O Een juweel van een voorstelling 28 M ANGELA KIJKT TV We weten heel goed hoe het is om een maand zonder elkaar te zijn. MUSICAL AWARDS Ze horen vanavond in het AFAS Circustheater of ze bij het Musical Awards Gala in de prijzen zijn gevallen. Hoe bereid je je als genomineerde voor op dé avond? „Ik ga het huis opruimen en poetsen." Het was het idiootste Trump-item ooit en De Wereld Draait Door onwaardig: Twan Huys schoof maandag aan om te vertellen dat de president in het Witte Huis een minnares heeft. Michael Wolff, schrijver van de bestseller Fire Fury, had het dit weekend zelf gezegd in een interview op de Amerikaanse tv. Hij had niet genoeg bewijs om het in zijn boek te zetten, maar het nieuwtje moest natuurlijk toch linksom of rechtsom naar buiten. Waarvan akte. Huys, die ik normaal hoog heb zitten, keek triomfantelijk, alsof hij zojuist een nieuw Watergate-schandaal had blootgelegd. Van Nieuwkerk probeerde de schijn op te houden door een keer of vijf 'dit is toch wel heel ordinair, Twan' te roepen, alsof het onderwerp hem over viel en er in de repetitie niet al naar het fragment uit het Amerikaanse interview was gekeken. Ik vroeg me ondertussen af: waar was Huys ten tijde van de babyrel van Q_-dj Mattie Valk of toen de affaire speelde tussen een bepaalde nieuws lezeres en een latenighttalkshowhost? Dat had hij als inval-Evert Santegoeds toch ook perfect kun nen duiden aan de DWDD-tafel? Ondenkbaar, inderdaad. Behalve als het over Trump gaat. Dan is alles geoorloofd, is alles nieuws, ook in keurige programma's die normaal de neus ophalen voor 'roddelachtige' onder werpen. celebrity's in binnen- en buitenland. Integendeel. Maar bij Trump zit ik aan mijn taks. Elke gezichtsuitdrukking, elk woord, elke gewoonte is inmiddels genoeg besproken in kranten, op de radio, aan talkshowtafels. Die man is raar, dat we ten we. Maar hij zit er nu een jaar, de aarde draait door, wij leven nog steeds, dus get over it, col lega's. Zoek een nieuwe obsessie. Want: een minnares? Iedereen die meer dan één aflevering van House of Cards zag of zich een beetje verdiepte in de heer D. Trump, kijkt daar niet van op. Pas als het een #metootje blijkt of als hij er onder ede over liegt, dan wil ik het weten. Of als hij met zijn knoestige vingers met die rode atoomknop wil spelen of stiekem met Poetin staat te golfen. Maar voor de rest: negeren. Door al die buitensporige aandacht ga ik Trump bijna zielig vinden. En dat kan toch niet de bedoeling zijn. Ook zielig: het verhaal over de minnares bleek een haakje voor Huys om te melden dat Michael Wolff binnenkort te gast is in College Tour. En ja, er zijn nog kaartjes. Quote van de dag Radio 2 in lift dankzij Top 2000 Hugh Masekela overleden the [ion Ring Thuis in de boeken kast staan ze keurig naast elkaar, de Musi cal Awards die Mar- jolijn Touw (55) won in 2008 en 2011. „Ik heb ze van morgen afgestoft en tegen ze ge zegd: misschien moeten jullie straks even opschuiven en komt er een derde bij." De musicalactrice, genomi neerd voor beste vrouwelijke bijrol in een grote musical Was Getekend, AnnieM.G. Schmidt), lacht relativerend. Kriebels? ]a hoor, ondanks twee awards en twee nominaties, voelt ze die wel. „Eigenlijk al sinds de nomi naties bekend zijn, want dan weet je dat dé avond gaat komen. Niet zomaar een gala, hè. Eentje met alles erop en eraan." Voorbereiden op het Musical Awards Gala, hoe doe je dat ei genlijk? Voor de dames: met nieuwe schoenen, een nieuwe jurk - sowieso! - visagie, de kap per én een speech. „En die moet ik goed uit mijn hoofd leren, want ik ben dyslectisch", zegt Nurlaila Karim (43) uit On Your Feetl, eveneens genomineerd voor de beste vrouwelijke bijrol. „Ik speel toneel, ik zing en ken geen schroom in de voorstellin gen, maar als ik moet spee chen..." Ze werkte gisteren de zenu wen weg met bezigheden in huis. „Vorige keer ging ik schil deren en behangen, nu ga ik het huis opruimen en poetsen. We hebben vrijdag een feestje." Ook voor Marjolijn Touw, die haar vijfde nominatie te pakken heeft, blijft het spannend. „Dit gala is nooit vanzelfsprekend. Ik weet nu al: als mijn categorie wordt omgeroepen, gieren de zenuwen door mijn keel." René van Kooten (45) ver overde een award in 2008 en is, zegt hij 'zo'n vier a vijf keer ge nomineerd'. „Ik voel me een beetje zoals Feyenoord voor elke klassieker: je hoopt heel erg dat je gaat winnen, maar uiteinde lijk draait het toch weer uit op een teleurstelling", grijnst de Feyenoordfan én musicalacteur die genomineerd is voor manne- TONEEL Hugo Borst, columnist van deze krant, slaat met zijn wekelijkse kroniek Ma over zijn dementerende moeder voor velen de toets der herkenning aan. Zijn liefdevolle en kri tische bespiegelingen over de zorg voor zijn moeder zette een ste vige discussie in gang over de ouderenzorg. Borst schreef in de krant een open brief aan toenmalig staatsse cretaris Martin van Rijn, gevolgd door het manifest Scherp op Ouderenzorg. Nu is er dan het toneel stuk Ma, een solovoor stelling van Eric Cor ton, die, hoewel de naam niet valt, Hugo Borst speelt en ook an dere personages uit het leven van Ma. Een pro ductie met slechts één acteur maakt nieuws gierig. Want: moet de moeder niet ten tonele worden gevoerd? Die nen de omgeving en sfeer van het verplee ghuis niet te worden opgeroepen? In een sobere setting van stapels papier (symbool voor de boe ken van de moederfi guur) volbrengt Cor ton evenwel een mees terlijke missie. Hij weet niet alleen de fi guur van de zoon, maar ook Ma zelf op verras sende en herkenbare wijze tot leven te wek ken. Immers, het ver haal dat Borst vertelt en door Corton thea traal wordt vertolkt, is in een almaar vergrij zende samenleving universeel. Zijn moeder die ver geetachtig wordt, ge spannen en bang is en uiteindelijk niet meer alleen kan wonen. Het bezoek aan de huisarts en de geriater, de on rust bij familie, en ten slotte de (martel-)gang naar het verpleeg tehuis. In monologen van moeder en zoon afzon derlijk en knap ge speelde dialogen tus sen de twee ontrolt zich een verhaal vol SOLDAAT van ORANJE Obsessie Ik ben niet vies van details uit de levens van Dione de Graaff reist straks voor drie weken naar Zuid-Korea voor de Olympische Spelen. Ze heeft een relatie met Nando Boers, ook sportjournalist woensdag 24 januari 2018 PC RADIO Radio 2 heeft over de maan den november en december prima gescoord. Vooral dankzij de Top 2000 in de slotweek van 2017 haalde de zender 15,9 pro cent marktaan deel. Geen zen der deed het die periode beter. MUZIEK Trompettist, componist en zanger Hugh Masekela is op 78-jarige leeftijd overleden. De Zuid-Afrikaan kreeg interna tionale erken ning voor zijn 'Afrojazz' en hits als Sowefo Blues en Don't Go Lose It Baby. V ■u 4 De zenuwen gieren door mijn keel' Dennis Jansen Ma door Eric Corton, naar het gelijknamige boek van Hugo Borst. Gezien: 22-1, Nieuwe Luxor Rotterdam pf MUSICAl DE MUSICAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28