Nadal na opgave: 'Er zijn te veel tennisblessures' 20 n TENNIS AUSTRALIAN OPEN Speelschema AO 1599,- Tennisster Elise Mertens wil in de voetsporen treden van haar mentor Kim Clijsters. De Belgische sensatie is op weg: ze staat in de halve finale van de Australian Open en speelt daarin tegen Caroline Wozniacki 1499,- KRITIEK Of ze nog over straat kan in eigen land? Elise Mertens (22) lacht breeduit na haar knappe en ruime overwinning op Eline Svitolina, de nummer 4 van de wereld. „Ik werd hiervoor niet veel herkend, maar misschien heb ik nu een kap over mijn hoofd nodig." Ze kan het zelf ook nog amper bevatten en gelo ven, maar haar sprookje duurt voort. Tot nu toe verloor de Lim burgse bij haar debuut in Australië geen set, de kwartfinale won ze overtuigend met 6-4 en 6-0. Op de banen van Melbourne gaat het deze dagen veel over de pupil van Kim Clijsters, zelf winnares in 2011. Mertens traint sinds 2014 op de academie van de oud-tennisster uit Vlaanderen en wil net zo suc cesvol worden. Clijsters won vier grandslamtitels in haar carrière, landgenote Justine Henin was goed voor zeven titels. Wat kan Mertens? Veel, verwachten de specialisten. „Ze heeft de mentaliteit van be ton", weet Dominique Monami, de captain van het Fed Cup-team. Vol gens Clijsters van groot belang: „Het mentale aspect wordt alsmaar belangrijker in de laatste rondes." Voor de kwartfinale voorspelde oud-topspeelster Martina Navrati- lova nog een zege van Svitolina. „Zij is misschien wel de speelster die in 2017 het beste jaar heeft ge had." Over Mertens zei ze, behalve dat ze haar nog niet goed kende: „Ze is mentaal sterk, beweegt goed, heeft weinig zwakke punten." Het grote verschil tussen de twee oppo- nentes: van Svitolina werd veel ver wacht in Melbourne, van de Belgi sche niet. Dat bleek een pluspunt. Onbevangen speelde Mertens de favoriete uit Oekraïne met haar agressieve returns en gevarieerde aanvalsspel zoek. „Ik heb er geen woorden voor", zei de blije winnares na afloop. Ze is de eerste Belgische bij de laatste vier van een grandslamtoernooi sinds Kirsten Flipkens in 2013, dat was op Wimbledon. „Als ze me vo rige week hadden gezegd dat ik de halve finale zou halen, dan had ik eens goed gelachen. Alles is moge lijk in tennis, als je maar in jezelf gelooft, maar de halve finales... wow." Ze sprak na haar overwin ning ook meteen Clijsters toe: „Hallo Kim, bedankt voor de be richtjes, ik hoop dat je niet te ze nuwachtig bent geweest. Ik pro beer in je voetsporen te treden." Enthousiast De Belgen zijn razend enthousiast over hun nieuwe ster op de tennis baan, die na het toernooi in de top 20 van de wereld zal staan. Alles wat Mertens in Melbourne zegt of doet is dan ook interessant. Of ze veel contact heeft met thuis? Ja, via Whatsapp en Skype houdt ze zelfs contact met haar vier honden thuis. Of ze bijgelovig is? Nee, maar ze draagt wel altijd een hangertje om haar nek met de beeltenissen van haar opa en oma. Hoe het kan dat ze mentaal zo sterk is? „Volgens mijn ouders omdat ik twee maanden te vroeg ben geboren en vanaf het be gin een vechtertje ben. Ik denk al tijd dat alles mogelijk is." MANNEN VROUWEN UITSLAGEN Grand Tours woensdag 24 januari 2018 Grand Tour Balkan 19-daagse busrondreis - Balkan o.a. Ohrid, Tirana, Klooster van Rila, Skopje, Kotor, Sarajevo verblijf in 3 of 4* hotels tijdens de rondreis door maar liefst acht landen oad.nl/BROE05 Grand Tour Spanje Portugal 19-daagse busrondreis - Spanje/Portugal per luxe Excellent bus én ook als 17-daagse vliegreis te boeken incl. entree rondleiding Alhambra en Sagrada Familia oad.nl/BRIB43 va. 1799, Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. ROTTERDAM Rafael Nadal weet nog niet wat er mis is met zijn bovenbeen, maar liet zich gisteren nadat hij moest opgeven bij de Australian Open tegen Marin Cilic, kritisch uit over het drukke ten- nisschema. „Er zijn te veel spelers geblesseerd", zei hij nadat hij even daarvoor strompelend de Rod Laver Arena in Mel- bourne had verlaten. „Er moet te veel gespeeld worden en dan ook op verschillende onder gronden." De Spaanse nummer 1 van de wereld kon niet anders dan opgeven tegen Cilic (6-3, 3-6, 7-6, 2-6, 0-2), nadat hij tijdens de partij in de kwartfinale geblesseerd was geraakt aan zijn rechterbovenbeen. Hij liet tijdens de vierde set een fysiotherapeut komen, probeerde het nog, maar aan zijn ge zicht kon je zien: het gaat niet meer. Hij pro beerde de punten zo kort mogelijk te houden, om niet te hoeven ren nen. Maar tegen Cilic, als zesde geplaatst, maakte hem dat veel te kwetsbaar. Zijn begelei dingsteam keek vanaf de tribune zorgelijk toe. Nadal: „Wij moeten den ken aan onze carrière, maar ook aan ons leven na tennis." Mertens: Ik denk altijd dat alles mogelijk is Fardau Wagenaar Rotterdam Kwartfinale Halve finale Nadal (1) Cilic (6) Dimitrov (3) Ëdmund Sandgren Chung Berdych (19) Federcr (2) Cilic Ëdmund Finale Kwartfinale Halve finale Halep (1) Kar. Pliskova (6) Kerber (21) Keys (17) Mertens Svitolina (4) Suarez Navarro Wozniacki (2) Finale Mertens Wozniacki Elise Mer tens, pupil van Kim Clijsters en de nieuwe ster van de Belgen. „Ik sta in de halve fi- nale...wow...ik heb er geen woorden voor." FOTOBELGA Tennis Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfinale Nadal (Spa/1) -Cilic (Kro/6) 6-3,3-6,7-6,2-6,0-2, opgave Nadal, Ëdmund (Gbr) - Dimitrov (Bul/3) 6-4 3-6 6-3 6-4 Vrouwen, kwartfinale Mertens (Bel) - Svito lina (Oek/4) 6-4 6-0, Wozniacki (Den/2) - Suarez (Spa) 6-0 6-7(3) 6-2 Gemengd dubbel: Dabrowski/M. Pavic (Can- Kro/7) - Schuurs/Rojer (Ned) 6-1 6-3 Grand Tour Ierland Grand Tour Italië 15-daagse vliegrondreis - Ierland o.a steden Belfast, Dublin, Cork en natuur van de Burren Cliffs of Moher unieke rondreis mét Noord Ierland o.l.v. Oad reisleiding oad.nl/VRIE32 va. 1499,- 19-daagse busrondreis - Italië alle vertrekdata per luxe Excellent bus met Oad reisleiding o.a. Florence, Rome, Venetië, Turijn Verona Amalfikust oad.nl/BRITIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20