)ED 25 DE UITSLAG €71,95 witte lampen (er is slim licht ver krijgbaar in alle kleuren van de re genboog) in fittingmaat E27. De sets van Ikea, Innr en Philips komen met een hub of bridge: het commandocen trum waarop alle lampen draadloos zijn aangesloten. Het kastje stelt ge bruikers in staat het hele huis via de mobiele app in te delen in lichtgroe- pen met elk eigen voorkeuren. Wie zit er boven het aanrechtblad immers te wachten op het romantische sfeer- licht uit de slaapkamer? TP-link komt als enige zonder hub, wat betekent dat je elke lamp afzon derlijk aanstuurt. Geen punt als je slechts twee intelligente lampen in draait om aan het concept te wennen. Maar in een gemiddeld huishouden hangen al snel 45 peertjes te stralen. Alsof je in een overvolle schoolklas kind voor kind het dictee moet uit leggen. Nodeloos tijdrovend en om slachtig. Marktleider Er is nog een factor waarop TP-Link tegen de lamp loopt: het merk maakt als enige gebruik van wifi. De andere peertjes zijn verbonden via zigbee: een draadloze techniek die minder stroom vergt, gemakkelijker de uit- ln een gemiddeld huishouden hangen al snel 45 peertjes te stralen hoeken van je woning bereikt en in staat is tot tweewegscommunicatie (de lampen sturen dus altijd een be vestiging terug dat het commando is ontvangen). Philips is van deze drie overduidelijk de dominante markt leider: het systeem is zeer gebruiks vriendelijk, veelzijdig en slikt zelfs de lampen van Ikea en Innr. Van die merken levert de hub iets in op ge mak, functionaliteit en compatibili teit. De lage prijs van de losse lampen is wel een lichtpuntje. €79,95 €59 Allrounder met prima noisecancelling Simpel en elegant on-ear model Extra dikke bas voor prima prijs woensdag 24 januari 2018 GO 1. Philips Hue White starter pack (twee lampen hub) Losse lampen zijn duur, maar compacter V4- en beter dimbaar dan de concurrenten. Verder louter pluspunten. De installatie is het meest gebruiksvriendelijk. App is eenvoudig en zit vol op ties. Hue-systeem werkt op an dere systemen, apps van der den en de lampen van o.a. Ikea en Innr. Andersom kan dat niet. 2. Innr starter kit Retrofit (twee lampen hub) €67,75 Losse lampen zijn j, goed geprijsd, maar te fel in laagste dimstand en te zacht in maximale stand. App werkt prettig, maar heeft minder mogelijkheden dan die van Philips. Compatibili teit met andere domoticasyste- men laat te wensen over. Wel staat de hub dubbel zoveel lam pen toe als die van Philips en Ikea: honderd stuks. —Jeroen Horlings Op tweakers.net lees je veel meer specificaties uit deze test. 3. Ikea TRADFRI set (twee lampen hub afstandsbe diening) Installatie is wat om- slachtig. App is een voudig en beschikt over de belangrijkste functies (ti mers, dimmen, groepen maken, etc.). Ikea heeft groot assorti ment betaalbare lampen, het aantal accessoires (sensoren, schakelaars) is beperkt. Werkt niet met andere merken. 4. TP-Link LB110 (twee lampen) De lampen zijn vrij fors, maar daardoor wel het koelst. Ze laten ze zich prima dimmen. De prijs is wel fors en ze komen zonder hub, wat een steeds groter nadeel wordt naarmate je meer lampen in huis haalt. De app is minimalistisch, de toe pasbaarheid met andere syste men slecht en het wifi-netwerk legt het af tegen zigbee. Teufel Mute BT Type: Over-ear Accuduur: 28 uur Noise cancelling: Ja Prijs: 175 euro Goed uitgebalanceerd ge luid dat bij vrijwel elk genre overeind blijft. De noise cancelling doet zijn werk bijzonder goed met het wegfilteren van omgevings geluid. Met 28 uur ook nog eens een indrukwekkende accuduur. Flink veel kwali teit voor je euro's. Voor naamste minpunt is een wat fors en ietwat lomp de sign. Je krijgt er wel een stevige opbergcase bij. Libratone Q Adapt On- Ears Type: On-ear Accuduur: 20 uur Noise cancelling: Ja Prijs: 200 euro De Q Adapt valt op door z'n strakke, minimalistische de sign. Ondanks de kleine oorkussens heeft deze hoofdtelefoon een mooie geluidsweergave. Bij di verse typen muziek konden we de verschillende klan ken goed onderscheiden. Zeker voor een on-ear model is ook de noise can celling verrassend goed. De bouwkwaliteit is dik in orde. Sony MDR-XB650BT Type: On-ear Accuduur: 30 uur Noise cancelling: Nee Prijs: 80 euro De Sony MDR-XB650BT maakt basliefhebbers blij met lage tonen en een prima prijskaartje. Dat komt vooral goed uit de verf bij bijvoorbeeld dance-muziek. Ondertussen blijven de an dere tonen ook prima over eind. De zachte oorkussens zorgen voor een goed draagcomfort. De koptele foon is helaas niet in te klappen, dus je neemt hem iets minder makkelijk mee. Slimme lampen dienen het gemak, zeker naarmate je er meer van in huis hebt. FOTO JEAN-PIERRE JANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25