MIJN HOBBY 6 8 11 'Scrap art' heet het, wat Erik Scheepbouwer (48) uit Kapelle doet. Oftewel: spullen uit rommel maken. Van zuigers uit motoren maakt hij bijvoorbeeld gezichten. Om te verkopen als het even kan. Want zijn andere hobby, Amerikaanse auto's, kost best veel geld „Een paar maanden geleden. Ik ben al veel lan ger met auto's bezig. We hebben een Dodge Royal Lancer, maar die paste maar net in de ga rage. Die Dodge staat sinds een paar maanden er gens anders. Daardoor heb ik nu ruimte. Ik doe ook al langer in oud ijzer, maar daar had ik ook geen plek voor." „Het resultaat. En het is lekker om in de schuur bezig te zijn met een muziekje. Ik hoop ook wel dat ik het kan verkopen. Hoewel dat, als je naar de uren kijkt, niet echt opschiet." „Iedere avond een paar uur. Gisteravond heb ik een beetje overdreven, om toch iets te hebben voor de foto. De andere dingen die ik ge maakt heb, heb ik al verkocht." „Het liefst eigenlijk niets. Maar je moet na tuurlijk wel je freesjes kopen enzo. Ik heb nu nog weinig materiaal om mee te werken. Ei genlijk kan ik van alles gebruiken, zoals tandwie len of bestek. Ik zoek bijvoorbeeld lepels, het liefst een beetje dezelfde soort maar dan wel grote en kleine. De bollen van die lepels wil ik gebruiken om een slang van te maken." „Niet voor scrap art. Wel proberen we iets op te zetten met Amerikaanse auto's; de South West Coast Cruisers. We gaan vaker naar mee tings. Daar zit soms ook een kofferbakverkoop bij. Misschien kan ik eens wat meenemen om te ver kopen." „Via internet, om een beetje ideeën op te doen. Op Facebook is heel veel te vinden." Jose Scheepbouwer: „Ik vind het leuk. Hij is heel creatief. Erik lachend: „En ze is even van me af als ik 's avonds in de schuur zit." „Via Facebook deel ik wel wat." Jose: „Daar krijg je ook leuke reacties op." „Nog niet. En ik denk ook niet dat dat ge beurt." Jose: „Maar als hij ergens mee bezig is, is hij wel heel erg gedreven." I l /gek? „Nee, hoewel het sommige mensen he lemaal niet interesseert. Er zijn mensen die gooien ook echt alles weg. Ik vind het leuk om te zien of ik er nog iets mee kan doen." „Als ik er wat mee kan verdienen wel. Want dat levert weer geld op voor mijn andere hobby. Zo'n auto rijdt niet elektrisch. En ook de stalling kost geld." donderdag 25 januari 2018 Van rommel iets maken is leuk Esme Soesman 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wanneer is uw hobby echt uit de hand gelopen? I Verklaren mensen u wel eens voor Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Erik Scheepbouwer met het werk waar hij nu mee bezig is: Donald Trump gemaakt van een zuiger. Op de achtergrond een airbrush van de Dodge van Erik en Jose. foto johan van der heijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39