Minister: kalifaatkind niet actief terughalen Nog een Nederlandse kandidaat voor Oscar REIS VAN DE WEEK 9 Effeweg.nl of bel 08810 30 800 GELDIG T/M 31-01-2018 Deze krant meldde afgelopen weekend dat zo'n 100 kinderen met hun moeders onder erbarmelijke omstandigheden in kampen ver blijven, nu het kalifaat in elkaar is gezakt. De vaders zijn vaak uit beeld: dood, aan het front of in de gevangenis. Nederland biedt zelf geen actieve hulp om de kinderen weg te halen. De coalitiepartijen zijn verdeeld over de kwestie. De Christenunie en D66 vinden dat deze kinderen uiteindelijk wel moeten worden geholpen om terug te keren, mocht noodhulp niet effectief blijken. De beide andere regeringspartijen, WD en CDA, zijn tegen. „Als ou ders Nederland hebben verlaten om zich aan te sluiten bij IS, hebben ze bewust gekozen als terrorist onze vrije democratische rechtstaat te bestrijden", constateerde het li berale Kamerlid Arno Rutte deze week. „We moeten hen of hun kin deren daarom absoluut niet naar Nederland terughalen!" Grapperhaus sluit zich bij VVD en CDA aan. „Wij halen zelf geen mensen terug die zich in het strijd gebied bevinden. Ik vind het ook heel schrijnend dat kinderen zijn meegenomen naar het strijdge bied." Als moeders met kinderen zich melden bij een Nederlandse consulaat, dan worden ze volgens de minister wél teruggehaald. OSCARNOMINATIES VOORSPELLING ARJEN TUITEN Beste Film: Beste Acteur: Beste Actrice: Beste Regie: AANBIEDING! €20,- KORTING woensdag 24 januari 2018 Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 24-01-2018 t/m 31-01-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. Nederland zal kinderen in nood van jihadgangers niet op eigen houtje terughalen naar ons land. Minister Ferd Grapperhaus (Jus titie en Veiligheid) maakte dat gistermiddag duidelijk in de Tweede Kamer. Edwin van der Aa Den Haag Een schitterende reis langs de mooiste kusten en graafschappen van Ierland! Tjjdens deze reis bezoekt u o.a. de steden Dublin en Belfast, de machtige Giant's Causeway, het maanlandschap van The Burren en de imposante Cliffs of Moher. U doorkruist de regio's Donegal, waar u zich aan het eind van de wereld waant, het veelbezongen Connemara en de wereldberoemde Ring of Kerry. Een reis naar de rand van Europa, die een onuitwisbare indruk zal achterlaten! INCLUSIEF VERTREKDATA EN PRIJZEN 11 hotelovernachtingen ÏZÜ'" 11 maal ontbijt en diner 4 bootovertochten Begeleiding door uw chauffeur reisleider 21 meiCf>69: €849,- 18 juniC899. €879,- 6 augustus€899;- €879,- 3 september£863;- €849,- Vervoer per Comfort Class touringcar 15 oktober€799;- €779,- PROGRAMMA Dagl Heenreis Dag 2 Reis naar Dublin Dag 3 Dublin Dag 4 Belfast Dag 5 Kustroute en Giant's Causeway Dag 6 Donegal Dag 7 Connemara Dag 8 Cliffs of Moher en The Burren Dag 9 Ring of Kerry Dag 10 Tipperary Dag 11 Naar Londen Dag 12 Terugreis Wie gaan de belangrijkste Oscars winnen begin maart? Filmredacteur Ab Zagt doet alvast enkele voorspellingen: Call Me By Your Name Darkest Hour Dunkirk Get Out Lady Bird Phantom Thread The Post The Shape of Water Timothée Chalamet (Call Me by Your Name) Daniël Day-Lewis (Phantom Thread) Daniël Kaluuya (Get Out) Gary Oldman (Darkest Hour) Sally Hawkins (The Shape of Water) Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Margot Robbie ft Tonya) Saoirse Ronan (Lady Bird) Christopher Nolan (Dunkirk) Jordan Peele (Get Out) Greta Gerwig (Lady Bird) Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) Three Billboards Outside Ebbing, Missouri Winnaar: Het gaat tussen The Shape of Wateren Three Billboards. De eerste film heeft meer inhoud en is origineler. Dus ik zet mijn geld op die film van Guillermo Del Toro. Denzei Washington (Roman J. Israël, Esq.) Winnaar: De overduidijke favoriet is Gary Oldman, zijn rol als Churchill is fenomenaal levensecht Meryl Streep (The Post) Winnares: Vermoedelijk Frances McDormand, maar haar jongere collega Saoirse Ronan is een gevaarlijke outsider. Guillermo del Toro (The Shape of Water) Winnaar: Del Toro heeft de sympathie, maar als de leden kiezen voor een vrouwelijke kandidaat kan men niet om Greta Gerwig heen. Behalve Hoyte van Hoytema maakt nog een Nederlander kans op een Oscar. De 37-jarige make- upartiest Arjen Tuiten (37) is voorgedragen voor zijn werk aan de film Wonder, waarin Julia Ro berts de hoofdrol speelt als moe der van een jongen met een mis vormd gezicht. De Nederlander was in Los Ange- les toen hij het nieuws hoorde. Insi ders hadden hem al voorspeld dat hij een redelijke kans had. Maar omdat er slechts drie kandidaten in deze categorie zijn, durfde hij niet al te veel hoop te koesteren. De in Friesland geboren Tuiten durft niet in te schatten wat zijn kansen zijn. „Maar deze nominatie neemt niemand mij meer af." Tuiten werkte de afgelopen vijftien jaar met talloze grote Hollywood- sterren. Hij verleende medewer king aan films als Maleficent Iron Man 2 en Thor. Op dit moment treft hij voorbereidingen voor Maleficent 2, met actrice Angelina Jolie. Hoyte van Hoytema aan het werk op de set van oorlogsfilm Dunkirk, geregisseerd door Christopher Nolan. Voor zijn werk is hij nu genomineerd voor een Oscar, fotobmelindasuegordon effeweg.nl Kortingscode EWREIS04 VERTREKGARANTIE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9