Gemeenteraad is onthutst over situatie Thoolse haven 'Refocentra kunnen leiden tot leegstand' 6 Constructiefout laat gevel nieuwbouw kaal Ze hingen er wel even, die zonne panelen. Dat was eind november, toen de grootschalige verbouwing van bijna een jaar van de school voor reformatorisch beroepsonder wijs was afgerond. Aan de zijde van de Patijnweg is het bestaande ge bouw fors uitgebreid. „Bij de ope ning op 23 november hing alles aan de muur", zegt Timmerman. „Maar de volgende morgen zag ik twee zonnepanelen die scheef hingen. Tegen de tijd dat de constructeur uit Tilburg was gearriveerd, lagen er al een paar op de grond." Omwille van de veiligheid zijn vervolgens alle zonnepanelen van de muur gehaald. Het ging om zo'n negentig stuks. „En sindsdien zie je dus die plastic wand. Maar je wilt ook niet dat iemand zo'n ding op zijn hoofd krijgt." Ondeugdelijk De panelen waren met een speciale constructie aan de muur bevestigd. Uiteindelijk bleek dat bij zeven exemplaren ondeugdelijk te zijn gebeurd. Timmerman spreekt van een 'aanfluiting'. „Het is geen ge- Het is geen gezicht, ik heb plaatsvervangende schaamte - Evert Timmerman, directeur zicht, ik heb plaatsvervangende schaamte." Volgens de directeur is nog niet duidelijk wanneer de zon nepanelen opnieuw worden ge plaatst. „De leverancier en con structeur zijn nog met elkaar in conclaaf, maar wij hebben ons on genoegen zeker laten blijken." Het betekent ook dat de school voorlopig nog even geen profijt heeft van de kostenbesparing die de zonnecentrale moet opleveren. „Uiteindelijk is het de bedoeling dat het gebouw energieneutraal is", zegt Timmerman. Overigens is vol gens hem binnen in de school niets te merken van de 'open' kopgevel. En ook het onderwijs lijdt er niet onder, het Hoornbeeck College werd vorige maand door de Keuze gids MBO voor het negende jaar op rij gekozen als de beste mbo-oplei- ding van het land. Behalve in Goes zijn er vestigingen in Rotterdam, Gouda, Amersfoort, Kampen en Apeldoorn. De verbouwing in Goes kostte zo'n vier miljoen euro. Er volgen nu ruim 700 leerlingen onderwijs, een deel van hen zat voorheen in een dependance aan de Lijnbaan. Die slechte staat kwam twee jaar ge leden naar voren tijdens een inspec tie van de gemeente. In oktober bleek de staat nog slechter dan ver wacht. Palen, liggers en beplanking zijn aangetast door houtrot. Voor het vervangen van de steiger is bijna zes ton nodig. Frits Hendriks, de enige bootbewoner in de haven, en Hans van der Wart van watersport vereniging De Kogge stellen dat ge faseerd vervangen van de aangetaste houten delen goed mogelijk is. Kost minder, levert minder overlast op en daarmee blijft het historische ka rakter van de haven intact. Het inspraakmoment leverde de nodige vragen op bij de raadsleden. „Had u niet tien jaar eerder aan de bel kunnen trekken?", zei Cor Ou- desluijs namens ABT. Volgens Hen driks was er geen reden aan de bel te trekken. „Ik nodig alle raadsleden uit op mijn schip, dan gaan we met 207.000 kilo aan de steiger hangen. Er gebeurt dan niets." De haven pri vatiseren is volgens Hendriks ge probeerd, zonder succes. Arjen Quist (SGP) begrijpt niet hoe het kan dat Tholen jarenlang te weinig geld heeft gereserveerd voor ver vangen van de steigers. „Hoe zorgen we dat dit over veertig jaar niet weer gebeurt? En hoe is de situatie in an dere havens?" Had u niet tien jaar eerder aan de bel kunnen trekken? Bij wethouder Jan Harmsen zit de schrik er behoorlijk in. Hij heeft het onderwerp van de agenda ge schrapt. Jan Heshof (PvdA) is blij met dat voorstel en stelt voor snel iets te doen aan de veiligheid waar nodig. Zorgorganisatie Cedrah wil 20 zorg- appartementen aan de Dorpsstraat in Krabbendijke (Plan Kelders) en 30 appartementen aan de Damstraat in Yerseke (het voormalige Vredelust) bouwen. In Yerseke komen daar nog eens 16 studio's voor gehandicapten bij, zo liet Cedrah in november aan de PZC weten. Jumelet is bang dat de reformato rische wooncentra leiden tot een verdere tweedeling in de maat schappij en dat bestaande zorgcen tra nadelige gevolgen ondervinden. Dat laatste mag niet gebeuren, vindt het Reimerswaalse college. Om te voorkomen dat Nieulande in Krab bendijke en Moerzicht in Yerseke straks met lege kamers kampen, moet Cedrah daarom haar plannen afstemmen met Zorggroep Ter Weel en R&B Wonen. Deze organisaties hebben volgens het college de afge lopen jaren vele miljoenen gestopt in renovatie en nieuwbouw van 'goed functionerende zorgcentra' in Reimerswaal. De nieuwbouw van Nieulande moet daarvan het slot stuk worden. Naast de afstemming met zor gaanbieders, moet Cedrah ook kun nen aantonen dat er behoefte is aan de te bouwen woningen, zegt het college. Verder moeten de plannen passen in de gemeentelijke woning- bouwplanning. Cedrah heeft nog geen principeverzoek ingediend om de zorgcentra te realiseren. Het col lege onderstreept dat de gemeente raad ook nog inbreng heeft, omdat het bestemmingplan waarschijnlijk moet worden aangepast. IN DE REGIO Poëzieweek Bibliotheek Oosterschelde tta 1 tiifikv.ui Voorlezen op de ochtend I i yr* ViV.Ut4ij£ i MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 24 januari 2018 BE Hoornbeeck mist zonnepanelen Vestigingsdirecteur Evert Tim merman krijgt 'de tranen in zijn ogen' als hij naar de kopgevel van het Hoornbeeck College in Goes kijkt. Want in plaats van een glanzende wand vol zonne panelen is al twee maanden bouwplastic te zien. Luc Oggel Goes De gemeenteraad van Tholen is 'onthutst en geschokt' over de situatie rond de steigers in de Thoolse haven. Raadsleden be grijpen niet waarom na onder zoek niet eerder actie is onder nomen. Timo van de Kasteele Tholen - Cor Oudesluijs, raadslid ABT De plannen om vijftig zorgappar- tementen voor reformatorische ouderen in Yerseke en Krabben- dijke te bouwen mag niet leiden tot leegstand bij Ter Weel. Dat antwoordt het Reimerswaalse college van B en W op vragen van CU-raadslid Andries Jumelet. Joeri Wisse Yerseke GOES In diverse vestigin gen van de Biblio theek Ooster schelde zijn tijdens de Nederlands- Vlaamse Poëzie week van donder dag 25 tot en met woensdag 31 ja nuari opnames van gesproken gedich ten te beluisteren. Er worden ook the matafels ingericht met gedichtenbun dels, zodat bezoe kers nog verder kunnen kennisma- ken met de taal van de poëzie. Ook wor den er gratis poë- ziekaarten ver spreid. 'S-GRAVENPOLDER In Bibliotheek 's- Gravenpolder wordt morgen, donderdag, een voorleesoch- tend gehouden voor kinderen van O tot en met 4 jaar. De voorleesochten- den zijn bedoeld voor ouder, opa, oma, oppas én kind en staat in het teken van de Natio nale Voorleesda gen. Een klein uurtje interactief voorlezen met be weging, samen zin gen en creatief bezig zijn. 'SSSt! De tijger slaapt' staat centraal. Aanmel den kan via biblio- theekooster- schelde.nl. Op deze website zijn tevens de overige locaties en bijbehorende data te vinden. 100-JARIGE IN DE KRAAYERT LEWEDORP Marleen Driedijk-Vermue vierde gisteren haar honderdste verjaardag in zorgcentrum De Kraayert in Le- wedorp. Ze werd getrakteerd op livemuziek van zanger en gitarist Hans van der Werf. Ook burgemeester Gerben Dijk- sterhuis kwam langs om de eeuwelinge te feliciteren. Drie dijk-Vermue werd geboren in Nieuwdorp, maar woont inmid dels al tientallen jaren in Lewedorp. Samen met haar man Adriaan kreeg ze twee kinderen, fotomarcelledavidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00- 14.00 uur: Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur: Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur: Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thorbec- kelaan, 19.00-20.00 uur: Sporten voor mensen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Ostrea Lyceum, 19.15 uur: Start cur sus 'Italiaans op reis'; Theater de Mythe, 20.00 uur: Musical over Cole Porter; HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; 'S-HEER ARENDS- KERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Gratis proefles theatertrai ning door Marja de Kan; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Ac tiviteit Houtsnijden; 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.45 uur: Creamidda; POORTVLIET 't Ouwe Raed'uus, 13.30-16.30 uur: Ouderenmiddag m.m.v. schrijver Kees Slager en Stichting Streek- dracht Tholen; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband; SCHERPENISSE Kunstkamer Hol land Huis, 19.30 uur: Presentatie Kees Slager over zijn boeken Tholen' en 'Watersnood'; SINT MAARTENS DIJK Bieb in de Buurt, Maartenshof, 09.30-11.00 uur: Voorleesfeest; YERSEKE Zorgcentrum Moer zicht, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Weke lijkse bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52