Suriname 20 MEE ANGELA KIJKT TV MUSICAL AWARDS De musical Was Getekend, Annie M.G. Schmidt 'is met vier prijzen de grote winnaar geworden tijdens de Musical Awards 2018. Behalve de winst als beste musical, won Simone Kleinsma als beste hoofdrolspeelster. Acda wint twee awards 8x Kim in Nederland Quote van de dag Het mag dan de warmste 24 januari ooit zijn, bij SBS 6 scheen dinsdagavond pas echt de zon. Door het muzikale duo Nick Simon die samen met hun kom paan Kees Tol in Suriname op missie zijn: het scoren van een hit daar. Die rode draad van de zoveelste reeks van De Muzikale Droom (voorheen TheDream mag u onmiddellijk vergeten. Of in elk geval met een vette knipoog nemen, ook al sleept Kees braaf elke aflevering met een flipover om in kaart te brengen hoe ze ervoor staan en wat de volgende stappen worden. Het is slechts een alibi om het drietal met een camerateam in hun kielzog door een exotisch buitenland te laten struinen en daar leuke dingen te doen en dito mensen te ontmoeten. En om Nick en Simon te pas en te onpas de gitaar te laten trekken en een moppie te laten zingen natuurlijk. Op straat, bij het zwembad, in het donker onder de veranda van een kickbokskampioene die hen na een knokpartijtje in de ring trakteerde op een overvloedige Surinaamse maaltijd. Niks mis mee, behalve als je de liedjes van de Simon Garfunkel van het IJsselmeer niet trekt. Het is verre van nieuw, ik heb het in alle mogelijke varianten al tientallen zo niet hon derd keer gezien, ook in Talenten zonder Cen ten. Maar toch zap ik elke week weer naar Nick, Simon en Kees. En niet alleen omdat die muziek van de eerste twee in de loop der ja ren steeds beter wordt. Maar vanwege de che mie tussen de drie. Natuurlijk is lang niet al les in het programma zo spontaan als de he ren ons willen doen geloven. Maar dat maakt geen bal uit. Want de kameraadschap, die is echt. Dat voel je door het tv-scherm heen. De ongein, het slappe geouwehoer, het elkaar liefdevol afzeiken; het blijft vermake lijk én aanstekelijk. Vooral het plat Volen- dams dat ze onderling praten. En wel zo plat, dat ondertiteling het merendeel van de afle vering onontbeerlijk is, zelfs voor wie al een kleine vijftien jaar naar Volendammers op tv kijkt. Maar juist daardoor werkt het. Daardoor geloof ik dat de drie voor de camera's net zo met elkaar babbelen en kibbelen als aan de bar van hun stamkroeg op De Dijk in hun thuisdorp. Waarom moesten ze eigenlijk helemaal naar Suriname? Het zou fantastisch zijn om Paul Witteman op de bok te zien De prijs betekende voor Simone Kleinsma (59) een emotioneel moment in de show. Kleinsma verloor vlak voor de repetities haar echtgenoot Guus Verstraete, maar speelde de rol van Annie M.G. Schmidt toch. De voorstelling over het leven van de kinderboekenschrijfster was vol gens de jury toch al beste Grote Mu sical van het afgelopen jaar. Daarmee versloeg Annie M.G. Schmidt de con currenten De Marathon en Fiddler on the Roof. De beste mannelijke hoofdrolspe ler was wel afkomstig uit laatstge noemde klassieker, die deze herfst voor de derde keer op het Neder landse toneel kwam. De eerste uit voering van de rol van Tevye, in 1967 door Lex Goudsmit, gold lang als de standaard, maar Thomas Acda zette zijn geheel eigen versie neer en kreeg voor zijn musicaldebuut meteen een Musical Award. Hij werd samen met zijn schrijfpartner David Middelhoff ook onderscheiden voor de liedjes die hij maakte voor de musicalver sie van De Marathon. Derde keer Voor Marjolijn Touw (55) was de prijs voor haar bijrol in Annie M.G. Schmidt haar derde Musical Award uit haar loopbaan: „Maar iedere keer ben ik weer zo verbaasd als ik hem in mijn handen heb." Haar mannelijke evenknie werd Han Oldigs, die werd bekroond voor zijn spel in de musical My Fair Lady. Oldigs overschreed de beschikbare tijd voor zijn dankwoord in het Scheveningse Circustheater ruimschoots. Tot het grootste Ik ben iedere keer weer zo verbaasd als ik de Musical Award in mijn handen heb talent van musicalland werd Jacob de Groot verkozen. Hij speelt momen teel in Fiddler on the Roof, geregis seerd door Ruut Weissman. Die was niet bij de première van zijn eigen musical aanwezig na beschuldigin gen van seksuele intimidatie. Pleidooi De Groot noemde de affaire in zijn dankwoord niet, maar hield wel een pleidooi tegen 'iedereen die denkt zomaar de wijsheid in pacht te heb ben'. Hij pleitte voor 'een wereld waarin we niet bang of voorzichtig, maar wel zorgvuldiger zullen zijn.' De prijzen voor de beste hoofdrol spelers in kleine musicals gingen naar Renée van Wijnberg Liesbeth List, de musicalen Stanley Burleson, die de hoofdrol speelt in From Sammy with Love over het leven van Sammy Davis Junior. On Your Feet, over het leven van zangeres Gloria Estefan met in de hoofdrollen Vajèn van den Bosch, Jim Bakkum en Tommie Christiaan, viel geheel buiten de reguliere jury prijzen. Wel kreeg de musical een donderdag 25 januari 2018 MUSICAL Thomas Acda heeft gisteren tijdens het Mu sical Awards Gala twee prij zen gepakt. De zanger/acteur won voor zijn muziek in De Marathon en werd beste acteur in een grote musical (Fiddler on the Roof). Simone Kleinsma won bij de vrouwen (l/l/as Getekend, Annie M.G.). MUZIEK Zangeres Kim Wilde komt in november voor acht shows naar Nederland. Ze geeft optre dens in Eindho ven, Apeldoorn, Assen, Utrecht, Lelystad, Lei den, Haarlem en Dordrecht. De 57-jarige Wilde had in de jaren 80 grote hits met Kids in America en Cambodia. De kaartverkoop begint morgen. Stefan Raatgever Frits Sissing mag een nieuw seizoen van het diri gentenprogramma Maestro maken en noemt op Radio 10 zijn droomkandidaat. —Marjolijn Touw T Thomas Acda: prachtige, geheel eigen versie van Tevye. fotowilliam RUTTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20