m PI® i m mms'wmm 12 2 Vrouw zou echtgenoot uit Kattendijke hebben omgebracht zv Tegen Galina R. (61) is gisteren bij het Haagse gerechtshof zes jaar cel geeïst. Ze wordt ervan verdacht haar man door vergiftiging om het leven te hebben gebracht. DEN HAAG De 6i-jarige Galina R., die in maart 2009 haar man zou hebben vergiftigd door een overdo sis haargroeimiddel in zijn likeur te stoppen, moet volgens de aankla ger zes jaar celstraf krijgen. Dat eiste de advocaat-generaal voor het gerechtshof in Den Haag, dat deze zaak opnieuw behandelde nadat de Hoge Raad had bepaald dat het proces over moest. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Bijbelse namen In het artikel over Bijbelse namen (13 januari) wordt een aantal na men genoemd. Er werd bij ver meld dat ze al 2000 jaar oud zijn. In werkelijkheid zijn deze namen aanzienlijk ouder. Ik vermeld van de personen die in het artikel ge noemd zijn hun naam, de be langrijkste betekenis van hun naam en ongeveer de tijd wan neer hun naam voor het eerst ge noemd werd: Adam, mens, 4050 v.Christus, - Eva, vrouw, man nin, 4050 v.Chr, - Noach, rust(brenger), 3000 voor Chr, - Sem, roem, aanzien, 2400 v.Chr, - Sara, vorstin, 2020 v.Chr, - Levi, aanhankelijk, verenigend, 1800 v.Chr, - Daan (Daniël), rechter Gods, 550 v.Chr. In het artikel werd de verwachting uitgespro ken dat veel ouders van nu niets hebben met - of weten van de oorspronkelijke betekenis van deze namen. Jammer. J.G.Hoste Goese Korenmarkt 4, Middelburg Dierenwelzijn Dierenwelzijn Ja hoor, daar gaan we weer. Waarom bestellen mensen (13 ja nuari) nu nog steeds ganzenle ver? Weet men dan niet op welke vreselijke manier die dieren ge marteld worden om die te beko men? Ook dat artikel over men sen die weer kunnen zien (som mige dan). Blind zijn of worden, dat wens je je ergste vijand nog niet toe, maar dan gaat er wel een onderzoek aan vooraf, waarin di verse apen worden blind ge maakt en dan door middel van dierproeven proberen ze dan die apen weer te laten zien en dan heeft de mens daar weer profijt van. Ik geloof dat bij diverse men sen, gelukkig niet bij allemaal, het dierenwelzijn op een heel laag pitje staat. Men maakt zich drukker over de Zwarte-Pieten- Het slachtoffer Ad van den Dool (60) uit Kattendijke was weduw naar en hertrouwde in 1998 met de Russisch-Nederlandse R., die hij op zakenreis in Rusland had ont moet. De vrouw heeft altijd ont kend dat ze hem ombracht. Vastge steld is dat het slachtoffer - dat al een zwak hart had - is gestorven doordat hij veel alcohol, het middel minoxidil en nog zeker één ander middel in zijn lichaam had. Cen trale vraag is of R. het spul heeft toegediend. In 2011 eiste het Open baar Ministerie (OM) nog vijftien jaar celstraf. De rechtbank in Mid delburg sprak haar vrij. In hoger beroep werd ze in 2014 in Den Bosch wel veroordeeld, tot zeven jaar cel, niet vanwege moord maar voor zware mishandeling met de dood tot gevolg. De eis van het OM was ook toen vijftien jaar cel. De verdediging liet het niet bij de uit spraak zitten en stapte naar De Hoge Raad. Die vernietigde het vonnis en wees de zaak terug naar het hof in Den Haag. Ook de aanklager bij het hof in Den Haag gaat hiervan uit en hij vindt ook bewezen dat ze opzette lijk en met voorbedachte rade te werk is gegaan. Zo had ze de effec- W Het slachtoffer is gestorven doordat hij veel alcohol, het middel minoxidil en nog zeker één middel in zijn lichaam had ten van minoxidil op internet op gezocht. Daarnaast had ze hem in hulpeloze toestand achtergelaten toen ze hem gorgelende geluiden hoorde maken, zei de advocaat-ge neraal. Ze ging langdurig de hond uitlaten. Gevlucht De verdachte was gisteren niet op de zitting. Volgens haar advocaat is ze in het buitenland, maar hij wilde niet zeggen waar. De familie denkt dat ze naar Rusland is ge vlucht, waarmee Nederland geen uitleveringsverdrag heeft. De raadsman van R. bepleitte vrijspraak. Hij noemt het mogelijk dat het slachtoffer zo dronken was dat hij zelf per ongeluk het spul in nam. Storm Weer zorgt een omgevallen boom voor stagnatie van trein verbinding bij Souburg 19 ja nuari). Geruime tijd geleden werd er al een gefaseerd kappro- gramma opgesteld voor de in ver vallen staat verkerende bomen langs het spoor nabij Souburg. Hoewel een kind kon zien dat uitvoering hiervan de hoogste tijd was, kwamen lieden hierte gen in het verzet en mochten de bomen blijven tot ze vanzelf zou den omvallen. Dat men in genoemde opzet is geslaagd moge duidelijk zijn uit het volgende: bij de vorige storm ging er één onderuit op een portaal van de bovenleiding en bij de laatste storm zocht nummer twee steun voor zijn verzwakte lichaam op de boven leiding. 'Niet kappen dus'. Dan kan de krant nog vaak schrijven over weer een gevallen boom. Mogelijk zijn de kosten te verha len op de aanstichters van dit de bacle? Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Verkiezingsprogramma Verslaggever Maurits Sep bracht in de krant van 19 januari het nieuws: „De Christenunie in Middelburg heeft als eerste poli tieke partij in Zeeland voor de ge meenteraadsverkiezingen een verkiezingsprogramma in ge wone taal geschreven." Wie zoiets beweert moet onderzoek hebben gedaan. Mag ik vragen waarom hij dan (bij voorbeeld) niet ons SP-verkie- zingsprogramma heeft opge vraagd? Dan had hij namelijk ge zien dat er meer programma's in gewone taal worden geschreven, ook al zijn die niet door de molen van het Taaihuis Walcheren ge gaan. Zolang de PZC geen enkel verge lijkend materiaal publiceert, vrees ik dat ook wij hier met 'nepnieuws' te maken heb ben en laadt de krant de verden king op zich dat er hier sprake is van een vriendendienstje. Kees Slager Schelphoekseweg 1, Poortvliet i - I discussie dan om dierenwelzijn en ik zie dat ook nog niet één, twee, drie veranderen. M. de Smet Mr. Dr. Messtraat 37, Ovezande Hedwige Of nu het Rijk of de heer De Cloedt die prachtige Hedwige polder gaat ontpolderen, maakt voor velen die principieel tegen ontpolderen zijn weinig uit. De pachters raken hun akkers kwijt. De vele dieren zullen elders hun toevlucht moeten zoeken. Hon derden bomen zullen het loodje leggen. Miljoenen euro's ge meenschapsgeld zullen uitgege ven moeten worden om het ont- polderde gebied in te richten. En wat hebben we dan: 'n verwoest polderlandschap klaar voor wa terberging en slibvang. Zo komt er langs de Zeeuws-Vlaamse kust 'n kwartet aan ontpolderde ge bieden en worden de vraagtekens over het waarom en het nut van ontpolderen steeds groter. Eeu wenoude polders worden opge offerd om aan de wensen van de expansie van een wereldhaven te voldoen. Als de Westerschelde wordt afgesloten met een dam, met daarin een container-trans ferium en een adequaat sluizen- complex, neemt én onze veilig heid toe én gooien we onze Zeeuws-Vlaamse identiteit niet te grabbel. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Privacy Het artikel over Big Brother (18 januaritoont weer eens aan hoe ver de invloed van banken en grote bedrijven strekt als het over wet- en regelgeving inzake geld en bankzaken van particulieren gaat. Privacy is ondergeschikt aan in zicht in bankgegevens van bur gers. Het heeft niets- maar dan ook niets- met dienstverlening te maken. Niemand vraagt om deze beta lingsrichtlijnen, niemand vraagt om aanpassing van wetgeving in deze. De Tweede Kamer mag niet ak koord gaan, net zo min als de burger zich straks akkoord moet verklaren met de vraag om toe stemming! Han van Poelje 'tZanddorp 17, Middelburg Westerscheldetunnel Een pak van mijn hart! Er zijn dus meer mensen die de verlich ting (17 januari) in de tunnel on der de maat vinden. Een zwart gat binnenrijden is gevaarlijk. De Vlaketunnel is prima verlicht. Dat moet toch ook in de Wester scheldetunnel kunnen. Scheelt waarschijnlijk ook in het aantal ongevallen en stremmingen. Er moet niet alleen licht aan het einde van de tunnel zijn! Edward Mosmans Burgemeester Lewestraat 28, Lewedorp woensdag 24 januari 2018 Cel geëist in vergiftigingszaak ff-ï toevlucht moeten zoe ft De Hedwigepolder. Veel dieren zullen volgens Guus ken en honderden bomen zullen het loodje leggen. Hismssip Ban nm riiVn'n\vplviin n sa rKïfe" Langeraert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44