Nu 980,- A9l° nu 960,- woon square 15 Apeldoornse opgepakt in Turkije bij antiterreuractie Het leven lacht Xaviera niet toe. Ze wordt jong zwanger en heeft een moeilijke jeugd. De jonge Apel doornse met Antilliaans-Neder- landse roots woont 'overal en ner gens'. Ze haalt haar examen vmbo, maar kan haar vervolgopleiding niet voltooien en belandt met haar zoontje op straat, vertelt ze op Face- book. Via haar zus komt ze in con tact met de islam. Een verhaal over 'het paradijs' spreekt haar aan en in 2013 doet ze haar geloofsbelijdenis in de As Soenna-moskee in Apel doorn. Xaviera schrijft er met graagte over op de Facebook-pagina 'Islam en wij'. Hoe ze in de islam het ware geloof ontdekt. Hoe ze naar het pa radijs hunkert. Maar waarom denkt ze dat te vinden in Syrië? Wie heeft haar dat verteld? Wat deed ze daar? En nu ze opgepakt is in Turkije: is ze teleurgesteld geraakt in het kalifaat? Of zit haar hoofd nog vol IS-ge- dachtegoed? Heilige oorlog Het zijn vragen waar familie maar ook het Openbaar Ministerie graag een antwoord op willen. Xaviera is een van de 280 Nederlanders die sinds 2012 afreisden naar de 'heilige oorlog'. Nederland wil ze allemaal voor de rechter brengen, zegt Wim de Bruin van het OM. De Nederlandse journaliste Brenda Stoter Boscolo is een van de weinigen die kort contact had met Xaviera in haar tijd in het kalifaat. „Ik deed onderzoek naar de vrou wen bij IS. Ik heb een tijd haar ac counts gevolgd op social media." Daarop was Xaviera behoorlijk ac tief, zegt Stoter. „Maar ze was lastig te volgen. Accounts werden verwij derd, en dan kwam ze terug onder andere namen." Toen de Maastrichtse IS-strijd- ster Sterlina terugkwam naar Ne derland, hadden Stoter en Xaviera enige tijd contact, vertelt ze.Xa viera vond het jammer, ze was te leurgesteld in haar." De Apel doornse liet op Twitter een foto zien van een paar vrouwen met veel kinderen. „Dat was haar ideaal beeld, een groot gezin." Voor zover bekend heeft Xaviera haar in Nederland geboren zoontje achtergelaten. Of ze daar kinderen heeft gekregen, is niet bekend. Gis teren lieten Turkse media beelden zien van de arrestatie van ruim tien vermeende IS-strijders. Een van hen lijkt de Apeldoornse Xaviera te zijn. Er komen geen kinderen in beeld. Wat haar verder bewoog, blijft onduidelijk. Bij de As Soenna-mos kee in Apeldoorn gaat bij het horen van haar naam geen belletje rinke len. Kan best dat ze er wel een paar keer is geweest, zegt bestuurslid Rachid Ilyantioui. De moskee houdt geen administratie bij van bekeerlingen. „Iedereen is vrij om zich te bekeren bij de moskee", zegt Ilyantioui. Erg is het wel, dat de Apeldoornse radicaliseerde, zegt Ilyantioui. „Niet omdat ze uit Apel doorn komt. Het is altijd erg als ie mand radicaliseert." Bij de vmbo-school willen ze niets kwijt over Xaviera. Aanbellen bij familieleden in Apeldoorn le vert evenmin iets op. Een familie lid wil slechts een ding kwijt over de zaak: „Ik wil er niets mee te ma ken hebben." hair Eagle Schitterende, trendy hoekcombinatie in Supreme met ;ign-topper! Leverbaar in een groot aantal bekledingen, kleuren en 1280,-. Als 2,5+Hoek+2,5 inclusief 3 sierkussens: Compleet interieur Newport old white/clay top ïer 3+2 zits Bronx Royaal relaxbankstel met vier manuele relaxsystemen. Uitgevoerd in Supreme. rl Normaal CBW-erfeend donderdag 25 januari 2018 GO Xaviera zocht het paradijs bij IS Nederland vraagt Turkije om de uitlevering van IS-bruid Xaviera S. De 24-jarige Apeldoornse werd dinsdag opgepakt in de Turkse stad Urfa, samen met twaalf anderen. Wat bewoog de jonge Apeldoornse om naar Syrië af te reizen? Gerald Meijer André Valkeman Urfa VATi De arresta tie van IS- aanhangers in Turkije. Xaviera zou een van hen zijn. FOTOVATANTV TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel inclusief 3+2 zits of hoekbankstel Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten! k o^-/ - Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost In alle bovenstaande filialen Is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond www.woonsquare.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15