Bekeravontuur RCS klaar Cibwabwa haakt af, De Bruyne mogelijk wel optie voor Hoek Roy Hendriksen en Helmond Sport na dit seizoen uit elkaar ZEELAND 11 ZE Want de geweldenaar Ruben Maas was er door een schorsing niet bij en Ruben Maas-loos was Cluzona zoekende. Hoedekenskerke speelde goed georganiseerd, gunde het bal bezit aan de thuisploeg, boog wat mee, maar brak niet. De woorden van Verwest in de rust, die hoopte dat zijn ploeg de spaarzame mo mentjes na rust zou grijpen, had Martijn Rijk het best in zijn oren geknoopt. Na een uur spelen haalde hij koeltjes uit en plaatste de bal in de rechterbenedenhoek. Tegen werke lijk alle verhoudingen in nam de vierdeklasser een voorsprong, die de dertig minuten daarna met hand en tand werd verdedigd. In de 85ste minuut, nadat de lat en paal al meerdere keren waren geraakt door de thuisploeg, was er geen houden meer aan en liet Jeroen Hack de 1-1 aantekenen. Het betekende straf schoppen. Verwest wisselde a la Louis van Gaal nog kort voor de strafschoppenserie zijn doelman nen om, maar Ube van Staveren kon de Tim Krul-rol niet pakken. De spelers van Cluzona maakten geen fout en scoorden vijf keer vanaf de strafschopstip, terwijl bij Hoedekeskerke aanvoerder Richard Uitterhoeve miste. Het betekende het einde van het bekeravontuur, maar daar had vrijwel iedereen in het Zeeuwse dorpje eigenlijk al wel rekening mee gehouden. En wat was de overtreffende trap van dit volksfeest in Wouw geweest? „Maar kunnen we hier niet gewoon een gewoonte van maken?", klonk het langs de zijlijn. „Gewoon op dinsdagavond de kantine open gooien in Hoedekenskerke. Nemen we elke woensdag vrij. Dit breekt wel lekker de week!" RCS begon goed en al in de eerste minuut werd een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. De ploeg van trainer John Bentschap Knook was daarna qua veldspel zeker niet min der, maar keek na 45 minuten door wat foutjes achterin toch tegen een 0-3-achterstand aan. Via Mervin Niemantsverdriet stichtte RCS zelf ook een paar keer gevaar. IFC nam binnen dertig minuten al een 0-3-voorsprong Comeback In de tweede helft kwam RCS sterk terug en had de derdeklasser sim pelweg de overhand. Een vlotte combinatie tussen Marlo Janisse en Mervin Niemantsverdriet leverde de 1-3 van Yordi Nijland op. Via Niemantsverdriet kwam RCS terug tot 2-3 en op aangeven van Conner Meerman zorgde Nijland voor de gelijkmaker. RCS rook aan een stunt en was heel dichtbij toen een inzet van Amin El Bekkaoui via de onderkant van de lat het veld terug in stuitte. In de slotminuut ging het toch nog fout voor RCS, dat speelde zonder de geblesseerden Tim Blind, Mike van Schaardenburg en de geschor ste Björn Langeveld. De vervanger van Blind, Raeven Buckley had geen antwoord op een inzet van een aanvaller van de ploeg uit Hen drik Ido Ambacht waardoor de hoofdklasser ontsnapte aan een blamage. Cibwabwa was gisteravond al niet meer van de partij. De aanvaller met Congolese roots heeft last van een enkelblessure en is daardoor geen optie meer voor Hoek. De rechtsbenige Cibwabwa, die het liefst aan de linkerkant speelt, kwam net als Akindayini via voor malig Hoek-trainer Eric Tetaert bij de hoofdklasser terecht. Tetaert werkt in Engeland sa men met Louis Hansen, de zaak waarnemer van Akindayini en Cibwabwa. „Djo heeft tot zijn ze ventiende in de jeugd van Crystal Palace gespeeld", vertelde Hansen in Hoek. „Toen besloot zijn vader dat hij moest gaan studeren. Nu hij die studie heeft afgerond, mag Dj 0 weer voor een club uitkomen. De afgelopen jaren heeft hij wel voor het universiteitsteam ge speeld. Maar Londen is geen goede omgeving voor die jon gens." Door de enkelblessure van Cib wabwa is een overgang naar Hoek van de baan. Gisteravond trainde Yari de Bruyne wel mee bij de za terdag-hoofdklasser. De 21-jarige linksbuiten speelt sinds de zomer van 2015 voor KVC Jong Lede en kwam eerder uit voor Wetteren. Hoek laat hem deze week mee- trainen en beslist daarna of het na Akindayini ook de jonge Belg nog vastlegt. HELMOND Middelburger Roy Hendriksen (49) vertrekt na dit seizoen bij Helmond Sport. Het is tijd voor een frisse wind op De Braak, volgens de coach en direc teur Marcel van den Bunder. Beide partijen gaan naar eigen zeggen in goed overleg uit elkaar. „We heb ben het zwaar gehad met de hele club." Ik heb een bepaalde visie en ben een vechter Een jonge, ambitieuze trainer die Helmond Sport volgens de Hollandse School moest laten voetballen. De bekendmaking van oud-speler Roy Hendriksen als nieuwe trainer bij Helmond Sport leverde in 2016 louter superlatie ven op. Ruim anderhalfjaar later is bekend dat Hendriksen, wiens contract afloopt, na dit seizoen vertrekt. Vorig seizoen haalde hij nog knap de play-offs, dit seizoen zijn de prestaties minder. „De sa menwerking met Roy is er eentje met ups en downs, met de play- offs als hoogtepunt. Roy is ook niet in de makkelijkste periode in gestapt, we mogen hem dankbaar zijn", zegt algemeen directeur Marcel van den Bunder. Toen Hendriksen aan zijn eerste klus als hoofdtrainer begon, moest hij vanwege het vertrek van Mario Captein bijvoorbeeld zelf de selectie samenstellen. „De af gelopen anderhalfjaar zijn zwaar geweest. Voor mij en voor de hele club. Het blijft een uitzonderlijke prestatie dat we de play-offs haal den", stelt Hendriksen. „De eerste seizoenshelft van dit seizoen ver loopt helaas niet zoals gehoopt, maar met twee periodes is er nog genoeg om voor te strijden." Hendriksen is Helmond Sport dankbaar dat hij bij de club zijn loopbaan als hoofdcoach mocht beginnen. „Ik zal er samen met mijn staf en spelers de komende maanden alles aan doen om het seizoen op een mooie manier af te sluiten." Directeur Van den Bun der sluit zich daarbij aan. „We hebben er vertrouwen in dat we het seizoen positief af gaan sluiten met Roy." Hendriksen vreest niet voor zijn toekomst als coach en houdt alle opties open, ook een nieuwe rol als assistent-coach sluit hij niet uit. Of het moeilijk wordt? „Ik heb een bepaalde visie en ben een vechter", zegt Hendriksen. Van den Bunder prijst de coach. „Roy is een vakman, die vindt echt wel iets nieuws in de voetballerij." woensdag 24 januari 2018 in strafschoppen Het bekeravontuur voor RCS zit er op. De ploeg ging dinsdag avond in de vierde ronde op eigen veld met meer dan opge heven hoofd onderuit tegen IFC. De zondag hoofdklasser won ternauwernood - en volgens RCS-insiders onverdiend - met 3-4. Klaas Verspoor Oost-Souburg Na het vastleggen van spits Daniël Akindayini, die zijn de buut tegen AFC (1-0) zaterdag opluisterde met de winnende treffer, is Hoek nog niet uitge- winkeld. In de zoektocht naar een echte linksbuiten trainde maandagavond de Engelsman Djo Bosadi Cibwabwa mee. Gisteravond stond Yari de Bruyne op het veld in Hoek. Barry van der Hooft Hoek - Roy Hendriksen NEN/PRO SHOTS Hoedekenskerke-speler Sander Rijk (geel) vliegt richting Jeroen Hack (Cluzona). foto marcel otterspeer A Roy Hendriksen. fotojoeplee-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43