NYNKE DE JONG Verbijsterde justitie eist 16 jaar cel voor gruwelijke marteling €499 corendon Ima winterzon lost minutes óf Kzonmet vroegboekvoofdeel 6 Serenity Makadi Jasmme Palace Resort corendon.nl 023 75106 061 m Column veel van die vrouwen. Muntthee drinkers tegen wil en dank. Bijna de helft van de vrouwen tot 25 jaar zou liever meer werken dan ze nu doen. In de groep van 26 tot 30 jaar is dat nog een kwart. Maar de mogelijkheid moet er wel zijn. Maar wat óók uit het onderzoek bleek: vrouwen durven minder goed om meer uren te vragen. En ja vrouwen, dat mogen we onszelf dus aanrekenen. Je moet er wel om vragen hè? De eerste les van suc cesvolle mensen is dikwijls: spreek je dromen uit. Geef aan wat je wilt. Sla eens wat vaker met je vuist op het bureau van je baas. Want parttimen is prima, maar niet als je dat alleen maar doet omdat je niet om meer durft te vragen. Bijna de helft van de vrouwen tot 25 jaar werkt liever meer Lionel van G. (25) en Jaap S. (24) worden gezien als het tweetal dat de gruwelijke mishandelingen en bedreigingen regisseerde én uit voerde. Waar op de publieke tri bune bij familie van de verdach ten de tranen vloeiden nadat de strafeis klonk, bleven de mannen onbewogen. Ze leken totaal niet onder de indruk van het uitzicht op jarenlange detentie. Twee van de drie slachtoffers moesten het ontgelden omdat ze niet met hun handen van kleine meisjes konden afblijven. Dat ze daadwerkelijk kinderen hadden misbruikt, is nooit gebleken, maar toch vond het tweetal dat de mannen moesten worden ge straft. Ze zouden wel echte kerels van hen maken. Met publiek erbij, want de medeverdachten keken toe, spoorden de martelaars aan en maakten er zelfs filmpjes van. Eén van de slachtoffers werd ver kracht met een honkbalknuppel en werd gedwongen seks te heb ben met een homofiele buurman van een van de verdachten. Hij moest ontlasting van dieren en mensen eten, een vloer schoon likken en nog erger doorstaan. „Met deze verdachte zijn ze veel en veel te ver gegaan", zei de offi cier van justitie. „Na drie weken stond hij op instorten. Geestelijk en lichamelijk was hij in paniek. W Slachtoffers tot op het bot mishandeld, vernederd én gefilmd En de verdachten dachten dat ze ermee weg zouden komen. Ken nelijk vertrouwden Van G. en S. zo op hun intimiderende imago dat ze dachten dat niemand iets zou durven zeggen. Dat werkte een tijd lang." Ook de andere twee slachtof fers werden tot op het bot verne derd en mishandeld. Medever dachten grepen niet in. Zij hoor den straffen eisen van 100 uur werkstraf tot 7 jaar cel. Uitspraak volgende maand. Het Sociaal en Cultureel Planbureau kwam deze week met de uitkomsten van een onderzoek. Deze keer over werkende vrouwen. De Neder landse vrouw werkt nog altijd het minst van al haar Europese zus ters. Dit is al jaren bekend, het is een inmiddels totaal afgeknaagde stok waar alfamannetjes ons graag mee slaan. Die roepen dan iets over 'parttime wer kende, muntthee drinkende mutsen' et voilaveel vrouwen op dekast gejaagd. de uitkomsten van het onder zoek geplaatst. De overvloed aan vrouwelijke parttimers heeft ook te maken met het soort werk waarvoor ze zijn opgeleid. Veel van die vrouwen komen in de zorg of het onder wijs terecht, vakgebieden waar parttime werken inmiddels bijna de norm is. Vrouwen in de thuiszorg mogen vaak niet meer dan 32 uur per week werken, omdat meer wer ken slecht voor hun rug zou zijn. Pas afgestudeerde juffen hebben vaak geeneens zicht op een full time baan. Ik denk nog vaak met medelijden terug aan een televi siereportage die ik ooit zag, over invaljuffen die elke ochtend om zeven uur gedoucht en aangekleed bij de telefoon zitten, ho pend op een telefoontje van OBS De Zeven sprong die een dagje een juf voor groep 4 nodig heeft, omdat het juf Ada in de rug is geschoten. lll'fl II ll"ll II DAG ENg v VRUEGBÜtK nu vanaf nuvanaf! AU Inclusive AU Inclusive 31 JAN. €579 €549 €699 €579 €649 €539 499 v'a. €499 Direct oan het zandstrand 4 a-la-carterestaurants Leuk entertainment voor jong en oud Spa Center Meerdere zwembaden Beoordeeld met een 7.4 Aan het strand met een mooi huisrif Meerdere zwembaden Leuke animatie voor jong en oud Diverse a-la-carterestaurants Miniclub en een kinderbuffet in het restaurant Beoordeeld met een 8.4 woensdag 24 januari 2018 GO @nynke Muntthee Justitie heeft celstraffen van 16 jaar geëist tegen de twee hoofdverdachten die in de zomer van 2016 op weerzin wekkende wijze drie mannen uit Goeree-Overflakkee heb ben gemarteld. Sander Sonnemans Rotterdam Maar er werden deze keer heel wat kanttekeningen bij Bidden om een baantje: het is de reali teit voor Vertrek eSO) Voordelig Egypte Vertrek Feb Mn Apr. Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De extra vroegboekkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6