als we praten over de Scheldeprijs, dan heb je het toch ook over de Oosterschelde en de Westerschelde. We zouden ei genlijk naar Zeeland moeten." Van denhaute benaderde oud-renner en -ploegleider Cees Priem. Via de tweevoudig winnaar van een Tour etappe uit Wemeldinge begon het wiel vervolgens te draaien. Olievlek Want hij maakte de gemeente Ter neuzen attent op de interesse van de wedstrijdorganisatie in Zeeland als onderdeel van het parkoers. „Bij ons was er meteen enthousiasme", zei wethouder Jack Begijn van die gemeente Terneuzen. Vooral om dat Terneuzen al langer opzoek was naar de organisatie van een groot en aansprekend sportevenement. Toen gaandeweg het idee ontstond om nog een groter deel van Zeeland in het parkoers op te nemen, ver spreidde het enthousiasme zich als een olievlek naar andere delen van DEELNEMERSVELD de provincie. Begijn: „We hebben contact opgenomen met de provin cie en gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Vervolgens is er snel een sa menwerking gekomen." Zowel de gemeente Terneuzen als Provinci ale Staten heeft 25.000 euro be schikbaar gesteld voor de komst van de Scheldeprijs. De intentie is om een samenwerking voor meerdere jaren aan te gaan. Na de start in Terneuzen trekken de renners door de Westerschelde- tunnel en doen ze via onder meer Middelburg, Goes en Yerseke een hoop open stukken aan waar de wind vrij spel heeft. Via Rilland- Bath verlaat de wedstrijd de provin cie na een kleine 120 kilometer. De koers finisht na tweehonderd kilo meter traditiegetrouw in het Belgi sche Schoten. De Scheldeprijs is met de start in Nederland en de fi nish in België één van de weinige wielerklassiekers die twee verschil lende landen aandoet. Hoewel ruim de helft van de tweehonderd kilometer over Zeeuwse wegen gaat, betekent dat niet dat de passage door Zeeland in zijn geheel live op televisie te zien is. Waarschijnlijk is alleen het laat ste deel van de doorgang door Zee land live thuis te bekijken. De rechtstreekse uitzending zal ergens rond twee a drie uur in de middag beginnen. „Daarover hebben we duidelijke afspraken gemaakt", haakte Begijn in op dat punt. „We hebben de voorwaarde gesteld dat Terneuzen en het Scheldegebied goed in beeld komen. Verder wor den er vanaf de start beelden ge maakt. Voordat de live-uitzending begint, krijg je die in een soort sa menvatting te zien." Dus daarover geen zorgen bij Be gijn. Waarover wel? Vrijwel niets, of het moeten de naderende gemeen teraadsverkiezingen zijn. Nee, ook dat valt mee. De wethouder kijkt vol vertrouwen uit naar de dag van de Scheldeprijs. Ook omdat de klas sieker het eerste grote evenement is dat plaatsvindt op en rond de ver nieuwde markt van Terneuzen, die hij twee weken daarvoor mag ope nen. „Het wordt genieten gebla zen." donderdag 25 januari 2018 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Veli Eryürük is ook volgend seizoen trainer van Sluiskil. De Terneuzenaar stapte eerder dit seizoen in bij de zondag-vijfdeklasser, nadat Sigi Leest het na enkele duels al voor gezien had gehouden. De Zeeuws-Vlaamse ploeg staat na negen duels nog puntloos onderaan in de vijfde klasse A. Eryürük is nog niet in het bezit van een trainersdiploma, maar gaat ko mend seizoen de cursus Uefa C volgen. Ook Jeroen van den Broeke heeft bijgete kend. Hij blijft zondag-vierdeklasser RIA W. trouw. In de eerste negen duels behaalde hij met de Zeeuws-Vlamingen negen punten. Gymnastiekvereniging Vrouwenpolder/ Veere (GW) is opgehouden te bestaan we gens een gebrek aan leiding en een teruglo pend aantal leden. Rekening en verantwoor ding is op te vragen bij de Kamer van Koophandel of via de mail: gym@zeelandnet.nl. De rolstoelbasket ballers van RBVM maken zich op voor de vijfde competitieronde. De ploeg uit Mid delburg komt ko mende zaterdag in Ridderkerk in actie tegen BS Leiden en REde- oss, respectieve lijk de nummer twee en hekken sluiter uit divisie C1. RBVM is zelf koploper na zeven gespeelde wed strijden. Hoofdklassers Vlissingen en Goes zijn twee be kerzeges verwij derd van een plaatsje in de halve finale en dus plaatsing voor het KNVB-bekertoer- nooi. Goes scha kelde dinsdag zondag-derde klasser Philippine uit (9-4), terwijl Vlissingen een week eerder al met 0-4 zege vierde tegen Wal cheren. Zondag vindt de loting plaats in Wouw, na het competitieduel van Cluzona met Madese Boys. Vanaf 17.00 uur worden de zestien overgebleven ploegen aan el kaar gekoppeld. Er wordt doorge- loot tot aan de fi nale. Scheldeprijs in Zeeuws jasje Van een veredeld wereldkampi oenschap voor sprinters naar een waaierspektakel waarbij de sterkste renners boven komen drijven. In een notendop is dat de transformatie die de Schel deprijs, één van de oudste wed strijden van België (die dit jaar start in Terneuzen), vermoede lijk ondergaat. Op woensdag 4 april weten we hoe groot die transformatie werkelijk is. Arwin Willemsen Terneuzen Aan de 106de editie van de Scheldeprijs doen elf teams uit de WorldTour mee. Onder hen Quick-Step Floors, Ka- tusha, Bora-Hansgrohe, Team Sky en Team LottoNL-Jumbo. De organisatie hoopt en ver wacht toppers als Marcel Kit tel (vijfvoudig winnaar), André Greipel, Mark Cavendish en wereldkampioen Peter Sagan aan de start te krijgen. Verder nemen elf ProConti- nentale-ploegen deel aan de Scheldeprijs. Het Neder landse Roompot-Nederlandse Loterij is er daar één van. In de persoon van Brian van Goethem lijkt de deelname van in elk geval één Zeeuw daarmee verzekerd. De cou reur uit Philippine stond de voorbije drie edities aan de start van de Scheldeprijs. A Het organisatiecomité van de Scheldeprijs, met uiterst rechts Jack Begijn (wethouder van Terneu zen) en in het midden met grijs jasje Jo-Annes de Bat (gedeputeerde Provincie Zeeland), foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40