Schijnlente schaadt nieuwe plantjes k L Veluwse Bron hotel EUWS 11 Aanklacht wegens misbruik van minderjarige, zwakbegaafde meisjes Vijfjaar cel en tbs hangt de voormalige penningmeester van een kerk in Den Haag boven het hoofd. Hij zou tonnen achterover hebben gedrukt voor seks met minderjarige, zwakbegaafde meisjes. 'Ik had geluk', zei een van de slacht offers bij een studioverhoor bij de politie. Ze had net verteld dat ze over zich heen had laten plassen, een kap over haar hoofd kreeg en dat haar borsten blauw waren ge worden door de klemmen die ze erop kreeg. Ze kreeg ervoor be taald - ook al zou ze nog geen 18 zijn geweest - maar wat haar overkwam toen ze uiteindelijk bij Richard B. op een seksdate belandde, wilde ze niet. Helemaal niet. Maar het kon veel erger, vertelde ze haar verhoor ders over de jonge vrouw met wie ze in een huis woonde. Ze had haar na een weekend met urenlange 'sessies' met B. in een hotel al meer malen bont en blauw zien thuisko men. Het werd steeds extremer, ver telde deze jonge vrouw toen zij bij de politie verslag deed van haar seksdates met B.. Eerst had ze nog het gevoel dat hij haar bijzonder vond. Ze kon een stopwoord ge bruiken als ze vond dat B. haar te veel pijn deed, maar later kon dat B. ook niet meer tegenhouden. Hij ging door, steeds verder. Waterboarden Stap voor stap beschreef de aankla ger gisteren hoe deze vrouw het slachtoffer zou zijn geworden van B. Ze werd in de wc-pot gewater- board tot ze echt dacht dat ze zou verdrinken, er werden naalden en een haak gezet op tere plekken. Ge- Aan buitenkant was niet te zien dat het ging om zwakbegaafden slagen met alles wat maar voorhan den was. Maar hij vertelde ook dat ze minder geld kreeg omdat het een moment lang helemaal zwart voor haar ogen werd. Het waren dates waaraan deze vrouw zich niet wist te ontworste len. Haar verstandelijke vermogens zijn beperkt, haar emotionele ont wikkeling is die van een peuter, op sommige vlakken nog beperkter, van een baby. Ze had immers een contract, een sekscontract zo ver telde ze de politie. Daarin stonden precies alle handelingen beschre ven die waren toegestaan. En B. had verteld dat je je aan een contract moest houden. Anders zou het nog erger worden. Daarom. Om maar te zwijgen over het feit dat hij veel ou der was en met woorden haar steeds weer wist te manipuleren tot ze weer deed wat ze niet wilde. Aanklacht Uiteindelijk klopte ze toch bij een hulpverlener aan, omdat ze pijn in haar buik bleef houden. Die stapte naar de politie toen ze hoorde dat die pijn waarschijnlijk bij een van de seksdates van het meisje was ontstaan. Daar ontdekte ze dat ze niet de eerste was die naar de poli tie stapte. Een andere vrouw bleek zich ook te hebben gemeld - 'dit mag nooit een ander meisje overko men'- en zo werd de zaak groter tot het Openbaar Ministerie bij elkaar vier vrouwen had die de man aan klaagden. De zaak werd nog omvangrijker, toen ineens ook de kerk van B. zich meldde. Hun penningmeester, een man waarvan ze altijd hadden ge dacht dat hij stipt en accuraat was, met hart voor de kerk, had ruim vijf ton achterover gedrukt. B. werd ontmaskerd en hij gaf meteen toe. Het geld had hij nodig gehad om zijn seksuele uitspattingen te be kostigen. En die waren sterker dan alles wat de kerk hem tot nu toe had geleerd. Voor B. voelde die ontdekking als een bevrijding. Zijn dubbelleven kwam eindelijk uit. Hij ging met een in behandeling. De psycholoog en psychiater die hem onderzoch ten, vonden bij hem een stoornis op het gebied van seksueel sadisme en een persoonlijkheidsstoornis met antisociale en narcistische trekken. Dwangverpleging Maar de spijt en de behandeling van de voormalige penningmeester van de kerk is voor het Openbaar Minis terie niet genoeg. De aanklager wil hem vijfjaar de cel in hebben plus een tbs-behandeling onder voor waarden die omgezet wordt in dwangverpleging zodra hij zich daar niet aan houdt. Maar het enige feit waarvoor B. de cel in wil draaien, is zijn fraude. Van zijn seksuele voorkeur doet hij weliswaar 'afstand', maar met kracht ontkent hij dat hij strafbare feiten met de meisjes heeft ge pleegd. Elke seksuele handeling ge beurde met wederzijds goedvinden en de meisjes waren meerderjarig, stelt hij. Bovendien houdt hij vol dat hij geen enkel idee had dat een paar van hen zo zwakbegaafd wa ren. „Dat is aan de buitenkant ook niet te zien", zei zijn advocaat gis teren. „Je moet het doen met indi recte signalen, bijvoorbeeld als het gaat over geldbeheer. Maar daarover hadden ze het nooit." Zijn advocaat hamerde er juist op dat de meisjes vrijwillig kwamen, soms zelf con tact met hem zochten. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Nu al plantjes kopen lijkt voor barig, omdat het nog kan gaan vriezen. „Het is fijn om te merken dat men weer enthousiast wordt en lekker de tuin in wil om kleur aan te brengen en een voor jaars- gevoel te krijgen. Toch is het ver standig om even goed na te den ken voordat je de winkel leeg koopt en straks teleurgesteld bent." Het klimaat is aan het verande ren en dat betekent dat het steeds warmer aan het worden is met in - de winter zelfs temperaturen tot 15 graden, zoals gisteren. Maar juist februari kan zeer koud zijn. „Als je daar geen rekening mee houdt, kunnen je planten kapot vriezen." Maar niet alle planten zijn van het fragiele soort, dus er is nog hoop voor mensen die al wat bloeiers in huis hebben ge haald. „Veel van de planten die nu in de winkel staan kunnen prima vorst hebben. Zoals pri mula, viooltjes en diverse soorten bollen op pot zoals narcissen en blauwe druifjes. Beter en duurza mer is natuurlijk bollen te plan ten in het najaar. Dan weet je ze ker dat ze mooi uitlopen en er niets kapot vriest. De natuur re gelt het dan zelf." Hoekstra raadt aan om in het tuincentrum na te vragen of planten geschikt zijn om nu al te planten. Mocht het binnenkort toch gaan vriezen, dan kunnen de plantjes worden afgedekt met stro of bladeren. „Wie zeker wil weten dat het net gekochte groen het gaat redden, moet de boel even binnen zetten." O 3 dan Gelderse Poort Biesbosch rondvaart www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg donderdag 25 januari 2018 GO 'Gruwelseks door kerklid' Jorina Haspels Den Haag Richard B. wil alleen voor fraude de cel in. De seks gebeurde volgens hem met wederzijds goedvinden. ILLUSTRATIE FELIX GUÉRAIN -Advocaat verdachte ROTTERDAM Hoge buitentem peraturen brengen veel tuinbe- zitters in de verleiding om nieuwe aanplant in huis te halen. Tuinexpert en groenlief- hebber Lodewijk Hoekstra raad dat af. W' Lodewijk Hoekstra, fotoanp Verblijf 3 dagen op de Veluwe incl. entree tot de Veluwse Bron t.w.v. 33,50 p.p. 2 nachten in 4* Fletcher Hotel Epe-Zwolle (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Inclusief 1 dag entree tot de Veluwse Bron Gratis parkeren, wifi en binnenzwembad 3* Fletcher De Gelderse Poort (7,7) 3* Hotel Port of Moerdijk (7,5) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Incl. rondvaart Biesbosch van 2 uur Gratis wifi en parkeren 2 nachten incl. ontbijt C/I 50 Betaal pas bij aankomst w7«" Gratis parkeren en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11