Lekker uif de regio, sfreekproducfen van Agriwiarkf V wm mmm The Cage speciaal gemaakt voor plek bij Lange Jan Samenwerken voor leefbaar Bossenburg 7 De verwrongen stalen kooi die Joep van Lieshout maakte voor kunstmanifestatie Fagade, moet een permanente plek krijgen in Middelburg. De gemeente wil The Cage kopen. Inwoners Veere moeten onkruid gaan bestrijden 101 Agnmarkt_supermarkten vHef sap is puur nafuur en heerlijk koud fe drinken' 1 WWW.O9rilTlQrkt.nl Kinderen zullen het vast fantastisch vinden als de kooi definitief op het plein bij de Lange Jan blijft staan. Maandenlang was het kunstwerk van Joep van Lieshout een populair klimrek. Nu de kunstmanifestatie Fagade voorbij is, vindt ook de gemeente het ei genlijk wel jammer dat The Cage verdwijnt. Wethouder van kunst Saskia Szarafinski bevestigt dat Middel burg het wel zou willen behou den. „Het is nog maar heel pril hoor, dat idee", waarschuwt ze. „Maar we hebben inderdaad ad vies gevraagd aan het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland. Zo van: stel dat we een kunstwerk willen houden, als herinnering aan Fagade... Ja, dat gaat over het werk van Joep van Lieshout." Dan moet er eerst geld op tafel komen. Maar dat is misschien niet eens het moeilijkste. The Cage is door Van Lieshout speciaal ge maakt voor die plek aan de voet van de Lange Jan. „De vraag is dus vooral: kan het op die plek blijven staan? Voor Fagade was er een tij delijke vergunning. We moeten zeker weten dat we er een defini tieve vergunning van kunnen ma ken", legt Szarafinski uit. „Eerst moet de vergunning geregeld zijn, pas daarna kunnen we het ko pen." Dat duurt dus nog wel even en daarom is via CBK Zeeland aan Joep van Lieshout voorgelegd dat de gemeente nadenkt over aan koop van The Cage. Mocht dat lukken, dan heeft Middelburg zo maar twee kunstwerken van Van Lieshout in de stad staan - het dubbele van Rotterdam. Het andere staat sinds 2010 in Nieuw-Middelburg: De Ontknop ping. Deze veelkleurige boom is door Atelier Van Lieshout ge maakt voor het project Kunst in de wijk. Elke wijk mocht een kunstwerk uitkiezen en de Nieuw-Middelburgers kozen De Ontknopping. Alleen beviel de kleurcombinatie van geel en oranje hen niet. Op verzoek van de buurt schilderde Van Lieshout de boom over in de kleuren groen, blauw, geel en roze. Tijdens ART Rotterdam - van 8 tot 11 februari - presenteert Van Lieshout een serie van tien nieuwe films, de eerste videopre sentatie ooit van Atelier Van Lies hout. Een van de films toont 'the making of van The Cage. VLISSINGEN Aan een belangrijke voorwaarde om van het Wijkplan Leefbaarheid Bossenburgh een suc ces te maken, is tijdens het opstel len ervan al voldaan: bewoners én tal van instanties werken met el kaar samen. Ook bewoners van de Vlissingse wijk Bossenburgh willen een soci aal én verkeersveilige wijk; speelge- legenheden voor de kinderen; een groene omgeving zonder zwerfvuil en zonder dat het groen voor ge vaarlijke verkeerssituaties zorgt; ge noeg parkeerplaatsen; aandacht voor eenzame ouderen, gehandi capten en minderbedeelden en leuke activiteiten in de wijk. Wijk- vereniging Bossenburgh streeft die doelen ook al jaren met redelijk succes na. Maar om de leefbaarheid structu reel te verbeteren en op peil te hou den, is meer nodig. Met de lance ring van de gemeentelijke 'Visie op Leefbaarheid' eind 2015 werd de eerste stap gezet om dat doel te be reiken. Op initiatief van de ge meente werden twee 'participatie begeleiders' van buiten aangetrok ken om de wijkvereniging te bege leiden bij het opstellen van een plan dat breed door de wijkbewoners zou worden gedragen. Het contact met de gemeente werd nauwer aangehaald, met een 'wijkcoördinator' als direct aan spreekpunt, en daarnaast schoven ook de politie, de 'eigen' wijkagent voorop, Woonservice TEscaut en welzijnsorganisatie ROAT aan tafel. Het oprichten van een wijkraad, die dat overleg gaande houdt, moet er voor zorgen dat de ideeën uit het wijkplan ook worden gerealiseerd. Als de leefbaarheid verbetert, moe ten wijkraad en -vereniging er sa men met de bewoners voor zorgen dat het leefgenot ook op peil blijft. B en W beginnen een campagne om Veerenaren te bewegen on kruid te bestrijden in hun dor pen. Er is nu een aannemer voor onkruidbeheer, maar die vindt de geboden prijs te laag. De me chanische onkruidbestrijding op verhardingen kostte Veere jaar lijks ongeveer een ton. Maar voor tien eurocent per vierkante me ter blijven wegen en stoepen on voldoende onkruidvrij, vinden B en W. Voor een 'kwaliteitsslag' willen B en W veertig mille ex tra uittrekken. In andere Zeeuwse gemeenten kost on kruidbestrijding 15 eurocent per vierkante meter. Wethouder Jaap Melse heeft begrip voor klachten, maar vindt ook dat mensen zelf de handen uit de mouwen moeten steken. MMITUH VOGELAAR "Alle processen vinden plaats op het eigen bedrijf." donderdag 25 januari 2018 Koopt Middelburg de Kooi? Maurits Sep Middelburg Enzo en Annelies Keijzer spelen in The Cage van Joep van Lies hout op het plein bij de Lange Jan. fotoziggymarlissa Joep van Lieshout maakte al De Ontknopping voor de wijk Nieuw- Middelburg. Op verzoek van buurtbewoners schilderde hij de kunst boom later over in groen, blauw, geel en roze. foto dirk-jan gjeltema Als inwoners van Veere hun eigen straat schoon schoffe len, bespaart dat de ge meente veel geld. René Hoonhorst Domburg Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Martijn Vogelaar levert verse soppen aan Agrimorkt. nfacebook.com/ AgrimarktNL Fruvo B.V. is een van de grootste fruitteeltbedrijven van Nederland. Van bomen kweken tot verwerking en vermarkting van het fruit, olies vindt plaats op het eigen bedrijf. De lijnen in het bedrijf zijn kort en door goede achtergrondkennis resulteert dit in kwalitatief zeer goed fruit. De soppen komen van eigen gekweekte appels en worden ook in eigen beheer geperst, verpakt en gekoeld. Het sop is een puur natuur product zonder enkele toevoegingen. De kleur en smoken kunnen, omdat het een natuurproduct is, per seizoen verschillen. Het sop is heerlijk om zo te drinken en ook ideaal om te gebruiken als basis voor verschillende smoothies Atf/A u*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35