O CD Doelpuntenfestijn in Goes: 9-4 3 10 2 Cruciale wedstrijd Delta Sport/EMM Strandracefinale MTB in Renesse Bekerfinale wordt Walchers treffen Cupfigther Hoedekenskerke leek lange tijd op een stunt af te stevenen bij tweedeklasse Cluzona, maar sneuvelde uiteindelijk op de strafschopstip. DISTRICTSBEKER HOEDEKENSKERKE De handballers van Delta Sport/EMM spelen komende zondag een cruciale wedstrijd in de strijd om het kampioenschap van de hoofd klasse C. De Schouws/Walcherse formatie neemt het om 14.15 uur in Vleuten op tegen concurrent Leidsche Rijn. Die ploeg staat nog een punt achter op koploper Delta Sport/EMM, maar kan morgenavond -bij winst in de inhaalwedstrijd tegen Eemland- de koppositie overnemen. De formatie van Leon Luij sterburg zal zondag dan ook moeten winnen om de titelaspiraties in eigen hand te houden. Een week later wacht de volgende beproeving, uit tegen de nummer drie van de ranglijst WPK/Westlandia. Op zondag 4 februari wordt in Renesse de Koga Beachrace georganiseerd. De race kent een lengte van 42 kilometer en geldt dit jaar als de finale van de KNWU strandracecompe- titie. Start en finish zijn bij Beachlub Perry's in Scharendijke. In 2016 won Tom Dumoulin na een indrukwekkende solo. In 2107 wist Thijs Zonneveld in de sprint Stefan Vreug- denhil voor te blijven, Ramon Sinkeldam werd derde. Voor de deelnemende Zeeuwen kent de race nog een extra dimensie: het eve nement geldt tevens als Zeeuws Kampioen schap. De best presterende Zeeuw is Zeeuws Kampioen, dan wel Zeeuws Kampioene. Deze winnaars ontvangen het inmiddels felbe geerde kampioenschapsshirt De Nooijer De finale om de Zeeuwse dambeker wordt een Walchers onderonsje. Maandagavond plaatsten Middelburg en Lammerenburg zich voor de finale. Bekerhouder Middelburg scha kelde PWG 's-Gravenpolder uit. Zowel in de reguliere wedstrijd als in de sneldambarrage werd het 4-4, zodat de winstpartij van Piet Nieuwenhuijzen in de reguliere wedstrijd de doorslag gaf. Lammerenburg versloeg dankzij een winstpartij van Peter Schunselaar en drie gelijke spelen GZC met 5-3. Pennings De spelers van zaterdag-vierdeklas ser Hoedekenskerke stapten gister middag rond 18.00 uur in de bus op weg naar Wouw, waar tegen 22.10 uur het laatste hoofdstuk voor het boek over het bekeravontuur van het seizoen 2017/2018 werd afge rond. Tweedeklasser Cluzona werd in de vierde ronde van dat toernooi maar nét niet het zesde slachtoffer van de stuntploeg van trainer Rini Verwest (1-1 na negentig minuten, 5-3 in strafschoppenserie), al was dat slechts bijzaak op een glorieuze dag voor het trotse SVH. Morele winnaar Door de resultaten tegen SDO'63 (8-1), Kruiningen (2-2) en Rillandia (0-1) in de poulefase en Yerseke (2- 0) en Patrijzen (2-2, winst na straf schoppen) in de knock-outfase ver zekerde Hoedekenskerke zich van een plaats in de vierde ronde van het toernooi om de districtsbeker. Het was een historisch moment, want dat lukte de dorpsclub nog niet eerder. Al vrij snel was duide lijk dat 23 januari 2018 dan ook maar een historische dag moest worden, met een dubbeldekker, speciale sjaals, siervuurwerk, een mega-box met kneiterharde muziek en blauwe fakkels. Reden voor trainer Rini Verwest om al voor er een speler uit zijn ploeg een bal in Wouw beroerde de winnaar van de dag uit te roepen: „Wij zijn nu al de morele winnaar", sprak hij in aanloop naar het duel al trots. „We hebben een unieke pres tatie geleverd en dit wordt een unieke belevenis, want we mogen spelen tegen een fantastische ploeg. Ik heb Cluzona nu drie keer zelf aan het werk gezien en zij hebben best wat jongens met een bvo-verleden. Achterin staan twee geweldige spe lers en ze hebben natuurlijk spits Ruben Maas, een geweldenaar." „Maar", zo voegde hij er vlug aan toe, „ook zij hebben hun zwakhe den. Daar kunnen wij gebruik van maken, al moet dan wel echt alles kloppen bij ons, wij moeten dan 150 procent kunnen geven. En het wed- strijdbeeld doet ook veel. Wat als we snel met 2-0 achter komen?" IJkpunt Daar waren zijn spelers en de an dere Hoedjeskerke-sympathisan- ten die er gisteren bij wilden zijn - zo'n zeventig personen - rond de klok van zes nog niet mee bezig. Dat Hoedekenskerke weieens over spoeld kon worden door een in- braakgolf op deze dinsdagavond was daarentegen een populair ge spreksonderwerp. „Want er is bijna geen man meer thuis", klonk het jolig in het dorp met ruim zeven honderd inwoners. „De vrouwen wel, ja, als we ze mogen geloven!" De toon voor het schoolreisje voor voetbalgekke volwassenen werd al vroeg gezet, al stond voorzitter Gert-Jan Kaptein kort voor vertrek nog wel even stil bij een voor hem bijzonder moment. Blijf in de organisatie spelen en pak die momentjes. Het staat nog gewoon O-O! De preses bekeek in de scheme ring de bus waar hij in mocht stap pen eens van de zijkant en zag dat daar het logo van de club op was ge plakt. „Ik ben tweeënhalf jaar gele den begonnen", vertelde Kaptein. „Ons doel was toen om Hoede kenskerke weer op de kaart te zet ten. Dan is dit wel even een mooi moment. Natuurlijk heb je te ma ken met geluk in zo'n toernooi. Maar zeventig personen uit Hoede kenskerke in zo'n bus, op een dins dagavond... Op zaterdag staan er bij wijze van spreken nog geen tien langs de lijn! Of het een bekroning is van die laatste tweeënhalf jaar? Dat is misschien te veel gezegd. Ik vind het wel een ijkpunt in de club historie. Ook wij hebben te maken met een teruglopend ledenaantal, maar dit is een mooi sportief suc cesje." Tim Krul-rol Dat het na 45 minuten in Wouw nog 0-0 stond mocht ook wel een sportief succesje genoemd worden. De bezoekers kwamen van een 3-0- achterstand terug tot 3-2. Later knokten ze zich ook nog terug van 4-2 naar 4-3 en van 5-3 naar 5-4. Het mocht uiteindelijk niet baten. Goes zegevierde met 9-4 en plaatst zich daarmee voor de achtste finales van het bekertoernooi. De eerste helft tussen Goes en Philippine was er één met vele ge zichten. De zondag-hoofdklasser kwam al na een minuut op voor sprong. Ray Kroon profiteerde van een foute uittrap van doelman Bas Rijkeboer. Aan de andere kant kreeg Sander de Dobbelaere na tien minuten kans om gelijk te maken. Hij faalde oog in oog met doelman Dennis Uyl. Aan de andere kant van het veld benutte Goes de kansen wel. Tussen de 19e en 23ste minuut scoorde de thuisploeg tweemaal. Wissel zette de doelpunten op zijn naam. Met de rust in zicht stroopte Philippine de mouwen op. Dat le verde twee treffers op. In de 38ste en 41ste minuut schoot Sebastian de Meijer raak: 3-2. Het juichen was van korte duur, want Jan Paul van Hecke kopte Goes vlak voor de pauze naar 4-2. Ook in de tweede helft bood Philippine knap tegen stand. In de 53ste minuut bracht aanvoerder Yannick Vanhijfte zijn ploeg met een geplaatst afstands schot terug in de wedstrijd: 4-3. Na dik een uur spelen profiteerde in valler Erwin Franse van balverlies aan Philippine-zijde. De buitenspe ler zette de 5-3 op het scorebord. Aanvoerder Ruben Hollemans maande zijn ploeg tot scherpte. Dat resulteerde in niets, want vier mi nuten later was het alweer 5-4. Van- hijfte benutte een strafschop. Tien minuten voor tijd ging ook de bal aan de andere kant op de stip. Re- mon de Vlieger benutte zelf de strafschop: 6-4. Ray Kroon (2x) en Tim de Winter bepaalden de eind uitslag uiteindelijk op 9-4. woensdag 24 januari 2018 ZE HANDBAL MOUNTAINBIKEN 2 Het bestuur van FC Dauwendaele heeft -overeen komstig de wens van de eerste se lectie- het con tract met de hui dige trainer René de Nooijer (foto) verlengd met twee seizoenen. De 45- jarige oefenmees- ter is nu bezig aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. René de Nooijer is een oude bekende van de club, hier voor was hij en kele seizoenen ac tief als assistent trainer, als jeugd trainer en vele sei zoenen als speler. Thijs Zonneveld won de race in 2017, hij volgde Tom Dumoulin op. foto alex schuttert DAMMEN In Westdorpe wordt zaterdag de Eugene Vink Memorial gelopen. Om 14.45 uur start de jeugd met een 500 meterloop. Bij de senioren worden drie afstanden gelopen: 4800 meter, 8400 meter en 14,5 kilometer. Inschrijven kan in café 't Oude Raedthuys. Henriette Swartjes-Bakker zal voor het tweede jaar fungeren als sportambassadeur van de Gemeente Veere. In 2017 heeft zij onder anderen het Veers Beachvolleybal Kam pioenschap georganiseerd. Tennisster Bibiane Schoofs heeft zich in An- drezieux-Boutheon geplaatst voor de tweede ronde. De pupil van Sven Vermeulen versloeg de Slowaakse Honcova 4-6 6-1 6-0. In het dub belspel won ze samen met Bonaventure. 2-1 In Halsteren ston den gisteravond twee Zeeuwse trainers tegen over elkaar in de vierde ronde van de districtsbeker: Ruud Pennings (Halsteren) en Jurriaan van Poelje (Baronie). Het onderonsje tussen twee hoofdklassers werd na negentig minuten gewon nen door het Hal steren van Pen nings: 2-1. O CL CO Sprookje eindigt Mitchell Minnaard Wouw Tactische bespreking halverwege de wedstrijd in de kleedkamer bij Hoedekenskerke (ruststand: 0-0). foto mitchell minnaard - Trainer Rini Verwest in de rust Hoofdklasser Goes moest gis teravond diep gaan om derde klasser Philippine in een wed strijd met maar liefst dertien treffers van zich af te schudden. Len Wolters Goes SCHWA arParc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42