C9 Pas op met hoogbouw Q5& 4 Net niet warmste dag in januari ooit Veere gunt Terra Maris milieueducatie kinderen Kleine meid 2 Commentaar De bouw van een flinke appartemententoren in het stadje Tholen gaat door. De Raad van State ziet geen belemmeringen. De historische verenigingen en de paar omwonenden die bezwaar maakten, trekken aan het kortste eind. De hoogbouw is omstreden. De zogenoemde Kruittoren zou te dominant worden in het beschermde stadsgezicht. Het is maar hoe je het bekijkt. Vergeleken met de beeldbepalende oude gebouwen is de Kruittoren inder daad van een overheersende massaliteit, niet te missen als je van de brug naar de stad rijdt. Maar in verhouding met de grote, hoge gebouwen aan het Waterfront langs het Schelde-Rijnkanaal is de toren wel oké. Met een beetje goede wil kun je er zelfs een logische verbinding in zien tus sen de havenbebouwing en het oude stadje. In dit soort projecten draait het te vaak om maar twee vra gen. Wat verdient de gemeente aan de grond en wat ver dient de projectontwikkelaar aan de bouw? Het aantal wo ningen per vierkante meter bouwgrond is daarbij bepalend. Dus is het heel verleidelijk om de hoogte in te gaan. In Ter- neuzen, Vlissingen en Breskens leidde dat al tot gebouwen met on-Zeeuwse proporties. Daarom is het goed dat al te enthousiaste plannenmakers weerwerk krijgen. Een rem op de hoogte en strenge eisen aan de architectonische kwali teit zijn nodig. Een fraai stadsgezicht of een mooie kust strook kun je maar één keer verpesten. Een fraai stadsgezicht of een mooie kuststrook kun je maar één keer verpesten DOMBURG De gemeente Veere wil de komende vier jaar de milieu educatie op basisscholen weer laten uitvoeren door Terra Maris. Veere trekt hierbij samen op met Vlissin gen en Middelburg. De huidige overeenkomst met Terra Maris in Oostkapelle loopt in mei af. In principe zou er nu een openbare aanbesteding moeten ko men, zodat ook andere partijen een offerte kunnen uitbrengen voor het verzorgen van milieueducatie op Walcheren, maar de drie gemeen ten willen hier niet aan. Ze zijn zo tevreden over Terra Maris (goed educatiemateriaal, de unieke loca tie, groot leerlingenbereik) dat ze ervoor kiezen af te wijken van het inkoopbeleid en de opdracht de ko mende vier jaar rechtstreeks aan Terra Maris te gunnen. Voor Veere bedragen de jaarlijkse kosten 9.400 euro. 1 Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 ALMANAK Zichtbaar vermoeid verscheen de jonge vader na twee weken verlof weer op kantoor. Dat viel nog niet mee, ver zuchtte hij tegen zijn collega's. Zo'n baby eet, poept en huilt al leen maar. Meerdere nachten achter elkaar moest hij het warme bed veria- ten om zijn - overigens zeer ge wenste dochtertje - te voeden. Duurde die eerste periode van eten, poepen en huilen lang, vroeg hij. Nee joh, kreeg hij te horen: je went er zo aan. Het is net als een nieuwe koelkast. Na een paar weken weet je niet be ter. Lezing 50 jaar Marine Kazerne Omoda poetst winkelbestand op Hulp gezocht voor schoolgeraniums VLISSINGEN Scheldehof blijft Scheldehof heten Lisanne Marijs en zoontje Adrian Het KNMI-station in Westdorpe noteerde om 12.30 uur 14,4 graden. Het vorige dagrecord stond sinds 2001 op 13,0 graden. In Vlissingen werd het 13,2 graden en in Wilhel- minadorp 14,2 graden. Ook dat wa ren records. In Vlissingen stond dat al 25 jaar op 11,4 graden, in Wilhel- minadorp sinds 2001 op 12,3 graden. Westdorpe was gisteren niet de warmste plek van het land. Het KNMI-meetpunt in Woensdrecht reikte tot 14,7 graden. Een warmterecord voor de maand januari werd net niet ge haald. Dat staat sinds 18 januari 2007 op 14,9 graden, gemeten in Westdorpe. Voor Vlissingen staat de hoogste maandtemperatuur al 102 jaar, sinds 1 januari 1916, op 14,2 graden. Het kouderecord voor januari da teert van 1963. Toen werd het in Vlissingen -15,3 graden. In West dorpe was het precies vijfjaar gele den -14,9 graden. De komende dagen zijn geen re cords te verwachten. Vandaag, mor gen en zaterdag blijven de tempera turen onder de 10 graden. donderdag 25 januari 2018 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Commandant Eric Veld huizen van de Marine Ka zerne houdt woensdag 7 februari vanaf 19.30 uur een lezing over het gou den jubileum van die ka zerne voor 'Vrienden van het MuZEEum en het Ge meentearchief'. Veldhui zen waarschuwt nieuws gierige bezoekers, die zich wel moeten aanmel den, uitdrukkelijk dat hij tijdens zijn lezing niets vertelt over de toekom stige marinierskazerne. Omoda-directeur Verton. MIDDELBURG De van oorsprong Zeeuwse schoenenketen Omoda verhuist het filiaal aan de Lange Delft in Middelburg binnenkort naar hun pand aan de Langeviele. In deze win kel zat de, inmiddels ge sloten, outletstore van Omoda. Medio maart opent de vernieuwde vestiging aan de Lange viele. Er komt geen out- letshop terug. Omoda telt in Nederland en Bel gië, naast een webshop, zo'n twintig winkels. WESTKAPELLE Het Floraliaproject zoekt mensen die op de Wal- cherse basisscholen leerlingen willen helpen met de zorg voor hun ge raniumplantjes. Vooral in Westkapelle dreigen de kinderen uit de groepen 4,5 en 6 zonder Pelargo- nium-stek te komen zit ten, meldt de vereniging Groei&Bloei Walcheren. Het gaat om drie school bezoeken. Contact: Willy de Nooijer 0118-634494. Site: walcheren.groei.nl. Met dank aan LPV- raadslid Wim Hirdes voor zijn betrokkenheid, maar WVO Zorg her noemt zorgcentrum Scheldehof niet tot Zware Plaatwerkerij. Dat antwoordt directeur Jan de Graaf op Hirdes' verzoek. De voormalige Scheldewerkplaats be slaat immers maar een deel van het complex. J J Arnemuiden is echt een dorp. Niet zo een als Grijps- kerke of andere kleine ker nen in bijvoorbeeld Zeeuws- Vlaanderen, waar de mensen wegtrekken omdat er zo weinig voorzieningen zijn. Daar zie je dan dat er zo weinig mensen overblijven dat ondernemers hun winkel niet meer kunnen openhouden. Hier niet. Arne muiden leeft, Arnemuiden groeit. Hier komen er zelfs nog nieuwe winkels bij en nieuwe wijken. Huizen die in de verkoop gaan, worden vrij vlot weer ver kocht. Maar toch: dit is nog steeds gewoon het platteland. Zeeland beleefde gisteren de warmste 24 januari die ooit ge meten is. Het maandrecord werd net niet verbroken. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30