'Kritiek op nepnieuws, niet op de media' 'Noem heel Holland voor toeristen Amsterdam' 13 INGESTORT FOUTJE BIJ DE BUREN Er moet een deltaplan toerisme komen, waarin plannen worden gemaakt om toerisme beter te spreiden over Nederland. Daar voor pleitte de Recron, de brancheorganisatie van recreatie- bedrijven in Nederland, gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer. „Dit vergt poli tieke visie voor de lange termijn", stelde directeur Monique van der Sanden. „Een gast laat zich moei lijk sturen. Iedereen wil naar de metropool." Die metropool is Amsterdam, en die stad gaat gebukt onder de steeds groter wordende overlast. Tegelijkertijd is toerisme één van de pijlers onder de hoofdstedelijke economie. De Amsterdamse wet houder Udo Koek stelde dat Am sterdam die overlast niet alleen kan tegengaan. „Doe ons sugges ties aan de hand, denk met ons mee", zo riep hij Kamerleden op. Het einde van de overlast is voor Amsterdam niet in zicht. Sterker: het toerismebureau van de VN be cijferde dat er in 2030 50 procent meer reizigers zullen zijn. Dat be tekent voor de hoofdstad tussen 7 en 8 miljoen extra gasten, stelde directeur Jos Vranken van het Ne derlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC). Vijf Kamerleden van D66, CDA, VVD, SP en GroenLinks namen deel aan de hoorzitting met des kundigen, brancheverenigingen en meerdere gemeenten. i Hoofdstad gaat gebuktonder toerisme en wil bezoekers spreiden De Amsterdamse D66-wethou- der Udo Koek zegt dat Amsterdam 'al doet wat het kan' om toeristen over de stad te verspreiden. „Er zijn ideeën voor dependances van grotere musea in andere delen van de stad; denk aan de Zuidas. Maar daar hangt wel een prijskaartje aan." Ook gaat de gemeente de Passenger Terminal Amsterdam (PTA) verplaatsen van de locatie naast het station naar de Coenha- ven. Volgens Stephen Hodes van adviesbureau LAgroep is de ver plaatsing van de cruiseterminal een schijnoplossing. Hij wijst erop dat de verplaatsing van de PTA naar het Westelijk Havengebied ook zorgt voor een grotere sluis, waardoor er grotere schepen met meer toeristen terechtkunnen. Ook zal het aantal schepen ver dubbelen. „Die mensen gaan van daaruit écht wel met de bus naar Amsterdam. De massa volgt de massa." Vranken van de NBTC noemt het 'essentieel om vast te stellen dat Nederland groter is dan Am sterdam'. Hij vergelijkt het met de etalage van de Bijenkorf: de ramen worden gebruikt om te laten zien wat er in de winkel nog meer te vinden is. Die rol moet Amster dam ook voor Nederland krijgen. Wethouder Nico Slagter van de gemeente Stede Broec noemt zijn regio, Westfriesland, 'Holland bo ven Amsterdam' in de hoop meer toeristen te trekken. „Noem bij wijze van spreken heel Holland Amsterdam", jubelt hij, verwij zend naar Amsterdam Beach (Zandvoort) en Amsterdam Castle (Muiderslot). Dat helpt, stelt Koek. „Alle toeristen willen gezegd heb ben dat ze in Amsterdam zijn ge weest." Uit Nederland kwam onlangs veel kritiek toen bleek dat NPO Ra dio, De Gelderlander, The Post Online en GeenStijl als desinformerende media waren opgenomen in de da tabase van EU versus Disinfo. In en kele berichten van deze organisa ties had volgens de taskforce pro- Russische propaganda de overhand gekregen. Bij vermeend nepnieuws wordt de verspreider wel genoemd in de databank, maar niet meer ge brandmerkt als organisatie die zich structureel schuldig zou maken aan het verspreiden van desinformatie. „Onze intentie is om de boodschap eruit te lichten, niet het medium. Als desinformatie die voortkomt uit het pro-Russische ecosysteem erin slaagt door te dringen tot een solide westers medium, is dat een van de grootse successen van een desinformatiecampagne. De bood schap krijgt opeens een compleet nieuwe legitimatie." www.dejongintra.nl/campings Reissom excl. 19,50 reserveringskosten 2018 donderdag 25 januari 2018 GO Vermoedelijk door nieuw- bouwwerkzaamheden bij de buren, is gisteren in Venlo een huis ingestort. De Marokkaanse El Batoul Douhdouh (80) is dan slechts een paar seconden haar huis uit. De vrouw zit 's middags rond vier uur rustig televisie te kijken, als er plots wordt geschreeuwd. Een bouwvakker die aan de nieuwbouw ernaast aan het werk is, probeert haar bij de deur te waarschuwen dat ze moet vluchten. Hij ziet namelijk hoe de gevel van het huis lang zaam bezwijkt. Maar Douhdouh, die amper Nederlands spreekt, reageert niet. Dat doet ze wél als een landgenoot uit een nabij gelegen kapsalon komt aanren nen. Hij maakte haar in eigen taal duidelijk dat er haast gebo den is. Een paar seconden later staat Douhdouh op straat. Nét op tijd om te zien hoe haar huis in elkaar klapte. FOTO ANP De Tweede Kamer wil toeristen meer over Nederland versprei den. Oftewel: hoe de drukte in Amsterdam te bestrijden. Maar hoe? „De massa volgt de massa." Hanneke Keultjes Den Haag BRUSSEL De EU-werkgroep die nepnieuws verzamelt, nagelt voortaan nieuwsorganisaties die desinformatie zouden versprei den niet meer aan de schand paal. De taskforce zegt hiermee te gemoet te komen aan bezwaren. A Amsterdam zucht onder het massatoerisme, waar het echter ook goed aan verdient, fotoanp Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur en€2,50 Calamiteitenfonds 2016 2017 Kroatië, Eiland Krk Camping Njivice** reiscode: kcnjiOI 2 personen 8 dagen vanaf 116 p.p.* Frankrijk, Dröme Provenqale Huttopia Dieulefit*** reiscode: kcdiuOI 2 personen 8 dagen vanaf 234 p.p.* NA Italië, Gardameer BaiaVerde**** reiscode: kcmgrOI 2 personen 8 dagen vanaf 174 p.p.* Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13