TMC Appartementen gaan 'als zoete broodjes' 10 ZE Ziekmeldingen blijven binnenkomen bij scholen Tekort aan huisartsen in Zeeland dreigt ^Kasten op maat en meer... „Bij ons zijn er erg veel leerlingen ziek, ook docenten", zegt een me dewerker van de Willibrordus- school in Hulst. „Sterker nog, we hebben voor morgen geen docent voor groep 3. Kom jij anders bij ons werken?", zegt ze lachend. Met heel veel geregel probeert de school het verzuim intern op te vangen. Per klas zijn er zo'n vijf kinderen ziek op de basisschool. Bij meerdere basisscholen is het slecht gesteld met de gezondheid van de leerlingen. Basisscholen De Regenboog (Tholen), de Vlissingse Schoolvereniging, Holtkamp (Goes), Prins Willem van Oranje (Terneuzen) en Theo Thijssen- In één klas met 22 kinderen, zijn er nu negen zieken school (Zierikzee) zeggen allemaal meer zieken te hebben dan nor maal rond deze tijd. Bij de Theo Thijssenschool is zelfs één op de vijf leerlingen af wezig. „In één klas met 22 kinde ren, zijn er nu negen zieken", zegt een leerkracht. „Gemiddeld zijn er vijf zieken per klas en we hebben De telefoon staat roodgloeiend op veel Zeeuwse scholen. De ziekmeldingen stromen binnen. De griepepidemie die al enkele weken in Nederland rondwaart is sinds deze week ook in Zeeland duidelijk merkbaar. negen groepen, dat zijn er dus zo'n 45." Bij de Regenboog op Tholen wordt er eveneens verzuchtend gereageerd: „De ziekmeldingen blijven deze week binnenkomen. We kregen er maandag al veertien, dinsdag en woensdag weer zo'n vier. Het worden er zo steeds meer." Ook op de middelbare school SSG De Rede in Terneuzen zijn meer zieken. Een duidelijk merk baar verschil met andere jaren, zegt afdelingsdirecteur Ruud Eg- germont. Volgens het landelijk on derzoeksbureau Nivel is in Zee land dan ook duidelijk sprake van een epidemie. De provincie valt onder de regio Zuid waar nu zo'n 102 mensen per 100.000 mensen griep hebben. Dat aantal passeert ruimschoots de drempel van een epidemie, die gesteld is op 52 zie ken per 100.000 inwoners. „Dat gaat alleen om de mensen die naar de huisarts zijn gegaan", legt onderzoeker Gé Donkers van Nivel uit. Voor het volledige aantal moet je dat aantal corrigeren met een factor acht. Vooral kleine kin deren en ouderen zijn geveld door de griep. Daar komt bij dat de griepprik dit jaar minder bescherming bood dan vorig jaar. „Mensen die zijn gevaccineerd hadden naar schat ting 40 procent minder kans om ziek te worden. Vorig jaar was dat nog 48 procent. Dat komt omdat er nu een griepvirus is dat niet in het vaccin zat." Geveld De GGD en Zeeuwse Huisartsen Coöperatie (ZHC) konden geen re actie geven op de vraag of er in Zeeland een griepepidemie is. Zo wel directeur Ruud Münstermann (ZHC) als een persvoorlichter van de GGD was niet bereikbaar. Ze zitten beiden ziek thuis, geveld door een griepje. VLISSINGEN Zeeland stevent af op een tekort aan huisartsen. Bijna de helft (46 procent) van de huisartsen is 55 jaar of ouder. Zij gaan de komende 10 tot 12 jaar met pensioen. Het percentage oudere huisart sen is in Zeeland fors hoger dan in andere provincies: landelijk is ge middeld 31 procent van de huis artsen 55 jaar of ouder. Dat laat minister Bruno Bruins (medi sche zorg) weten in antwoord op vragen van VVD-Kamerleden Aukje de Vries en Leendert de Lange. Hij baseert zich op ramin gen van onderzoeksinstituut Ni vel. Op dit moment heeft Zeeland, relatief gezien, meer huisartsen dan gemiddeld in Nederland: in Zeeland werken 4,5 huisartsen per 10.000 inwoners, landelijk zijn dat er 4,3. De Vries en De Lange willen dat er een oplossing komt voor de verwachte tekorten in de regio: artsen in opleiding zouden bij voorbeeld vaker ervaring kunnen opdoen in praktijken in de regio in plaats van in de Randstad. In de Randstad zijn namelijk vaak overschotten aan huisartsen. Minister Bruins legt de bal bij de regio's zelf en ziet een belang rijke rol voor de zorgverzekeraars. De minister wijst erop dat al ver schillende maatregelen genomen zijn, zoals de website huisartsop- leidingzeeland.nl. Deze internet pagina is erop gericht om jonge huisartsen naar de provincie te trekken. Daarnaast zijn al voor zieningen getroffen om een op leiding in Zeeland aantrekkelijker te maken: huisartsen in opleiding kunnen reiskosten en hotelover nachtingen declareren en wie een opleiding volgt in Zeeuws- Vlaanderen krijgt extra salaris. WONEN www.tmcwoneim.nl Kees de Regt, directeur van bou wer Van der Poel, keek gisteren bij het bereiken van het hoogste punt van De Sluiswachter in Terneu zen terug op een 'fantastisch pro ject'. „De voorbereiding heeft lang geduurd, zo'n twintig jaar, maar nu gaat het heel snel. Rond de bouwvak zullen de appartemen ten in De Sluiswachter klaar zijn. Vorige week is het laatste ap partement verkocht. Net als met wijn: hoe langer hij rijpt, hoe beter de smaak." Half maart gaan de eerste win kels aan de Kennedylaan West open. Weken eerder dan aanvan kelijk gepland. De tienduizend vierkante meter winkelruimte zal gevuld zijn voor de bouw klaar is. Een unicum in Nederland, denkt makelaar Nico Boussen. Volgens De Regt blijkt maar dat er wel de gelijk behoefte was aan nieuwe woningen in Zeeuws-Vlaande- ren. „Tijdens de crisis werd vaak gedacht dat er niks verkocht werd omdat er hier geen behoefte aan woningen is. Nu zijn er ineens al lerlei plannen voor alle soorten woningen. Volgende week begin nen wij met de verkoop van de to rens in Pattistpark." Wethouder Frank van Hulle had eenzelfde ervaring. „Je merkt wel dat het economisch tij alles bepalend is. De afgelopen vijftien jaar kon ik als wethouder wel van alles willen, maar als de economie niet meezit, lukt het toch niet. Wij kunnen als gemeente alleen regels stellen en faciliteren." De Sluis wachter zal vooral bewoond wor den door wat oudere kopers. Van Hulle denkt dat de plannen bij de Kop van de Noordstraat en de Beurtvaartkade wellicht wat meer jongere kopers zullen trek ken. Opbergen op de meest optimale wijze daar heeft TMC alles voor in huis donderdag 25 januari 2018 WA Meer griepgevallen dan normaal in Zeeland Bas Bareman Vlissingen -Leerkracht van de Theo Thijssenschool in Zierikzee Volgens het landelijk onderzoeksbureau Nivel is in Zeeland dui delijk sprake van een griepepidemie, fotothinkstock TMC KRUININGEN - ZANDWEG 1B TMC GOES - MARCONISTRAAT 13 Het lijkt of wat de ontwikke laars ook bouwen, het gewoon allemaal wordt verkocht. Nu de crisis achter de rug is, blijkt ineens dat er veel mensen inte resse hebben in een nieuwe woning. Guido van der Heijden Terneuzen 2 maatwerkstudio's bij TMC: Goes "Cabinet" maat- werkkasten. TMC Kruiningen "STIJL" kastenstudio Onze verkoopadviseurs nemen kennis van je wensen en bespreken de mogelijkheden Onze eigen buitendienst komt situatie bekijken en maat nemen Je krijgt een scherpe offerte en na akkoord wordt de bestelling geplaatst Onze eigen montagedienst zorgt voor de precieze uitvoering Met wel 5 jaar garantie Onbezorgd en opgeruimd genieten IX 'i Einbauschranke nach Mafï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38