*91 icea IBBtfi II I üi I ssS Feyenoord worstelt tegen Utrecht, Nations League: Oranje treft met Duitsland en s 22 Wie ook de nieuwe bondscoach wordt, hij kan met twee zware tegenstanders meteen aan de bak in de Nations League. Naïef aanvallen is geen optie. Net als afbraakvoetbal spelen. Want dan is er niks opgebouwd als in 2019 de EK-kwalificatie begint. Kort WK Rutten aan de slag bij Haifa Fred Rutten vervolgt zijn trainersloopbaan in Israël. De Tukker heeft een contract voor anderhalfjaar getekend bij Maccabi Haifa. Rutten staat vandaag al op het veld bij de club, waar Mo Allach sinds kort technisch directeur is. Rob Maas is er op dit moment interim-trainer. De 55-jarige Rutten werd ook lange tijd in verband gebracht met het technisch directeurschap van de KNVB. „Er is ook contact geweest, maar ik wil nog op het veld staan", aldus de coach. Excuses Neville voor tweets Phil Neville heeft gisteren, een dag na zijn aanstelling als bondscoach van de Engelse vrouwen, al publiekelijk excuses gemaakt. Hij verontschuldigde zich voor vrouwon vriendelijke tweets die hij een aantal jaren geleden had verspreid. „Die opmerkingen weerspiegelen niet mijn ware karakter en overtuigingen", aldus de oud-international en voormalige verdediger van Manchester United. Neville is de opvolger van de vorig jaar ontslagen Mark Sampson, die het veld ruimen vanwege ongepast gedrag naar vrouwen toe in een eerdere trainersfunctie. Platini vecht schorsing aan Michel Platini gaat zijn schorsing als voor zitter van de UEFA voor vier jaar, uitgespro ken door de FIFA, opnieuw aanvechten. De voormalige vedette stapt daarvoor naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Eerder ging hij vergeefs in beroep bij CAS, het internationaal sporttribunaal. Flitsen Quote van de dag 'Camiel heeft goed werk voor het IOC gedaan' Carrillo O'Neill De wedstrijdkalender van Oranje in 2018? Die telt nu al zeker vijf confrontaties met de wereldtop. Twee keer tegen Frankrijk. Twee keer tegen Duitsland. Eén oefen duel met Engeland. En er is kans op méér topaffiches op data die de KNVB binnenkort definitiefin- vult. „Die verdere invulling gaat mede in samenspraak met de nieuwe bondscoach", zei KNVB- directeur Eric Gudde na de Nati ons Leagueloting van gisteren in Lausanne. Of die bondscoach nou Ronald Koeman, Frank de Boer, Peter Bosz of toch nog een verras sende andere naam wordt, de be ste man kan zijn borst natmaken. Het kan zomaar zijn dat hij Oranje dit jaar gaat coachen in elf inter lands en er acht verliest. Na zo'n loting, tegen Duitsland en Frankrijk, is de vraag nóg actu eler: welke coach durft zich te committeren aan Oranje? En voor hoe lang? Ook Gudde is benieuwd. „We zijn zover dat we het maken van een lijstje met namen groten deels hebben afgerond. Maar net zo goed als wij onze eisen hebben, zullen kandidaten die ook hebben. Er is nog niks beslist. Ook niet in het dossier van technisch direc teur." De derde week van februari, die heeft Gudde nu als ruwe deadline staan. „Als alles duidelijk is om streeks die week, is dat een maand voor de eerste oefeninterland te gen Engeland. Ik heb vooraf ge zegd dat ik honderd dagen wilde Feyenoord knokte gisteren om een puntje over de streep te trekken in de Galgenwaard, toen Robin van Persie aan de zijlijn verscheen. On der luid applaus meldde de topsco rer aller tijden van Oranje zich voor zijn eerste tien minuten in de ere divisie na 13,5 jaar afwezigheid. De 34-jarige nestelde zich in de punt van de aanval, daar waar zijn voor ganger Dylan Vente zo lang verlo ren had rondgelopen, omdat Feyen oord te weinig aan aanvallen was toegekomen. Een sprintje in de diepte waarbij hij koos voor een tikje op Kevin Diks. Een mislukt hakballetje op Jean-Paul Boëtius, een sluw duwtje in de rug van Rico Strieder, een doelpoging in buitenspelpositie en een kans alleen voor doelman Da- vid Jensen. Het was al best veel dat de routinier kon uitrichten in Utrecht. Een veelbelovende start van tien minuten, na pas twee vol ledige trainingen en nog een volle week voor de kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV, die het sei zoen van Feyenoord moet redden. De Rotterdammers worstelen voetballend nog net zo als voor de winterstop. In Utrecht lag de defen sie soms wagenwijd open. Maar Zakaria Labyad, Gyrano Kerk en Cyriel Dessers maakten geen ge bruik van de zee aan ruimte die keer op keer werd aangeboden. Geduldig Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst lijkt ook minder ge duldig dan voorheen. Zo kon Re- nato Tapia na een uur inrukken. De Peruaan was het duel goed gestart, maar bij de gelijkmaker van FC Utrecht had hij zich wel erg makke lijk in de luren laten leggen door Kerk. Toen Tapia na rust begon met het inleveren van vrije ballen, was het voor Van Bronckhorst genoeg. Het doelpunt dat Tapia veroor zaakte had de ploeg van Jean-Paul donderdag 25 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Het oefenduel tussen het Oranje en Spanje op 27 maart gaat definitief niet door. Spanje speelt in aanloop naar het WK liever tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander. Trainer Robert Molenaar kan bij Roda JC geen beroep meer doen op verdediger Frederic Ananou (20). Hij vertrekt per direct naar het Duitse FC Ingolstadt 04. De Duitser Marcel Halstenberg (26) mist vrijwel zeker het WK van komende zomer in Rusland. De verdediger van RB Leipzig heeft een kruisband in zijn linkerknie gescheurd. - IOC-voorzitter Thomas Bach vindt het jammer dat Camiel Eurlings is gestopt als lid van het Internationaal Olympisch Comité. De wereldbe ker is begon nen aan een rondreis over de aardbol. De trofee is gearri veerd bij de eerste halte: Sri Lanka. De beker passeert nog eens 53 landen voordat Rusland wordt bereikt. In dat land begint op 14 juni het WK. Guido Carrillo stapt over naar Southampton. De Argentijnse aanvaller (26) is door de Pre mier League club overgeno men van AS Monaco en heeft naar ver luidt 22 miljoen euro gekost. Michael O'Neill (48) blijft ver moedelijk nog wel even bondscoach van Noord-ler- land. De trainer heeft zijn con tract verlengd tot 2024. O'Neill is sinds 2011 in functie. Presteren én bouwen tegen de wereldtop ■■U IftÉ mrn Maarten Wijffels Rotterdam Eric Gudde was gisteren aan wezig bij de loting, fotoepa Feyenoord liet ook gisteren geen geweldige indruk achter. Bovendien verspeelde de ploeg weer twee punten in Utrecht. Maar de rentree van Robin van Persie kan de ploeg een houvast gaan bieden. Mikos Gouka Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22