Tijdelijke activiteiten op Bierkaai in Hulst ANTI-SLIPCURSUS Sara Jansen wil kwaliteiten van heel leefbare stad tonen 7 Sara Jansen is een paar weken aan de slag als citymarketeervan Terneuzen. „Over een jaar kunnen mensen zien wat ik heb gedaan." Maak d# wintermaanden extra speciaal! Ook winkels, restaurants, musea of bioscopen kunnen tijdelijk op het platform aan het water of de locatie van het oude postkantoor komen. Iedereen die een leuk idee heeft, kan zich tot 5 maart melden bij de gemeente Hulst. Het college zal wel zijn zegen moeten geven. „Er wordt nu al regelmatig wat gedaan op de kade en dat zorgt altijd voor ambiance", zegt wet houder Diana van Damme. Dat moet structureler gebeuren met tijdelijke activiteiten. „Een jong leur, ik zeg maar wat, zou daar ook leuk zijn. Als het maar bij draagt aan de levendigheid van het gebied." De eerste pop-up initiatieven zouden in april al kunnen star ten. Ze kunnen er tot en met het najaar staan. „Op de kade kun nen er vijf a zes tegelijk komen, afhankelijk van de omvang." Nieuwbouw Het terrein van het voormalig postkantoor, bij de Keldermans poort, is ook een aangewezen ge bied. Al kan dat binnenkort ook fungeren als opslag voor de bouw van Residentie Graven hof, eveneens in De Nieuwe Bierkaai. Van Damme hoopt in februari of maart een overeen komst met een ontwikkelaar te tekenen voor nieuwbouw op die locatie. Er lopen serieuze ge sprekken om daar appartemen ten en een brasserie te bouwen. Ook is de kans groot dat er een oogarts komt. zv Het gaat goed met Ter neuzen. Winkelleeg stand daargelaten - dat probleem speelt immers in het hele land - heeft de stad het econo misch tij mee. Er wordt flink ge bouwd, de werkgelegenheid neemt toe en het gemeentebe stuur wint de strijd tegen de ver paupering. Toch denkt citymarke- teer Sara Jansen (35) dat haar werk meer zal opleveren dan het een voudigweg meeliften met een stad die het toch al goed doet. „We zul len het gaan zien", belooft ze. „Het zal zichtbaar zijn. We gaan Ter neuzen meer dan voorheen een gezicht geven." Wat een citymarketeer doet? „Het laten zien wat de kwaliteiten van de stad zijn, het initiëren van activiteiten en het ondersteunen van initiatieven. Ik kom heel veel mensen tegen met leuke ideeën voor de stad. Dan kijken we of we het laagje van de stad er overheen kunnen leggen. We bepalen zelf of het past bij Terneuzen. De Haven dagen bijvoorbeeld, dat is een an ker voor de stad." Wat precies Terneuzens is? Ze kan er niet meteen een antwoord op geven. „Tja, waar horen we ei genlijk bij? Dat is historisch zo ge groeid. Horen we bij België of Ne derland? Zijn we Spaans of Staats? Ik ben geboren in Amerika en woon sinds mijn achtste in Axel. Dat is wel een voordeel. Ik ken de stad Terneuzen maar ik kijk er toch op een afstandje, fris tegen aan." Water „Het is ook niet aan mij om het DNA van Terneuzen te bepalen, het gaat mij om de kwaliteiten van de stad. Hier is water. En dan kun je wel zeggen dat je dat in Vlissin- gen en Rotterdam ook hebt, het is wel echt bepalend voor de stad. Je merkt het in alles en Terneuzen heeft veel werkgelegenheid te danken aan de ligging aan het wa ter. We zijn geen Rotterdam of Amsterdam. We zijn gewoon een heel leefbare stad, we hebben alles Die iets tragere pas van Terneuzen, ik vind dat juist heel prettig en die underdogpositie hoeft hele maal niet. Ik ga niet mee in die ne- gativiteit. Je wilt toch een fijne omgeving voor jezelf en dan moet je dus vooruit." Kust „Voor zaken die je in echt grote steden vindt moet je altijd een eind rijden. Ik moet ook voor cur sussen in Amsterdam bijvoorbeeld altijd ver rijden. Maar ik ben het gewend, ik vind het niet erg. Ik heb het er voor over omdat ik het veel te fijn vind om hier te wonen. Hoe mooi is het dat je hier vlak bij de kust zit, je zit zo in de Belgische steden. Die iets tragere pas van Terneuzen, ik vind dat juist heel prettig." Van 129r- VOOr 59,-* Bestel uw tickets op pzc.nl/winteruitjes woensdag 24 januari 2018 Een nieuwe troef om gebied De Nieuwe Bierkaai in het centrum van Hulst levendiger te maken. Pop-up initiatieven moeten er komen, als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt. Die kun nen variëren van een levend standbeeld tot een rijdende bar of zelfs een poppenkast. Bob Maes Hulst 'Underdogpositie hoeft niet' Guido van der Heijden Terneuzen Sara Jansen belooft dat Ter neuzen over een jaar ziet wat de citymarketeer heeft bereikt. FOTO PETER NICOLAI - Sara Jansen, citymarketeer Korte theoriesessie Algemene voertuigbeheersing Rem- en uitwijkoefeningen Over- en onderstuurtraining Ijsbaan Noodstopoefening Gripcirkel Y-oefening De training duurt 3 uur, is inclusief auto, en kan ook als voucher (cadeau) gekocht worden. SAFETY EXPERIENCE CENTER - ROSMALEN Tickets zijn geldig tot 12 maanden na aankoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55